• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi ve çevre danışmanlık firmaları hakkında yönetmelik

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
ABL Group
Çevre görevlisi ve danışmanlık firmalrı hakkında yönetmelik yayınlandı.Tüm çevre mühendisleri çevre görevlisi oldular. Yönetmeliğe aşağıdaki linkten veya EKTEN ulaşabilirsiniz.

Kod:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• Çevre Görevlisi.pdf
    904.1 KB · Görüntüleme: 204
iyi günler ben 2010 mezunuyum çevre görevlisi belgesi almak için basvurabilirmiyim? yoksa 5 yıllık calışma sartı halen gecerlımı?

Başvurabilirsiniz 5 yıllık tecrübe nereden çıktı anlayamadım.. Kimsenin kafası karışmasın tecrübe şartı yok..

ben de bir şeyi merak ediyorum. yana yakıla belge almaya giden sayın meslektaşlarım dünya kadar para harcadılar. şimdi ne olacak harcadıkları paralar?

Yana yakıla belge almak demeyelim. Herkesin alma belgeyi alma sebebi farklıdır. Bu belgeyi alanlar ile bu belgeden rant sağlayanları ayıralım.
Öte yandan para iadesi olmaz herhâlde :eek:

Bu da bize kapak olsun hahaha :)ama yine olsa yine giderim :) 5 yıldızlı otel konaklama, yeme, içme, kapalı yüzme havuzu, hamam, sauna süperdi. aynı fiyata varsa gene gidilir :)

Merhaba,

Ben İZİN VE LİSANSLAR HAKKINDA YÖNETMELİĞİN EK-1 listesinde olan bir işletmede çalışıyorum. Atık beyanları ile ilgili bakanlığın elektronik ortamda sistemine girerek beyanda bulunan kişi çevre görevlisi değil. Yakın zamanda belgemi alacağım ve öğrenmek istediğim bakanlık sistemine girişte tesis yetkilisi olarak benim mi gözükmem gerekiyor? Teşekkürler..

@çigmed

Öyle şart söz konusu değildir. Çevre Mühendisliği mezunu olan her kişi koşul aranmaksızın belge başvurusu yapabilir..

ayrıca 5 yıl içinde şunu diyebilirm size; çevre görevlisi belgesinin geçerlilik süresi 5 yıldır..

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
den mi imzalayacak. Ben de EK-II ye tabi bir işletmede çalışıyorum. Çevre görevlisi belgemi yeni alabildim ve aklıma takıldı bu işler. Şimdi firma yetkilisinin de e-imzası ya da mobil imzası olması gerekli bu durumda. Bahsettiğim linkten mi giriş yapıp imzalayacak. Tesis işlemleri diye bi yer var oraya sanırım kaydolunacak. Doğru muyum?