• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Çevre Görevlisi Ve Danışmanlık Firmalarının Kullanacağı Formatlar

Kayıt
15 Temmuz 2010
Mesajlar
133
Beğeniler
77
Şehir
Aydın
#4
Formatların arasında iç tetkik rapor formatı yok, ki olmaması doğal. tesis/faaliyetlerin özelliğine göre değişecektir. https://www.cevremuhendisleri.net/threads/İç-tetkik.2851/ bu başlık altında örnek iç tetkik raporları mevcut.
Söz konusu dosyada
"Genel Müdürlüğümüzün
Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
internet adresinde yer alan dokümanlar dosyası içerisinde bulunan “Aylık Değerlendirme Tutanağı Formatı”, “Eğitim Tutanağı ve Formatı” ve “İç Tetkik Raporu Formatı” na uygun olarak hazırlanması gerekmektedir."
denilmektedir. Bende bu internet adresinde sadece aylık tutanak ve eğitim tutanağını bulabildim. Ben de bu istinaden belirledikleri özel bir format var diye düşündüm.
 
Kayıt
23 Eylül 2015
Mesajlar
11
Beğeniler
249
#12
Eğitim sunumlarını her firma yetkilisinin firmanın yapısına ve çevre yönetimi tarzına göre hazırlamasında fayda var. Bu doğrultuda aşağıdaki linkten çevre ile ilgili modülü seçerek edineceğiniz bilgililerden eğitim notu hazırlama konusunda faydalanabilirsiniz. Ben çok faydalı olacağı kanaatindeyim.

Linki görmek için izniniz yoktur Giriş yap veya kayıt ol.
 
Kayıt
14 Nisan 2011
Mesajlar
484
Beğeniler
326
Şehir
Çorlu/Tekirdağ
#14
Yav arkadaşlar çok saçma bir soru olabilir ama saçmaysa da kusura bakmayın.İşlerimin yoğunluğundan bu konuyu atlamışım.Bu belirtilen formları sadece danışman firmalardaki çevre görevlisi arkadaşlar mı dolduracak yoksa bizim gibi danışmanlık hizmeti almayan firmalarda istihdam edilmiş tam zamanlı çalışan çevre görevlileri de dolduracak mı?
 
Kayıt
18 Ağustos 2009
Mesajlar
228
Beğeniler
86
Şehir
İZMİR
#15
eğer yanlış bilmiyorsam yönetmelikte çevre danışmanlık firmalarında çalışanlarında aylık değerlendirme tutanağı hazırlar diye bir ibare yok . ancak ayda bir yada iki gün orda bulunduğumuzu ispat etmek için hazırladığımız tutanaklar kendiliğinden aylık değerlendirme raporlarına dönüştü. Bu nedenle sizin zaten her gün işletmede olduğunuzu düşünürsek bence aylık değerlendirme raporu hazırlanmasına grek yok. Ancak belirli dönemlerde yapılması yeterli diye düşünüyorum. Tabii yinede en iyisi bakanlık ve ya il çevrelerle görüşmek