• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Çevre görevlisi uzaktan eğitim tüm cevapları

Merhabalar, 2 hafta önce başvuru yaptım ve onaylandı fakat sınav tarhi bir türlü gelmedi bana normal mi bu? Burda çoktan cevap paylaşılmaya başlanmış, bu paylaşılan cevaplar her sınav için aynı mı? Cevaplar için teşekkürler şimdiden.

@milhan @Aysel Ünal @mekauy @Vanimelda
Arkadaşlar biraz geç döndüm kusura bakmayın. Videolar linkte mevcut, görüntü kalitesi çok çok iyi değil ama iş görür nitelikte. Dileyen indirip faydalanabilir. Cevap anahtarı benim girdiğim döneme ait, yani şuanda aynı soru/cevaplar mı kullanılıyor bilmiyorum baştan belirteyim.
Ek olarak "yapmayın, meslektaşlarınıza zarar veriyorsunuz" gibi bazı fikirler okudum, saygı duyuyorum ama katılmıyorum. En az 4 yıl Çevre Mühendisliği alanında lisans programını tamamlayan, YÖK'ün yetkilendirdiği kurumlar olan üniversitelerin verdiği eğitimi yetersiz sayıp, maddi çıkar uğruna saçma sapan bir online eğitim ile (1 hafta, 2 hafta her neyse) çevre görevlisi(!) yetkisini vermeyi reva görenler varken benim yaptığım sadece meslektaşlarıma destek olmak. Eğitime katılacaklara başarılar.

İlgili link;
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Merhaba eğitim soru ve cevapları rar dosyası şeklinde bende açılmadı

Arkadaşlar merhaba, uzaktan eğitimi tamamladığım ve sertifikamı oluşturduğum halde
' ye e-devlet bilgileriyle giriş yaptığımda "eğitime katılımınız bulunamamıştır." diye bir ibare çıkıyor banka referans numarası bilgilerinin altında.Tecrübeli arkadaşlar sertifika alındıktan sonraki işlemler konusunda bir yol gösterebilir mi rica etsem?
Şimdiden teşekkürler...

@yalcinkus08
Merhaba,Sorununuz çözüldü mü acaba ben de eğitimi 2 gün önce tamamladım aynı durumdayım,başvurunuzun bu ve sonraki aşamaları hakkında,sorun yaşadınız mı,yaşadığınız bu sorun çözüldüyse nasıl çözüldü bilgilendirebilir misiniz bizleri rica etsem? Şimdiden teşekkürler

@bulutserdar
Çevre Görevlisi Eğitimi Katılımınız Bulunmaktadır.
Başvuru Yapabilirsiniz... kendiliğinden bu şekilde güncellenmiş

@yalcinkus08
Merhaba belge için ödeme yaptınız mı Halkbankasına? Ödemeden önce mi sonra mı değişti o açıdan soruyorum benim eğitim sürem çarşamba doluyor ancak eğitimi tamamladığım halde hala eğitiminiz bulunmamaktadır yazmakta.

Merhabalar,
Sertifika alımı sonrası yapılacaklar hakkında ilgili bakanlık sitelerinde yeterli yönlendirmeye rastlayamadım. Bakanlık maillere dönüş yapmadığı gibi telefonları da açmadığından buradan sormak istiyorum. İzin Lisans.gov'a girdiğimde sayfa hata vermekte. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum... Bir de, bu belge başvurusunu yapmak için belirli bir süre var mıdır? Hemen almasak da olur dediğimiz durumlar için? Teşekkürler.

@zeynep ülkü
Zeynep Hanım merhaba, sertifika aldıktan sonra

Bu linkten e-devlet şifrenizle giriş yapıp şahıs uygulamalarına tıklayın,sağ en altta yer alan yeterlik uygulaması-çevre görevlisi belge başvurusu uygulamasına git yolunu takip edeceksiniz. Açılan sayfada soldaki menüden kişi başvuru-çevre görevlisi başvurusuna tıklayarak bilgilerinizi tamamlayıp bankaya ödeme yapacaksınız ve belgelerinizi e-imza ile imzalayıp göndereceksiniz.

Sizden bir ricam olacak müsaadenizle, acaba bu kişi başvuru kısmına geldiğinizde sizde de "çevre görevlisi eğitimi katılımınız bulunmamaktadır." ibaresi var mı? Ben eğitimi tamamladığım halde böyle bir ibare var dolayısıyla işlemleri devam ettiremiyorum, mail bombardımanına tuttum her yeri cevap dahi alamıyorum. Acaba bu sorun sadece bende mi var asıl onu merak ediyorum. Cevaplayabilirseniz o ibarenin olup olmadığı sorumu,sevinirim.iyi günler...

Süresi 1 yıl diyorlar geçerlilik ve belge oluşturma için

ödemeyi yaptım başvuru dilekçesi adımında hata veriyor lütfen tekrar giriş yapınız yazıyor sorun bildirimi yaptım düzelmedi başvuru yapamadım ne biçim sistemleri var ulaşılamıyorlar başvuru yapabilen varmı hata alan varmı?

@bulutserdar

Merhabalar,

Ben de bahsettiğiniz adımları takip ettim, fakat şahıs uygulamalarından yeterlilik uygulamasına giriş yaptığım zaman, hesabınız zaman aşımına uğradı tekrar giriş yapın diye bir uyarı çıkıyor ve ardından tekrar giriş yapmaya çalıştığımda kullanıcı adı ve şifre istiyor, e-devlet bilgilerimle giriş yapmayı denediğim zaman da kabul etmiyor.

Başka böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Yardımcı olabilir misiniz?

@nureris

@ezggocgun

Arkadaşlar tekrar merhaba, sistem malesef çok stabil çalışmıyor.bir tarafı düzeltirken öbür tarafı bozuluyor sanırım sistemin henüz yeni olması bunun sebebi parça parça güncelliyorlar misal en son e-imza yanına mobil imza sekmesini eklediler ancak bu sefer de dilekçe ve taslak kısımları bozuldu.ben 2-3 gündür her taraftan bildirimde bulunuyorum, mail,sistem,alo 181 vb ama daha sürecek gibi bu sıkıntılar herhangi bir geri dönüş alamadım hiçbirisinden henüz.umarım tüm sorunlar kısa sürede çözülür.

Aynen öyle sıkıntının biri bitiyor diğeri başlıyor şimdide ödeme yapmadan başvuruyu tamamlayamazsınız hatası çıkıyor ödeme yapıldığı halde bu kadar sıkıntı yaşatmak yerine elden çevre şehircilik il müdürlüklerinden belge başvurusu alsalar daha kolay kısa sürecek bu kadar problem yaşatılması hiç normal değil.

@ezggcgn
Bu sefer de insan ve evrak kalabalığı olur diye düşünüyorlar sanırım bir de herkesin ulaşım imkanları rahat olmayabilir kaldı ki günümüzde her şey internetten artık tek sıkıntı sistemin 15 Mayıs 2018 tarihi itibariyle güncellemeye alınmış olması ve bizim dönemimize denk gelmesi ancak kısa zamanda çözülecektir diyee umut ediyorum. Çalışmalar yapılıyor gözlemlediğim kadarıyla,henüz cevap ve geri dönüş alamamamız da bu yoğunluktan kaynaklı sanırım.Cevap,geri dönüş ve çözümler ile ilgili bir gelişme olursa buradan paylaşalım lütfen arkadaşlar.

@bulutbulut

Ben de şuan sisteme giriş yapabildim ancak eğitimi tamamlamış olmama rağmen, bende de "Çevre Görevlisi Eğitimi Katılımınız Bulunmamaktadır." ibaresi çıkmakta, dediğiniz gibi bir yeri düzeltip başka bir şey bozuluyor.

@ezggcgn
dekontu taratıp pdf olarak yükleyin o zaman kabul ediyor