• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

çevre görevlisi uzaktan eğitim vize başvuruları.

deniz yaman

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
belediye
29 Mayıs 2018

Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik kapsamında uzaktan eğitimle “Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi” düzenlenecektir.
> Başvurular 30 Mayıs 2018 – 20 Haziran 2018 tarihleri arasında alınacaktır.
>Eğitimlerin başlangıç tarihleri başvuruların onaylanmasından sonra e-posta ile bildirilecektir.
>Bu eğitime 01 Haziran 2018 – 31 Ocak 2019 tarihleri arasında Çevre Görevlisi Belge Geçerlilik süresi dolacaklar başvuru yapabileceklerdir.
>Adaylar, online uzaktan eğitim portalı (
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
) üzerinden başvuru yapacaklar ve gruplar halinde eğitime alınacaklardır.
>Eğitim süresi 7 (yedi) takvim günü ile sınırlanacaktır. Bu süre sonunda adaylar için online uzaktan eğitim portalı kapatılacaktır. Hiçbir şekilde ilave süre uzatımı yapılmayacaktır. Adaylar kendilerine bildirilen tarih aralığında portala giriş yaparak eğitimi tamamlamak zorundadır. Bu süre içerisinde eğitimi tamamlamayan adaylar eğitim haklarını kaybetmiş sayılacaktır.
>Eğitimi tamamlayan adaylara elektronik olarak sertifika (e-sertifika) düzenlenecektir.
>“Çevre Görevlisi Adayı Uzaktan Eğitim Ücreti” 200 TL dir.
Adaylar Eğitim Ücretini, önce
adresinden “kaydol” butonuna tıklayarak kayıt yaptırıp bilgilerini yükledikten sonra sistemin vereceği referans numarası ile Türkiye Halk Bankası A.Ş.’ de açılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hesabına yatıracaklardır. Ödenen ücret Banka tarafından otomatik olarak sisteme yüklenecektir. Sisteme ayrıca bir dekont yüklenmeyecektir.
Vize eğitim ücretinin ödenmesinden sonra başvurular onaylanacaktır.
> Eğitim başvurusu için mezuniyet belgesi/diploma yeterli olacaktır. (e-devlet üzerinden doğrulama kodlu mezuniyet belgesi de kabul edilmektedir.)
>Eğitim için başvuruda istenilen bilgilerin eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir. Eğitim ile ilgili her türlü bilgilendirme (başvuru onay-red, eğitime başlama tarihleri vb.) adaylar tarafından başvuru sırasında verilen e-posta adreslerine yapılacaktır.
> Eğitim portalı üzerinden hatalı başvuru yapanların yatırdıkları ücretin iadesi yapılmayacaktır.
> Uzaktan eğitim başvurusu için E-imza/Mobil imzaya gerek yoktur.
>Eğitimi tamamlayarak sertifikasını alan adaylar, çevre görevlisi belgesi başvurusu yapmak için Bakanlığımız ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü’nün web sayfasında
e-devlet üzerinden giriş sağlayacak ve “Çevre Görevlisi Belgesi Vize Yenileme Başvurusu”nu seçerek, e-imza ile elektronik olarak başvuru yapacaklardır.
ÖNEMLİ NOT:
1-Bu Eğitim; 01 Haziran 2018 – 31 Ocak 2019 tarihleri arasında Çevre Görevlisi Belge Geçerlilik süresi dolacaklar için yapılacak son eğitimdir.
2- Daha önce çevre görevlisi belgesi alan ve belge geçerlik süresi eğitim başvurularının alınmaya başladığı tarihten önce sona erenler bu eğitime katılamayacaklardır. Katıldıklarının tespit edilmesi durumunda, başvuru reddedilecek ve yatırılan ücret de iade edilmeyecektir.
3- Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında çalışan ve hali hazırda Bakanlık çalışanı olarak Çevre Görevlisi Belgesi alan kişiler, vize yenileme başvurusu yaptıkları tarih itibari ile Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatının çevre ile ilgili birimlerinde çalıştıklarını belgelendirmeleri durumunda, yapılacak Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimine katılmalarına gerek bulunmamaktadır. Bu durumda olanlar Çevre Görevlisi belgelerini vize yaptırmak için yazılım portalı üzerinden ilgili belgelerle başvuru yapabileceklerdir.
4- Vize Yenileme Eğitimi başvurusu yapıldığı esnada, eğitim süresince, eğitim sonunda yaşanacak her türlü sıkıntı (sistemin referans numarası üretmemesi, yanlış e-posta adresi, iletişim bilgileri, okul bilgileri, UEP kullanıcı adı ve şifre unutulması v.b.) için Uzaktan Eğitim Portalı (
) üzerindeki hata/istek bildirim butonundan başvuru yapılacaktır. (Hata/istek bildirim butonundan sadece uzaktan eğitim sistemi ile ilgili sorunlar bildirilecektir)
5- Uzaktan Eğitim Portalı’nın eğitim ücreti için referans numarası üretmemesi durumunda adayların öncelikle Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi(MERNİS) üzerinden adres bilgilerini kontrol ederek gerekirse güncelleme yapmaları gerekmektedir. Adres bilgilerinin hatalı veya eksik olması durumunda portal tarafından referans numarası üretilememektedir.

Arkadaşlar duyuruda 01 Haziran 2018 – 31 Ocak 2019 tarihi diyor benim vize dolma süresi 13.02.2018 tarihi yazıyor ama sonrasında da bir eğitim açılmayacak diyor.. ne yapmamız lazım başvuralım mı yoksa yapmayalım mıı ???

Forumda size benzer sorunu olan vardır muhakkak. Forumda arayabilirsiniz. Eğer forumda bulamazsanız bakanlığı aramanızı tavsiye ederim. Ancak benim bildiğim siz vize eğitimine katılamıyorsunuz. Ancak yanıltmak da istemem. En iyi muhattap bakanlık

@mühendiss

Sizin 13.02.2018'de süreniz dolduysa şu an belgenizi kullanamamanız lazım. Dolayısı ile vize değil, sıfırdan belge alıyor gibi hareket etmeniz gerekmez mi? Vize, aktif belgeyi yani kullanılabilir durumdakini yeniletmek için alınan eğitim.

@mühendiss

Heh tamamdır o zaman :harika: Gerçi yine de başvuramıyorsunuz. Ancak bakanlık böyle bir tarih aralığı verdiğine göre, sizi ve sizinle aynı dönemde olanları mağdur etmemek için tekrar vize eğitimi açacaktır.

teşekkür ederim..
bakanlığı da aradık ; bazı arkadaşlar bilmeden ücret yatırmış.
sistem kabul etmiyormuş zaten. şimdi yeniden paralarını almaya çalışacaklar..
bu yazıda burada kalsın; diğer merak eden arkadaşlar varsa açıklama niteliğinde olsun :)

Merhaba son dakka golü oldu gibi ama başvuruyu yeni yaptım malum bankalar kapandığından dolayı ücreti yatıramadım. Yarın ücreti yatırmam sorun teşkil eder mi başvurunun son günü olması sebebi ile konu hakkında bilgisi olan var mı