• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Çevre görevlisi vize eğitimi (aralık)(ankara)

süresi dolup da eğitime katılmayanlar için belirlenmiş bir süre var mı? İstediğimiz zaman istediğimiz vize eğitime katılabiliyor muyuz?

eğitime giden arkadaşlar nerde konakladınız, uygun konaklamalı yerler hakkında bilgisi olan var mı

Arkadaşlar; mümkünse vize yenileme işlemine katılan arkadaşlar, yapmamız gerekenleri kısaca özetleyebilir mi?
Önce ziraat bankasına başvuru ücreti yatırıyoruz, ardından tüçevden başvuru yapıyoruz, sonra eğitime katılıyoruz sanırım, eğitime katıldıktan sonra yapmamız gerekenler nedir? Nereye tekrar başvuru yapıyoruz, belgeleri nereye yüklüyoruz v.s ???? Teşekkürler....

ben marttaki vize eğitimine katıldım 4 gün oldu başvuralı daha onaylanmadı 11 ocakta belgenin bitiyor geçerliliği

@selaya
İzin lisans portalında kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın. Belge başvurusuna girin. Orada vize nedeniyle yenileme var.Belge ücreti Halkbankasına yatacak. Oraya 385TL belgenin vize ücreti ve eğitim katılım belgesini mobil veya e-imzanızla yükleyin. sonra beklemeye geçin

Bu arada Bakanlıktan 2016 vize eğitimi ile ilgili bir açıklama geldi
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

@selaya söylemeyi unutmuşum vize işleminizi en az belgenizin geçerlilik süresi bitmeden en az bir ay önce yapın yoksa belge ücretinin %50 fazlasını ödemek zorunda kalırsınız

@cigdem_
Belge vize süresi dolanlar 11 inci madde kapsamında yeniden başvuru yapar. Yani vize eğitimi gibi değil ilk defa alacak gibi işlem yaparsınız

@mkibaroglu benim belge süresi 8 şubat 2016 da doluyor, eğitime 1-2-3 şubatta gidebileceğim, sanırım cezalı durumdayım, belge ücretinin %50 fazlasını ödeyecegim değil mi? başvuru ücretinin değil ???

@selaya döner sermayede 113 koduyla çevre görevlisi belgesi vize ücreti var. 2015 için 385TL 385+192.5 olur. 2016 için döner sermayenin birim fiyatları açıklanmadı. O zamanki belge vize ücreti neyse %50 fazlasını ödeyeceksiniz.

2016 yılında belgesinin süresi dolacakların katılması MECBURİDİR denmiş. ve ayrıca bir daha vize eğitimi 2016 yılı için düzenlenmeyecekmiş.

@mkibaroglu söylemeyi unutmuşum vize işleminizi en az belgenizin geçerlilik süresi bitmeden en az bir ay önce yapın yoksa belge ücretinin %50 fazlasını ödemek zorunda kalırsınız demişsiniz, 22 şubatta benimde belgemin son tarihi ve 1-2-3 şubatta eğitime katılacağım, bende ücreti %50 mi yatıracağım kafam karıştı, çünkü sürem bitmeden eğitimi tamamlamış olacağım

@deucevre
Evet %50 fazlasını ödeyeceksiniz. zaten yönetmeliği okursanız orada da yazıyor.

Belgelerin vize edilmesi
MADDE 15 –(1) Vize işlemleri için, mevcut belgenin geçerlik süresinin bitiminden en az bir ay önce başvuruda bulunulur.
(2) Çevre görevlileri tarafından yapılacak vize başvurularında 17 nci madde gereğince eğitim alındığına dair belgenin sunulması zorunludur.
(3) Çevre yönetim birimi ve çevre danışmanlık firmaları tarafından yapılacak vize başvurularında Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi ile güncel büro tescil belgesi sunulur.
(4) Vize başvurularında, vize ücretinin Bakanlık Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına yatırıldığına dair hesap belgesi eklenir.
(5) Süresi içinde vize başvurusu yapmayan kişi, kurum veya kuruluşların belge bedelleri %50 fazlasıyla alınır.
(6) Vize süresi içinde başvuru yapmayan çevre görevlileri, çevre yönetim birimi veya firmalar, belge geçerliktarihinin dolmasından sonra çevre yönetimi hizmetleri veremezler.
(7) Bu durumdaki çevre görevlileri veya çevre yönetim birimi veya firmalar tarafından, yetkili makama sunulmuş olan çevre izin veya çevre izin ve lisans işlemlerinin tamamlanmasına izin verilir.
(8) Belge vize süresi dolanlar 11 inci madde kapsamında yeniden başvuru yapar.

@Erol Dlklnc
Tam emin olmamakla birlikte 250 TL de belge ücreti var diye biliyorum. Bu 2016 fiyatı tabii ki...

@Engin Bircan

2016 birim fiyatında yazıyor.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    5.4 KB · Görüntüleme: 20
anlaşılan belgeyi almak içinde 400 tl ödeyeceğiz. eğitime 400 tl ver + konaklama ve yol parası ver buda ortalama 500 TL desek + 400 Tl belge bedeli= 1300 TL gibi bir rakam harcıyoruz. sonunda da çevre görevlisi vasfı alıyoruz. bunları diğer meslek grupları aynı şekilde olabiliyor. birde danışmanlık fiyatları 50-100 -200 tl rakamlar hala dönüyor. duruma gülsem mi ağlasam mı?:suspus::suspus::kötü::kötü:

Arkadaşlar eğitim bedelini matiklerden yatırabiliyormuyuz. Dekontu yüklediğimiz bir alan var m? Bazen matikler dekont vermeyebiliyor.