• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi taslak

Murat Çelebi

Yönetim Sistemleri Grup Lideri
Yönetim Grubu
Yönetim Sistemleri Grubu
Firma
x
İnceleyelim arkadaşlar :)

Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik Taslağı ve Ekleri - Görüş Bildirme Formu
Kirletici Salım ve Taşıma Kaydı Yönetmeliği Taslağı
Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik Taslağı
Çevre Denetimi Yönetmeliği Taslağı - Görüş Bildirme Formu
Çevresel Etki Değerlendirmesi Yeterlik Belgesi Tebliği Taslağı

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• icerikbelge2991.docx
    116.6 KB · Görüntüleme: 133
  • icerikbelge2992.docx
    17.6 KB · Görüntüleme: 76
  • k-rlet-c--salim-ve-tasima-kaydi-yonetmel-g--taslagi-20190220165313 (1).pdf
    780.6 KB · Görüntüleme: 53
  • k-rlet-c--salim-ve-tasima-kaydi-yonetmel-g--taslagi-20190220165313.pdf
    780.6 KB · Görüntüleme: 41
  • yonetmel-k-taslagi-22-mart-2018-goruse-acilan-20180326162319.pdf
    589.5 KB · Görüntüleme: 85
Son düzenleme:
Merhabalar
Entegre çevre bilgi sisteminde şahıs uygulamaları yeterlilik uygulamasına girdikten sonra kişisel bilgilerde belgenizin geçerlilik tarihi vardır. O tarih bitiminden önce açılan vize eğitimine katılmanız gerekmektedir.

teşekkür ederim fakat geçen sene kasım eğitimine katılmıştım sınav geçerlilik tarihi 25.10.2020 diyor sadece . Yönetmelik değişecek diye başvurum hala taslak halinde parayı yatırmadım yani onu bekliyorum acaba bi sıkıntı olur mu ?

@farukayhanaydın Yönetmelik taslak halinde olduğu için işlemler askıda diye biliyorum. Hatta eğitim bile açılmadı bu eğitimi bekleyenler var. Siz isterseniz konu ile yetkili kişi ile görüşün onlar sizi yönlendirsin. Daha sonraları sıkıntı yaşamamak adına

Maalesef :rolleyes: Yönetmelikten de bir haber çıkmadı. Çeşitli dedikodular geliyor kulağıma, umarım doğru değildir.

@Gülin Ç. Şöyle ki:
- Yönetmelik çıkmayacak, mevcut olan devam edecek.
- Yönetmelik çıkacak ama kişi sayısı 4 olacak.
- Çıkan yönetmelikte tecrübe ayrımı 5 yıl, 3 yıl, 2 yıl şeklinde olup; 5 yıl ve üzeri koordinatör olabilecek.
- Çevre görevlisi eğitimleri devam edecek, çevre mühendisleri eğitim almak zorunda olmayacak. Ama belge parasını (2019'da 330 TL olan) ödemeye devam edecekler. Diğer meslek dallarına da açılacak gibi...

Soran olursa 'Çevre Mühendisliği diye bir bölüm var, çevreye önem veriyoruz protokollere/direktiflere uymaya çalışıyoruz, mühendislik çözümleri yapıyoruz' derler kim bilecek...

@Cem Yılmaz ben en çok yönetmelik çıkmayacak kısmına takıldım...Kanun yayınlandı bununla ilgili....Kanunların yönetmeliklerden üstte olduğu anlatıldı,öğretildi ama konu Çevre Görevlisi olunca bildiğimiz doğrular bile değişti... Ne Çevre Görevlisiymiş ne yönetmelikmiş be, ne kaldırabildiler şu saçma ibareyi ne de kanuna rağmen yönetmeliği düzenleyebildiler ! Kasımdan beri bekliyoruz ! 1-2 ay diye otomatik cevaplarda artık yetmiyor ! Reklama gelince muhattap var ama açıklamaya gelince muhattap bile bulamıyoruz ! Artık Kabak Tadı verdi bu olay bu bekleyiş.

@MLK gndz O kadar saçma bir sıralama ile çalındı ki kulağıma bu dedikodular, önce 5'ten 4'e düşme mevzusu geldi. Sonra komple çıkmayacağı dedikodusu geldi. Sonrasında da diğerleri... Yönetmeliği düzenlemek kolay değil, birden fazla konuyla ilgilenmeleri gerekiyor. Ama şu konuda haklısınız, bu kadar sürede mutlaka hazırlanırdı. Resmen plansız programsız çalışıldığını kanıtlıyorlar.

Haziran ayının ortasına geldik. Ağustos ayında Çevre Görevlisi belgesi dolacak arkadaşlar var. Vize eğitimi deseniz ortada yok, sıfırdan eğitim deseniz ortada yok. Biraz daha beklerlerse vize eğitimi konusunda çok büyük mağduriyetler yaşatılacak bu kesin.

@Cem Yılmaz sadece vize eğitimi değil yeni mezun arkadaşlar için de büyük sıkıntı. Kaç aydır bekliyorlar. Aynı sıfır atık gibi temelsiz hazırlıksız yapılan işler. Yani rakamları değiştirelim olsun bitsin sonucunu hep birlikte görelim mantığı var gibi. Ama bu değişikliklerden kimler nasıl etkilenecek yarardan çok zararı mı olacak hesaplanıyor mu acaba? Gel de eleştirme...