• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

çevre görevlisi vize eğitimi 2018

Burcu Hanım;
Ödemeden sonra herhangi bir işlem yapmıyorsunuz. Sistem sizi otomatik eğitim sınıfına atıyor lakin eğitiminiz başlamadan sadece 1 gün öncesinden mail ve sms ile haber veriyor ona dikkat edersiniz. Bitirmek için 1 hafta süreniz oluyor. Bu süre sonunda eğitime şu tarihlerde katıldı şeklinde sertifikanızı alabiliyorsunuz lakin işlemler bitmiyor.

(Ben diploma örneğimi bu aşamada yükledim e-devletten indirerek...Sonrada Yükleyebiliyorsunuz.)

Sonrasında tekrar Halkbanka bu seferde 280 TL yatırıyorsunuz. Dekontu kaybetmeyin .Devamında yapmanız gerekenler de şöyle;

Normal ECBS'ye girin, sol altta şahıs uygulamalarına girin Yeterlilik sayfasına girin. Çıkan sayfada Çevre görevlisi onay durumunda/iptal edildi/Onaylandı gibi şeyler yazıyor. Ana ekranda görünüyor zaten. Son Çevre Görevlisi işlemine tıklayın. Ekranda para yatırmanız gerektiği ile ilgili uyarı göreceksiniz. Eğitiminizi tamamlamadığınız yazabilir onu dikkate almayın.
Parayı (280 TL) ref noya göre yatırdıktan sonra yine bahsettiğim ekranda vize sürecini başlat diye bir kutu göreceksiniz. Oraya tıkladığınızda belgeler kısmına gelin, yüklemeniz gereken dekont ve vesikalık fotoğraf yeri var. Oraya belgeleri yükledikten sonra bende diplomamı da istemişti. Gerekirse onu da yükleyin. Sayfanın sol üstünde evraklar doğrudur onaylıyorum gibi bi kutucuk var onu tıklayıp e ya da mobil imza ile onaylayın. Sonrada takip edin sisteme 4-5 gün içinde onaylandı diye düşüyor. (GİZEM SUNAR Hanımdan alıntıdır)

@Burcu_

Murat bey teşekkür ediyorum. Sabır gerektiren bir süreç bizi bekliyor anladığım kadarıyla :) tıkandığım noktalarda yardımlarınıza ihtiyaç duyabilirim, tekrar sağolun ilginiz için.

01 Haziran 2018 – 31 Ocak 2019 tarihleri arasında Çevre Görevlisi Belge Geçerlilik süresi dolacaklar için yapılacak eğitime başvurdum, eğitimi tamamladım fakat sertifika tarihimde 11.02.2019 yazmakta olduğunu sistem hatasından dolayı sonradan gördüm. Bu durumda nasıl bir yol izlemem gerekiyor?

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    70.4 KB · Görüntüleme: 12
Uzun uğraşlar sonucu bakanlıktan iki ayrı kişi ile görüştüm,
Birisi; sistemden kaynaklı bir hata olduğunu tarihlerin iki ay ileri ötelendiğini belirtti, yani sistemimizde yazan tarihlerin iki ay öncesini baz alacağız (bu durumda mevcut sertifikamı aralık ayında almıştım kasım ayında işlemlerimi başlatmam gerektiği söylendi)
Bir diğer kişi; şuan için 280 tl tutarını yatırmamam gerektiğini ocak ayını bekleyip sistemde belirtilen geçerlilik tarihime bir ay kala işlemleri başlatmam gerektiğini söyledi.

Yakın zamanda yazı-tura yapıp o şekilde karar vereceğim ne yapacağıma :))))

Ben de aradım Ömer Bey ile konuştum 280 TL yi yatırmam konusunda onay aldım. Size son tarihe 1 ay kala mı ödeme yapılsın denildi yoksa parayı önceden yatırın daha sonra o tarihin bitimine 1 ay kalaya kadar bekleyin mi denildi? Nereden uyduruyorlar bunları? Herkes ayrı telden çalıyor...

Ödeme konusunda herhangi bir onay almadım, Şaban bey vize sürecimi başlatmaya yakın yatırmam gerektiğini söyledi ama..umarım bu durum sonradan bir sıkıntı çıkarmaz zira ücret yatırma tarihime neredeyse 4 ay var.
Sorduğumuz sorular aynı ama aldığımız cevaplar birbirinden karışık..

Tekrar aradım konuştum 280 TL yi yatırma konusunda şimdi veya sonra yatırabileceğimizi söyledi, o konuda belirli bir süre yok. Ancak işlemleri belge tarihi bitimine 1,5 ay kala süre içinde yapın diyor. Benim 9 Ocakta bitiyor , yani işlemlere Aralık ayında başlayabileceğimi söyledi. Ocak ayına ödemeyi bırakırsanız fiyat değişecekmiş.