• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi vize eğitimi bitişi 31.12.2018 olanlar

Tayfun Aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
METAS ÇEVRE DANIŞMANLIK
Çevre Görevlisi Vize Eğitimi

02.11.2017
Çevre Görevlisi Vize Eğitimi
Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik kapsamında daha önce çevre görevlisi belgesi almış olanlar için uzaktan eğitimle “Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi” düzenlenecektir.
► Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi başvuruları 03-17 Kasım 2017 tarihleri arasında kabul edilecektir.
►Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimi için başvurular ve eğitim internet üzerinden yapılacaktır.
►Bu eğitime en geç 31 Aralık 2018 tarihine kadar Çevre Görevlisi Belge Geçerlilik süresi dolacaklar başvuru yapabilecektir.
► İzin lisans sistemi üzerinde (Çevre Görevlisi vize yenileme başvurusu yapmadığından belgesi geçersiz sayılanlar) belgesi iptal edilmiş olanlar bu eğitime katılabileceklerdir.
►Adaylar, online Uzaktan Eğitim Portalı (
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
) üzerinden başvurular tamamlandıktan sonra gruplar halinde eğitime alınacaktır.
►Eğitim süresi 7 (yedi) takvim günü ile sınırlandırılacaktır. Bu süre sonunda adaylar için online uzaktan eğitim portalı kapatılacaktır. Hiçbir şekilde ilave süre uzatımı yapılmayacaktır. Adaylar belirtilen tarih aralığında uzaktan eğitim portalına giriş yaparak eğitimi tamamlamak zorundadır. Bu süre içerisinde eğitimi tamamlamayan adaylar eğitim haklarını kaybetmiş sayılacak ve Eğitim için yatırdıkları ücreti geri alamayacaklardır.
►Eğitimi tamamlayan adaylara elektronik olarak sertifika (e-sertifika) düzenlenecektir.
►“Çevre Görevlisi Vize Uzaktan Eğitim Ücreti” 150 TL olup, adaylar Eğitim Ücretini, önce
adresinden (yani online uzaktan eğitim portalından) “kaydol” butonuna tıklayarak kayıt yaptırıp, bilgilerini yükledikten sonra sistemin vereceği referans numarası ile Türkiye Halk Bankası A.Ş.’ de açılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı hesabına yatıracaklardır. Ödenen ücret Halk Bankası tarafından otomatik olarak sisteme yüklenecektir. Adaylar ayrıca sisteme dekont yüklemeyeceklerdir. Başvuru esnasında ayrıca lisans diploama/mezuniyet belgesi de yüklenecektir.
►Eğitim için başvuruda istenilen bilgilerin (E-Posta, Tel, v.b) eksiksiz şekilde doldurulması gerekmektedir. Eğitim ile ilgili her türlü bilgilendirme (başvuru onay-red, eğitime başlama tarihleri vb.) adaylar tarafından başvuru sırasında verilen e-posta adreslerine yapılacaktır.
► Uzaktan Eğitim portalı üzerinden hatalı başvuru yapanların yatırdıkları ücretin iadesi yapılmayacaktır.
► Uzaktan eğitim başvurusu için E-imza/Mobil imzaya gerek yoktur.
►Eğitimi tamamlayarak sertifikasını alan adaylar, vize başvurusu yapmak için Bakanlığımız izin lisans (
) yazılım portalı üzerinden kendi kullanıcı adı ve şifreleri ile giriş sağlayarak “Vize İşlemleri Nedeniyle Belge Yenileme” başvurusunu seçerek, e-imza/mobil imza ile elektronik olarak başvuru yapacaklardır. İzin lisans kullanıcı adı ve şifresini unutan adaylar izinlisans@csb.gov.tr adresine arkalı önlü kimlik fotokopilerini göndererek kullanıcı adı ve şifrelerini temin edebileceklerdir.
Önemli Not:
1- Açılan bu eğitim; 2010, 2011 ve 2012 tarihlerinde çevre görevlisi belgesi almış olanlar için son vize yenileme eğitimi olacaktır.
2- Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatında çalışan ve hali hazırda Bakanlık çalışanı olarak Çevre Görevlisi Belgesi alan kişiler, vize yenileme başvurusu yaptıkları tarih itibari ile Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatının çevre ile ilgili birimlerinde çalıştıklarını belgelendirmeleri durumunda, yapılacak Çevre Görevlisi Vize Yenileme Eğitimine katılmalarına gerek bulunmamaktadır. Bu durumda olanlar Çevre Görevlisi belgelerini vize yaptırmak için (
) izin lisans yazılım portalı üzerinden ilgili belgelerle başvuru yapabileceklerdir.
3- Vize Yenileme Eğitimi başvurusu yapıldığı esnada, eğitim süresince, eğitim sonunda yaşanacak her türlü sıkıntı (sistemin referans numarası üretmemesi, yanlış e-posta adresi, iletişim bilgileri, okul bilgileri, UEP kullanıcı adı ve şifre unutulması v.b.) için Uzaktan Eğitim Portalı(
) üzerindeki hata/istek bildirim butonundan başvuru yapılacaktır. (Hata/istek bildirim butonundan sadece uzaktan eğitim sistemi ile ilgili sorunlar bildirilecektir)
4- Uzaktan Eğitim Portalı’nın eğitim ücreti için referans numarası üretmemesi durumunda adayların öncelikle Merkezi Nüfus İdaresi Sistemi(MERNİS) üzerinden adres bilgilerini kontrol ederek gerekirse güncelleme yapmaları gerekmektedir. Adres bilgilerinin hatalı veya eksik olması durumunda portal tarafından referans numarası üretilememektedir.

@Gülsüm Yalçın
Merhaba, geçen hafta ben de egitimi aldım. Ben chromedan izlemiştim. Videolar çok zor açılıyordu. Bazen sistemin düzelmesi için 1 gün beklediğim oldu, çok yogunluk oluyor sistem kaldırmıyor sanırım ama düzeliyor merak etmeyin kimseyi magdur etmiyorlar ek süre verirler en kötü. Bu süreçte inanın her aşamada sorun yaşadım ama kimse kaba davranmadı, Bakanlıgı defalarca kez aradım isyan noktasına geldim. 3 kez erkek, 1 kez bayan ile konuştum bakanlıktan, çok yardımcı olmaya çalıştılar. Kimseyi savunmuyorum ama aglamaklı durumda iken özellikle bayan arkadas cok nazik bir sekilde yardımcı olmaya calıştı. Maalesef sorunlu bir süreç, sabretmeniz gerekiyor, merak etmeyin eninde sonunda düzeliyor. Kolay gelsin....

@selaya

NE YAZIK KI BEN İSTEDİĞİM ÇÖZÜMÜ BULAMADIM.VE TAM 2 SAATTİR 1. VİDEODA KALDI SORU EKRANI GELMİYOR VE KAÇ DEFA YENİLEME YAPTIM. BENİM 1 GÜNÜM GİTTİ BU 2. GÜNÜM VE HALA BİR DÜZELME YOK. VE TELEFON İLE KİMSEYE ULAŞAMIYORUM.

Belge sürem eylül 2018 de bitiyor .Eğitim Sertifikası aldıktan sonra 1 sene geçerli olduğu kesinmi?Yoksa şimdimi başvurmalıyım?

@Melike_Üsküt bu sertifikanın 1 yıl geçerliliği olduğu kesinmi ..eylülde bitiyor benim sürem. kesin degilse şimdi başvurcam ?

@Gülsüm Yalçın telefonlara cevap vermedilermi

@ömüranamur
Tesekkurler. 52 video vardi. Cevapları netten buldum öncekilerle aynı mi bilmiyorum. Kolay gelsin

@ömüranamur
Tesekkurler. 52 video vardi. Cevapları netten buldum öncekilerle aynı mi bilmiyorum. Kolay gelsin

Gecikmeli yani toplam 390 tl ödeme yapacak arkadaslar dikkat etsinler. sistem referan numarası vermediyse bakanlıgın sitesinden referans numarası üretirken iki seçim yapmanız gerekiyor, yoksa bankaya gittiğinizde 260 tl öderseniz işleminiz tamamlanmaz. bakanlıgın referans numarası ürettiği siteden hem 260 tl belge ücreti + 130 tl gecikme ücretini seçeceksiniz, iki tane olacak. herkese kolay gelsin....

Onu bilmiyorum. Ben 1 yıl falan gecikmeli eğitimi aldim . Yani belge surem 2016 da da doldu ben vize yenilemeyi 2017 de de yaptim...@burcu89

@berk u

Bende sizin durumunuzdayım. Belgemin süresinin bitmesine yaklaşık bir yıl var. O yüzden bu eğitim açıldığında arayıp konuştum bakanlıkla 1 yıl geçerli eğitime katılabilirsiniz dediler.

@berk u

Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve ÇEvre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik'te "MADDE 16 (7) Çevre görevlisi sınav sonuçları ilan edildiği tarihten itibaren bir yıl geçerlidir" ibaresi mevcuttur.

eğitim bugün başlıyor diye mail geldi ancak, eğitime giremiyorum henüz aktif eğitim yok diye yazı çıkıyor. eğitime başlayan var mı?

Merhaba arkadaşlar . İki sorum olacak.
1 .Son açılan uzaktan eğitime katıldım videolar sınavlar bitti. Sistem üzerinden sertifikamı indirdim. Bundan sonra yapılacak bir adım var mı ? Yoksa sadece 1 sene içinde belge başvurusu mu yapacağız?
2.Bakanlık uzaktan eğitim bedeli için fatura kesiyor mu şirket ödediği için fatura istiyor onun için soruyorum .