Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre görevlisi

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Ezgi Özturan tarafından paylaşıldı.

 1. Ezgi Özturan

  Ezgi Özturan CMNet Üyesi

  bir çevre mühendisi, çevre görevlisi olarak birden fazla çevre danışmanlık firmasında çalışabilir mi?
  ben çalışamaz diye biliyorum ama patronuma anlatamıyorum :) fikri olan var mı arkadaşlar ?
   
 2. Göksel Kurtuluş

  Göksel Kurtuluş CMNet Üyesi

  Çevre görevlisi olarak bir tesis veya danışmanlık şirketinde çalışacaksınız, sigortanız o iş yerinden yatacaktır. Birden fazla yerde sigortalı olarak görünmeniz mümkün değildir.
   
 3. Ezgi Özturan

  Ezgi Özturan CMNet Üyesi

  bence de öyle ama işverenlere laf anlatmak çok zor hele de işten yeterince anlamıyorlarsa.

  teşekkür ederim.
   
 4. yarabandı

  yarabandı CMNet Üyesi

  Çift sigortalı olabilirsin ama 30 iş günü üzerinden sigortalı olamazsın. bu şekilde iki danışmanlık firmasında çalışabilirsin. ama yeterliliklerdeki temel kriterleri oluşturan kişilerden olamazsınız diye tahmin ediyorum.
   
 5. Ceyhun Tekir

  Ceyhun Tekir CMNet Üyesi

  bende çift sigortalı olabilineceğini biliyorum. Ama danışmanlık şirketi konusunda bilmiyorum da ? Çevre görevlisi bakımından eğer bir danışman firmasında çevre görevlisi olarak çalışıyorsan diğer bir danışman firmasına sistem seni vermeyecektir. Bakanlıkça artık internet ortamında oluyor bu işler çevre görevlisi olarak sadece bir yerde çalışılabiliyor diye biliyorum.
   
 6. yarabandı

  yarabandı CMNet Üyesi

  her iki yerde de yeterlilik belgesini tamamlayıcı kişi olmamak şartıyla 15 iş günü birinde, bir 15 iş günüde diğer firmada danışmanlık yapabilirsiniz bence
   
 7. erdemlee

  erdemlee CMNet Üyesi

  çevre danışmanlık firmasında çevre görevlisi olarak tam zamanlı çalışıyor görünerek ve diğer bir firmada normal bir statüde tam zamanlı çalışmak mümkün mü.?
   
 8. Fatma Gül Es

  Fatma Gül Es Genel Yönetici

  Erdem Bey, ya bir çevre danışmanlık firması bünyesinde çevre görevlisi olursunuz, sigortanızı çevre danışmanlık firması öder ve birden fazla tesise danışmanlık hizmeti verme şansınız olur; ya da tek bir tesisin çevre görevlisi olursunuz ve sigortanızı o firma öder, tek bir yerden sorumlu olursunuz. İki farklı yerde aynı anda tam zamanlı olarak çalışamazsınız yani.

  Bu arada "diğer bir firmada normal bir statüde.." derken kastettiğiniz nedir?
   
 9. erdemlee

  erdemlee CMNet Üyesi

  çevre görevlisi olarak değil de muhasebe insan kaynakları ...vb. gibi bir statüden bahsetmiştim
  ayrıca çevre görevlisi olarak şuanki şartlarda sadece firmanın yeterlilik sınırı olan 3 çevre görevlisi kontenjanını doldurmak yani danışmanlık firmasında ofis personeli olmak. kısa vadede danışmanlık firmasında herhangi bir izin lisans başvurusu yapmayacağım.
   
 10. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Farklı danışmanlık şirketlerinde Çere Görevlisi olarak bence çalışamaz. Madem birden fazla yerde sigorta girişi olacak 30 danışmanlık şirketinde birden çalışıyor görünülür, 30 gün her gün birisi sigorta yatırsın. 30*26 veya 30*13 tane de yere danışmanlık yapılır. Bakanlık sizce buna izin verir mi ? 2 yerde aynı anda çalışıyor görünmüşsün ya da 30 yerde. Farkeden bir şey yok.
   
  KaanDogukan bunu beğendi.
 11. Fatma Gül Es

  Fatma Gül Es Genel Yönetici

  Benim Erdem Bey'in şu son mesajından anladığım; o danışmanlık firmasında aslında kendisinin değil belgesinin çalışması.. Yanlış anladıysam da kusura bakmayın; ama olmaz o iş, olmasın yani..
   
 12. Gökhan Bayrı

  Gökhan Bayrı CMNet Üyesi

  Danışmanlık Firması o kadar işsiz çevre mühendisi varken, işsizlik sıkıntısı çekerken sadece sizi bulmuş ve sizin belgenizi istiyor. Bu iki farklı yerde belgenizi gösterme hakkınız olsa bile meslektaşlarınızın hakkını gasp etmemelisiniz. Zaten Çevre danışmanlık firması olayının mesleğimizi zedelediğini düşünüyorum, bakanlığın da bizleri düşünmeyişini anlamıyorum
   
  sulturan bunu beğendi.
 13. efe efe

  efe efe CMNet Üyesi

  Geri donusum tesisinde çalışıp tam zamanlı farklı bi yerde sadece imza yetkisini kullanabilirmiyiz
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...