• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi taslak

Murat Çelebi

Yönetim Sistemleri Grup Lideri
Yönetim Grubu
Yönetim Sistemleri Grubu
Firma
x
İnceleyelim arkadaşlar :)

Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik Taslağı ve Ekleri - Görüş Bildirme Formu
Kirletici Salım ve Taşıma Kaydı Yönetmeliği Taslağı
Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik Taslağı
Çevre Denetimi Yönetmeliği Taslağı - Görüş Bildirme Formu
Çevresel Etki Değerlendirmesi Yeterlik Belgesi Tebliği Taslağı

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• icerikbelge2991.docx
    116.6 KB · Görüntüleme: 133
  • icerikbelge2992.docx
    17.6 KB · Görüntüleme: 76
  • k-rlet-c--salim-ve-tasima-kaydi-yonetmel-g--taslagi-20190220165313 (1).pdf
    780.6 KB · Görüntüleme: 53
  • k-rlet-c--salim-ve-tasima-kaydi-yonetmel-g--taslagi-20190220165313.pdf
    780.6 KB · Görüntüleme: 41
  • yonetmel-k-taslagi-22-mart-2018-goruse-acilan-20180326162319.pdf
    589.5 KB · Görüntüleme: 85
Son düzenleme:
Ben de çevre görevlisi ibaresine karşıyım ancak bakanlığın yayınladığı ve çıkacağı yönetmelik adıyla görüş bildirmek zorunda oda. Tabi buna biz çevre mühendisleri de dahil

Ne zaman çıkacak bu yönetmelik yeter kaç aydır ha çıktı ha çıkacak. Ona göre yolumuzu çizelim ister çalışan olsun ister iş veren olsun.

Seçimler de bitti yakında hem ÇED hem de çevre görevlisi yönetmeliği çıkar. Her taslak döneminde olduğu gibi yine aşırı tepkiler sonucunda korkudan önemli değişiklikler yaptıkları maddeleri eski haline getirecekler. Zaten esas amaçları zarf atarak taslakla korkutmaktı. Taslak gündeme geldiğinden itibaren zarfı yutan firmalar kendilerine çeki düzen vermeye başladı. Yutmayanlar kara düzen devam ediyor ve edecek. Hayırlı uğurlu olsun.

ÇMO yetkililerine sormalı aslında #ÇevreGörevlisiDeğilÇevreMühendisi başlığıyla yeni kararı günlerce yayınladılar sayfalarında ama aylardır bir yönetmelik yayınlanmadı ve oda bununla ilgili bir açıklama yapmamakta ...

2018 de yapılan son vize eğitimi 01.08.2019 dan önce belge süresi dolanlar için yapıldı. Dolayısı ile 01.08.2019 dan sonra belge süresi dolacaklar için vize eğitimi en geç 6. ay gibi düzenlenmiş olması gerekmekte. Buna bağlı olarak en geç 6. ayda ya vize eğitimi açılacak yada yönetmelik devreye girerek eğitime gerek kalmadan belge alınabilecek diye düşünüyorum. Yani biraz daha sabır...

Malesef öyle oldu. Birden herşey halledilmiş ve kısa süre de yönetmelik yayınlanacak gibi bir hava oluşturuldu ama malesef süreç uzadıkça uzadı. Şimdi de eğitim verilmiyor galiba çevre görevlisi için, gerçi verilse de alıp almamak arasında kararsız kalınıyor. Kısaca ne yapacağımızı kendimiz bile bilemez hale geldik.

Arkadaşlar yönetmelik ne zaman çıkacak? Kaç ay oldu herhangi bir açıklama yok. Bir duyum veya tahmininiz var mı?

Tahminen 1-2 ay içerisinde diyoruz. Çünkü 01.08.2019'dan sonra vize yaptırması gerekenler ile ilgili eğitim açılması gerek. Bu eğitimden önce de yönetmeliğin kesinleşmesini bekliyoruz.

İyi akşamlar arkadaşlar,
Çevre görevlisi belgesi alınması ve/veya yenilenmesiyle ilgili Bakanlıkla güncel bir görüşme gerçekleştiren ya da mail üzerinden bilgi alanınız oldu mu ? Mayıs ayına giriş yaptık, tahminen ne zaman uzaktan eğitim açılır ? Teşekkürler.

Merhaba ,
Genellikle bildiğiniz üzere Mayıs ve Kasım aylarında eğitimler açılmaktaydı.
Ancak takibini sağlıyoruz bu ay açılmaz ise benim tahminin yönetmeliği bekleteceklerdir.
Buda birçok kişinin mağduriyetine sebep olacak haliyle ...

Hayırlısı bakalım, belki de hiç çıkmaz bu yönetmelik bu gidişle

ÇMO Başkanı' na birisi iletmeli; yönetmeliğin yayınlanmadığını, Kanun çıkmamışcasına hala eski yönetmeliğin geçerli olduğunu çünkü kendisi hikayelerinde her şey olmuş bitmiş havasında...Kanun değişikliğine destek veren vekiller ile teşekkürleri paylaşıyor...

Son düzenleme: