• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi vize yenileme

H.Yeliz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
bsm
Merhabalar,

2017 Nisan ayında vize yenileme eğitimine katıldım ancak belge yenileme işlemi yapmadım. Şuan belgeye ihtiyacım var ve para yatırım almak istiyorum.

Ne yapmam gerekli ? Bakanlıktakiler mırın kırın ettiler.

Arkadaşlar Merhaba,

Çevre görevlisi belgemin Eylül ayında süresi dolmakadır. Ancak en son bakanlık tarafından açılan eğitimde belge tarihi Ağustos ayı son olanlar için eğitim düzenlendi. Çok üstüne düşmüyordum Çevre Görevlisi ifadesinin kalkma durumundan dolayı ama Taslak yönetmelikte bu durumu doğrulamadı. Be nedenle bende merak ediyroum ne zaman eğitim açılır diye. Bu konu hakkında duyum alan ya da herhangi bir görüşme yapan arkadaşımız var mıdır?

Merhaba ,
Çevre Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun

Yukarıdaki linkte de @Cem Yılmaz hocamında belirttiği gibi genellikle mayıs ve kasım aylarında eğitim düzenleniyordu.
Ancak şu anki taslak yönetmelikte göz önüne alındığında ne zaman olacağı biraz belirsiz.
Bu nedenle henüz yapılmış bir duyuru maalesef yok .

Bu gibi durumlarda bakanlıktan Adnan Macite ulaşarak bilgi almayı deneyebilirsiniz. Onlardan belki daha belirli bir yorum gelebilir.

merhabalar ,

25.11.2019 tarihinde belgemin süresi dolmak üzere. Bakanlığın sitesine de sürekli bakıyorum fakat hala bir duyuru yok. Konu hakkında bilgisi olan var mı arkadaşlar ?

Ben 2018 sonundaki eğitime katılmıştım, o eğitimde 1 Ağustos 2019'a kadar bitenlerin alması zorunluydu. Dolayısıyla sizinkinin de bu aralar açılması gerek. Yenileme ücretinin de maşallahı var, 330 TL olmuş :rolleyes:

merhabalar
çevre görevlisi belgesi çevre mühendislerine ücretsiz mi oldu ? böyle bir duyum aldım da , bilgisi olan varsa paylaşabilir mi?

Merhaba,

Henüz yönetmeliklerden hiçbiri değişmediği için bu tamamen yanlış bir duyum maalesef. Şu an hâlâ Çevre Görevlisi belgesi alabilmek için mühendislik ve fen edebiyat fakültelerini bitirip, Bakanlık tarafından uzaktan eğitim ücretini yatırarak eğitim almanız gerekiyor. Eğitimden sonra da ekstradan para ödeyip belgeyi alıyorsunuz.

Merhaba arkadaşlar , dün yayınlanan bir yazı var bakanlıkta ;

Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmları hk Yönetmelikte değişiklik yapılarak onaylanması ve resmi gazetede yayınlanması üzere Cumhurbaşkanlığına gönderilmiştir.
Yeni yönetmelik ile çevre mühendislerine mevcuzat eğitimi kaldırılmıştır, bu sebeple ilgili eğitim planlaması yapılmamaktadır.
ÇEVRESEL ETKİ DEĞERLENDİRMESİ, İZİN VE DENETİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Buna göre yeni eğitimler açılmayacak mı ? Kasım ayında benim belgemin süresi doluyor ?

Hocam yayınlanan yönetmelik değişikliğinde zaten çevre mühendislerinin eğitim zorunluluğunu kaldırmışlardı. EÇBS - Yeterlik Uygulaması kısmından başvuru formu ve diplomanızı yüklemek yeterli olacak. Tabi henüz sisteme entegre edemediler ama Kasım ayına kadar mutlaka yapılacaktır. Çünkü 2 Ağustos 2019 itibariyle belgesi bitecek olanlar da var.