• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Çevre görevlisi vize eğitimi 16-17-18 mayıs ,1-2-3 haziran

Sayın ilgili

Bakanlığımız Çevresel Etki Değerlendirmesi, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü, Çevre Yeterlilik Hizmetleri Daire Başkanlığı ve Vakfımız ile birlikte 16-17-18 Mayıs ,1-2-3 Haziran tarihlerinde 2 grup olmak üzere RİXOS HOTEL/ANKARA’da(Atatürk Bulvarı 183//Kavaklıdere) “Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi”düzenleyecektir.

Eğitim 2 grup halinde yapılacak olup 2016 yılı içerisinde “Çevre Görevlisi Belge” süresi sona ermiş veya sona erecek olan çevre görevlilerinin kapsamaktadır. BU EĞİTİM 2016 YILI İÇERİSİNDE TEKRAR DÜZENLENMEYECEKTİR. BU SEBEPLE 2016 YILI İÇERİSİNDE BELGE SÜRESİ DOLMUŞ VE DOLACAK OLAN HERKES BU EĞİTİME KATILMAKLA MÜKELLEFTİR.

BU EĞİTİM YENİ BELGE ALMAK İSTEYEN ÇEVRE MÜHENDİSLERİNİN EĞİTİMİ DEĞİLDİR!!!!!!(YANLIŞ YAPILAN KAYITLAR BİZİM MESULİYETİMİZDE DEĞİLDİR!!!!)

Grupların dolmaması halinde TÜÇEV grupları birleştirebilir, grupların dolması halinde yeni grup açabilir. Grubun iptal olması halinde iptal bilgisi taraflara maille bildirilecektir bu sebeple geçerli mail adresi belirtip kontrol etmeniz gerekmektedir.

Katılımcılar Eğitim bedeli olan 400 TL’yi (KDV Dahil) ,Türkiye Çevre Koruma Vakfı İktisadi İşletmesi, T.C.Ziraat Bankası, Kamu Girişimci Şubesi, IBAN: TR44 0001 0025 3352 1264 1250 20 numaralı hesaba(EFT, havale, elden vb. yatırılabilir) (Eğitim materyalleri ve sarf malzemeleri bu ücrete dahildir) yatırdıktan sonra
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden22 Nisan 2016 tarihine kadar sitemizden kayıt yaptırmakla mükelleftirler. Aksi takdirde ücret yatmış olsa dahi kayıtlar kabul edilmeyecektir.

Eğitime iştirak edecek olan katılımcıların giriş çıkış tarih ve saatleri ve eğitimle ilgili diğer tüm bilgiler
sitemizde ve kayıt formundaki açıklama kısmında da belirtilmiştir oradan görebilirsiniz.

SON BAŞVURU TARİHİ 22 NİSAN 2016

Bu egitim isine kim bakiyorsa isini adam gibi yapmadigi belli. Milleti oyalayip dediklerinden de cayiyorlar. Hic yeni egitim verme dertleri yok

Yeni Alacaklar Her yıl yaza doğru açılır kurs vize yenileme donem içinde de verilir. Kanımca Haziranda belli olur yeni alacakların tarihi 2 yıldır yazın oluyor yeni alanlar için öncesini bilmiyorum

Bakanlığın sayfasını takip etsin yeni alacak olanlar sayfada yayımlanır

"BU EĞİTİM 2016 YILI İÇERİSİNDE TEKRAR DÜZENLENMEYECEKTİR. BU SEBEPLE 2016 YILI İÇERİSİNDE BELGE SÜRESİ DOLMUŞ VE DOLACAK OLAN HERKES BU EĞİTİME KATILMAKLA MÜKELLEFTİR." dejavu oldu sanki şubatta da aynı ifade vardı...

Katılamazsam ne olur?

@Gökhan Bayrı

Düzeltme, başvurumu yaptım, katılıyorum.

Ders Programını göndermişler.

Ekli dosyalar

• 16-18 Mayıs 2016 Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi Ders Programı hak..docx
    9 KB · Görüntüleme: 44
Vize belgesini 1 hazirana kadar yuklemek mi gerekiyo arkadaslar

@Emine Erdem
hangi birim ve yetkiliye atmamız gerek yardımcı olabilir misiniz? emine hanım

@mcelebi
genelde bakanlıktan birilerine ulaşmak ciddi anlamda zor. Ancak belgelendirme şube müdürlüğüne ulaşmanız daha kolay. yanlış hatırlamıyorsam şube müdürü Adnan Macit Bey yardımcı oluyor. ona mail veya telefon ile ulaşabilirsiniz.

Merhaba,

Geçen hafta eğitime katıldım. Belge ücretini Halkbank'ta bakanlığa ait hangi hesaba yatıracağız? Bilgisi olan yazarsa sevinirim. Teşekkürler.

Merhaba,

Ayrıca eğitimde belge (vize) süresi dolupta bu eğitime mayısta ve geçen şubatta katılanların en geç hazirana kadar belge ücretini yatırarak izin lisans sisteminden başvurmaları gerektiği söylendi.

vize süresi 2016 yılında dolacak olanlar ise sürenin dolmasına en az 1 ay kala işlemlerini bitirip belge baş vurusunu tamamlamaları gerekiyor.

Soyadı gibi kimlik bilgilerinde değişiklik olan kişilerin hem mobil imzadan hemde izin lisans sisteminden soyadı değişikliği yaptırmaları gerekiyormuş. Belge başvurursundan önce bu tür işlemleride bitirmek gerekiyor.

İbrahim Bey ücret 400 TL eğer belge tarihi bitmiş ise 400 TL üstüne 200 TL gecikme ücreti ödenecek. Totalde 600 TL belge süreleri bitenler için.

@Tuncer Bozkurt

yalnız biz 400 ödedik vize eğitimi için. Vize süremizin bitimine en az bir ay kala 250 TL belge bedeli ve ardından başvuru yapacağız. izin lisanstan doğrumudur?

Hayır eğitim ücretinin dışında belge ücreti olarak 400 tl ödenecek. eğer çevre görevlisi belge süresi dolmuş ise ceza olarak 200 tl ilave ödeme yapılacak.

peki 250 tl çevre görevlisi belge ücreti ne için

ben şöyle anlıyorum.

1-Eğitim için tücev 400 tl aldı
2-Vize işlemleri için (başvuru ücreti) 400 TL -cezalı ise 600 TL
3- Çevre görevlisi belgesi için 250 TL

Zamanında eğitime katıldığımız için bundan sonraki süreçte 400 tl vize işlemleri için ardından 250 tl belge için mi ödeyeceğiz.

Belgeyi ilk kez alana 250 TL belgeyi yenileyene 400 TL ilginç değil mi ya:D Herhalde bana mantıklı gelmediği için aklım 250 TL de ısrar ediyor. 400 TL daha gitti desenize. Eğitime 400+ vize başvurusuna 400+ yol+kalacak yer derken 1200 TL ye kapattık bu meseleyi. Gerçektende saçmalık bu. Bize 1200 TL lik ne iş yaptılar ki aklım almıyor ya online onaylanan bir belge nasıl 400 TL olabiliyor buda ayrı mesele.

Vize belgesini yuklemek icin mobil imza alinmali... On basvuru icin is bankasiyla gorustum kaldirildi dedi... Operatorler de bankaya gidin önce diyor.. Bilgisi olan var miydi

mayıs ayından sonra yeni alacaklar için eğitim var mı? nereden takip ediyorsunuz?

yeni mezun olanlar ya da olacak olanların belge olmadan iş bulamadığı öngörüldüğü için aileleri ya da kişileri zor durumda bırakmamak için yeni belge alacaklarda belge ücretini düşürdüler. eh iş bulanlar zengin tabi bunlar ne kirli çıkı bilmiyorsunuz deyip onlardan da 400 tl alıyorlar yenileme ücreti olarak eğitimleri ve diğer masrafları saymıyorum tabi. aldığımız duyumlara göre yeni alacakların eğitim dönemi hazirandan sonraya planlıyorlar okulların kapanmasını bekliyorlar ki yeni bitirecekler de girebilsinler diye.