• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

çevre görevlisi ne iş yapar

argun

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar elinde çevre görevlisinin tam olarak ne işyaptığını ve nasıl bir çalışma izlemesi gerektiğini anlatan döküman olan var mı?

yönetmelikte anlattığının farkındayım ama daha kapsamlı bişey istiyordum. mesela sadece ısınma için yakıt kullanılıyor emisyon ölçümü gereklimi, sadece evsel nitelikli atık su çıkıyor atıksu ölçümü gereklimi bunun gibi basit şeyler

Açıkçası arkadaş yönetmeliğe yönlendirmekle doğru yapmış, çünkü gerçekten aradığın sorunun cevabını yönetmelikte bulabilirsin. Ancak pratik olarak bir cevap arıyorsan şöyle söyleyim;

2 esas görevi var Çevre Görevlisinin.
1. Çalıştığı işletmenin izin ve lisans işlerini yürütmek.
2. Çalıştığı işletmenin Çevre Mevzuatına uymasını sağlamak veya sağlatmak.

Bu hususta gerekiyorsa emisyon ölçümü, atıksu analizi, gürültü ölçümü ...vb girdiği kapsamlara göre yaptırılmasını sağlayacak.

yönetmeliklere bi kere bile bakmadan haybeye nasıl soru soruyorsunuz ya istediğin o basit şeyler de yönetmelikte var kimse .... element uydurmuyo zaten herşeyi düzenleyen yönetmelikler, okuda öğren.

@cevcev

Sürekli eleştirmeyi bırakın. İşinize yarayan bir konu var ise siteden faydalanın yoksa kimseyi eleştirmeyin. Mantığınızla örtüşmeyen mesajlar yazılabilir, benimle örtüşmeyen mesajlarda oluyor fakat kimseyi eleştirmiyorum. Yardım etmek isteyen ediyor istemeyen etmiyor. Sizde istemiyorsanız etmeyin.