• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre görevlisi

ezgi.oz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
PEGİ TEKNİK ENERJİ
bir çevre mühendisi, çevre görevlisi olarak birden fazla çevre danışmanlık firmasında çalışabilir mi?
ben çalışamaz diye biliyorum ama patronuma anlatamıyorum :) fikri olan var mı arkadaşlar ?

Çevre görevlisi olarak bir tesis veya danışmanlık şirketinde çalışacaksınız, sigortanız o iş yerinden yatacaktır. Birden fazla yerde sigortalı olarak görünmeniz mümkün değildir.

bence de öyle ama işverenlere laf anlatmak çok zor hele de işten yeterince anlamıyorlarsa.

teşekkür ederim.

Çift sigortalı olabilirsin ama 30 iş günü üzerinden sigortalı olamazsın. bu şekilde iki danışmanlık firmasında çalışabilirsin. ama yeterliliklerdeki temel kriterleri oluşturan kişilerden olamazsınız diye tahmin ediyorum.

bende çift sigortalı olabilineceğini biliyorum. Ama danışmanlık şirketi konusunda bilmiyorum da ? Çevre görevlisi bakımından eğer bir danışman firmasında çevre görevlisi olarak çalışıyorsan diğer bir danışman firmasına sistem seni vermeyecektir. Bakanlıkça artık internet ortamında oluyor bu işler çevre görevlisi olarak sadece bir yerde çalışılabiliyor diye biliyorum.

her iki yerde de yeterlilik belgesini tamamlayıcı kişi olmamak şartıyla 15 iş günü birinde, bir 15 iş günüde diğer firmada danışmanlık yapabilirsiniz bence

çevre danışmanlık firmasında çevre görevlisi olarak tam zamanlı çalışıyor görünerek ve diğer bir firmada normal bir statüde tam zamanlı çalışmak mümkün mü.?

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Erdem Bey, ya bir çevre danışmanlık firması bünyesinde çevre görevlisi olursunuz, sigortanızı çevre danışmanlık firması öder ve birden fazla tesise danışmanlık hizmeti verme şansınız olur; ya da tek bir tesisin çevre görevlisi olursunuz ve sigortanızı o firma öder, tek bir yerden sorumlu olursunuz. İki farklı yerde aynı anda tam zamanlı olarak çalışamazsınız yani.

Bu arada "diğer bir firmada normal bir statüde.." derken kastettiğiniz nedir?

çevre görevlisi olarak değil de muhasebe insan kaynakları ...vb. gibi bir statüden bahsetmiştim
ayrıca çevre görevlisi olarak şuanki şartlarda sadece firmanın yeterlilik sınırı olan 3 çevre görevlisi kontenjanını doldurmak yani danışmanlık firmasında ofis personeli olmak. kısa vadede danışmanlık firmasında herhangi bir izin lisans başvurusu yapmayacağım.

Farklı danışmanlık şirketlerinde Çere Görevlisi olarak bence çalışamaz. Madem birden fazla yerde sigorta girişi olacak 30 danışmanlık şirketinde birden çalışıyor görünülür, 30 gün her gün birisi sigorta yatırsın. 30*26 veya 30*13 tane de yere danışmanlık yapılır. Bakanlık sizce buna izin verir mi ? 2 yerde aynı anda çalışıyor görünmüşsün ya da 30 yerde. Farkeden bir şey yok.

Benim Erdem Bey'in şu son mesajından anladığım; o danışmanlık firmasında aslında kendisinin değil belgesinin çalışması.. Yanlış anladıysam da kusura bakmayın; ama olmaz o iş, olmasın yani..

Danışmanlık Firması o kadar işsiz çevre mühendisi varken, işsizlik sıkıntısı çekerken sadece sizi bulmuş ve sizin belgenizi istiyor. Bu iki farklı yerde belgenizi gösterme hakkınız olsa bile meslektaşlarınızın hakkını gasp etmemelisiniz. Zaten Çevre danışmanlık firması olayının mesleğimizi zedelediğini düşünüyorum, bakanlığın da bizleri düşünmeyişini anlamıyorum

Geri donusum tesisinde çalışıp tam zamanlı farklı bi yerde sadece imza yetkisini kullanabilirmiyiz

merhaba,
çevre danışmanlık firmasında çalışıyorum. 16 gün yatıyor sigortam , ambalaj atığı toplama ayırma belgesi olan bir tesiste proje sorumlusu çevre mühendisi olarak sigortam başlatılabilir mi ? çok acil ...
cevaplar için şimdiden teşekkürler