Çevre Görevlisi Ve Danışmanlık Firmalarının Kullanacağı Formatlar

Kağan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi

S.Gönenç Çalıcı

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Formatların arasında iç tetkik rapor formatı yok, ki olmaması doğal. tesis/faaliyetlerin özelliğine göre değişecektir. https://www.cevremuhendisleri.net/threads/İç-tetkik.2851/ bu başlık altında örnek iç tetkik raporları mevcut.
Söz konusu dosyada
"Genel Müdürlüğümüzün
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
internet adresinde yer alan dokümanlar dosyası içerisinde bulunan “Aylık Değerlendirme Tutanağı Formatı”, “Eğitim Tutanağı ve Formatı” ve “İç Tetkik Raporu Formatı” na uygun olarak hazırlanması gerekmektedir."
denilmektedir. Bende bu internet adresinde sadece aylık tutanak ve eğitim tutanağını bulabildim. Ben de bu istinaden belirledikleri özel bir format var diye düşündüm.

Cihat Eken

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
bu eğitim formatında istenilen eğitim sunumlarını nereden bulabilirm?

İsmet Arslan

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
İç Tetkik raporunun nasıl doldurulacağı hakkında bilgisi olan varmı?

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Eğitim sunumlarını her firma yetkilisinin firmanın yapısına ve çevre yönetimi tarzına göre hazırlamasında fayda var. Bu doğrultuda aşağıdaki linkten çevre ile ilgili modülü seçerek edineceğiniz bilgililerden eğitim notu hazırlama konusunda faydalanabilirsiniz. Ben çok faydalı olacağı kanaatindeyim.

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.

M. Hayri Cüneydi

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Yav arkadaşlar çok saçma bir soru olabilir ama saçmaysa da kusura bakmayın.İşlerimin yoğunluğundan bu konuyu atlamışım.Bu belirtilen formları sadece danışman firmalardaki çevre görevlisi arkadaşlar mı dolduracak yoksa bizim gibi danışmanlık hizmeti almayan firmalarda istihdam edilmiş tam zamanlı çalışan çevre görevlileri de dolduracak mı?

Mehtap Işık

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
eğer yanlış bilmiyorsam yönetmelikte çevre danışmanlık firmalarında çalışanlarında aylık değerlendirme tutanağı hazırlar diye bir ibare yok . ancak ayda bir yada iki gün orda bulunduğumuzu ispat etmek için hazırladığımız tutanaklar kendiliğinden aylık değerlendirme raporlarına dönüştü. Bu nedenle sizin zaten her gün işletmede olduğunuzu düşünürsek bence aylık değerlendirme raporu hazırlanmasına grek yok. Ancak belirli dönemlerde yapılması yeterli diye düşünüyorum. Tabii yinede en iyisi bakanlık ve ya il çevrelerle görüşmek