• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi

Dilaraa

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
isg
Eçbs de çevre görevlisi olarak üzerimdeki firmaları nasıl görebilirim yardım eder misiniz

Merhaba,

Yeterlik Uygulaması kısmından giriş yaptığınız zaman "Kullanıcı İşlemleri > Kişisel Bilgiler" yolunu izlerseniz burada "Çalıştığı Kurum\Kuruluş" başlığında bulabilirsiniz.

merhabalar bir sorum var benim de. Firma bünyesinde çevre mühendisi olarak çalışıyorum. Sistem üzerinden kendimi atadım ancak hangi tarihte atama yaptığımı göremiyorum.
atama yapıldıktan veya çevre görevlisi hizmeti almaya başladıktan 1 ay sonra iç tetkik hazırlama zorunluluğundan dolayı bunu soruyorum. herhangi bir denetim de iç tetkik tarihimin atama yaptığım tarihten 1 ay içerisinde olduğunu nasıl kanıtlayacağım.

Önceki cevapları görüntüle…
Gürkan GÜSLÜmerhabalar,
2018 yılında işe başladım fakat firmamız kapsam dışıydı. Bende bu süreçte çevre izni,iç tetkik ve aylık rapor hariç diğer tüm işlemleri devam ettirdim.
Mevcut durumda ise yeniden kapsama dahil olduk ve sil baştan yapıyorum herşeyi. bu durumda hangi tarihi baz almalıyım?

**dönüşleriniz için teşekkür ederim

Gürkan GÜSLÜ@Gürkan GÜSLÜ Hocam haklısın. Resmi olarak sanırım 16 Ekim 2021 'de girdiniz kapsama. Öncelikle AFR'lerinizi bir an önce düzeltmeye çalışın. Geri kalan işler için ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. İç Tetkik ve Eğitim 365 gün geçerli olduğundan, süresi aşmadığı sürece ekstra eylem gerektirmiyor. Ancak AFR'lerin A bölümündeki İşletme Bilgileri kısmında ÇİLY kapsamından mutlaka bahsedilmeli. İzin belgesi ya da izinden muaf olduğuna dair belge alınma durumuyla ilgili de ilerleyen sayfalarda mutlaka bilgi yer almalı.