Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

çevre haftası etkinliğimiz

Konu, 'ARŞİV' kısmında Çiğdem Aksoy tarafından paylaşıldı.

 1. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  Merhabalar;

  seçim haftası ve okulların 10 haziranda kapanması nedeniyle öne çektiğimiz çevre haftası etkinliklerimiz yarın ( 28 mayıs cumartesi ) başlıyor. ve 1 haziran çarşamba günü bitecek. umarım elime gözüme bulaştırmam.

  bunu neden yazdım bilmiyorum ama sanırım biraz şansa ihtiyacım var.

  yolunuz düşerse 1 haziran çarşamba günü Hayrabolu Belediye Başkanlığı- Tema Vakfı Tekirdağ Gönüllüleri ve MARÇEP katkılarıyla hazırlamış olduğumuz çok değerli hocalarımızın konuşmalarıyla renklenecek marmara çevre platformu konferansına gelebilirsiniz.
  yer: Hayrabolu Sadi Kıyak Öğretmenevi
  saat:09:30 da çevreye saygı yürüyüşü
  saat:10:00 çok değerli rahmetli hocamız Prof.Dr. Cemil Cangir Hatıra Ormanında fidan dikimi
  saat:11:00 de de konferans başlayacak.

  (not: gelmek isteyen arkadaşlarımız olursa telefonumu verebilirim.)
   
  Fatih Közen bunu beğendi.
 2. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  Cevap: çevre haftası etkinliğimiz

  Bol şans dilerim,güzel bir etkinlik olacağına eminim..
   
 3. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu Site Kurucusu

  Cevap: çevre haftası etkinliğimiz

  Bol şanslar. Eminim başaracaksındır..
   
 4. Bahtiyar Karaca

  Bahtiyar Karaca CMNet Üyesi

  Cevap: çevre haftası etkinliğimiz

  arkadaşlar çevre sunumu olan varmı elinde çevre kirliliği ile ilgili
   
 5. SenayKS

  SenayKS CMNet Üyesi

  Cevap: çevre haftası etkinliğimiz

  Güzel bir çalışma, bol şans dilerim...
   
 6. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  Cevap: çevre haftası etkinliğimiz

  çevre haftası nedeniyle okullarda vermiş olduğum eğitimlerde kullandığım bazı videolar ve sunumlar var ancak sisteme yükleyemiyorum. yardımcı olmayı çok isterdim. :(
   
 7. Çiğdem Aksoy

  Çiğdem Aksoy Genel Yönetici

  Cevap: çevre haftası etkinliğimiz

  mrb. arkadaşlar
  Çevre haftası etkinliklerimiz bugün bitti kazasız belasız. Şans benden yanaydı. Hiçbir aksilik olmadı. kros koşusu bisiklet turu hafta içinde de çevrenin önemi, temiz çevre, çevrenin korunması konularında ilköğretimlerde resim, Ortaöğretimlerde şiir ve Liselerde de kompozisyon yarışması düzenledik. Yine okullarda çevre haftası ile ilgili eğitim seminerleri çevreye saygı yürüyüşü Prof.Dr. Cemil Cangir hatıra ormanında fidan dikimi arkasından hayrabolu öğretmenevinde konferansımız vardı. Konuşmacılarımız Çok değerli hocalarımız Prof.Dr.Osman İnci Prof.Dr.Emre Aysu Doç.Dr. Fatih Konukçu Yrd.Doç.Dr. Duygu Boyraz Yrd.Doç.Dr.Canan Tuna Dr. Hasan Bakın dı.

  Konu başlıklarımız da Trakya Planlarında Son Durum ve Ergene Kirliliğinin Tarımsal Ürünlere Etkisi, Uyumlaştırma Adı Altında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İMP Tarafından Trakya Alt Bölgesi Ergene Havzası 1/100.000 ölçekli 2.Revizyon Çevre Düzeni - İMP Planı Kapsamında Hazırlanan 1/25.000 Ölçekli İMP İl Çevre Düzeni Planlarının Değerlendirilmesi,Küresel İklim Değişikliği Sürecinde Su Kaynakları Yönetimi ve Çevre Trakya Topraklarının Önemi ve Kullanım Durumu,Çayır meralar ve bunların Önemi ydi.

  Çok güzel bir hafta geçirdik. ama bu demek değil ki çevremizi sadece gününde ya da haftasında hatırlayacağız. hergün hatırlayıp aynı zamanda da hatırlatacağız. hem bilinçleneceğiz hem de bilinçlendireceğiz. Hedefimiz daha güzel, daha temiz ve daha yaşanabilir bir dünya için tabiatın gösterdiği yoldan gitmek, onu tahrip etmeden onunla uyum içinde yaşamayı başarabilmektir.

  Çevre ve çevre bilincinin kazanılması bir eğitim meselesidir. Ailede başlayan bu eğitim okullarda ve iş hayatında da devam eder. Ancak bu bilincin yerleşmesi tek başına bir kurumun başarabileceği bir iş değildir elbette. Bütün kişi ve kurumların içinde yer almasını gerektiren bir seferberliktir.

  Büyük bir bölümü sularla kaplı dünyamızda, içilebilir su oranı sadece % 3’tür, biz temiz suların ancak % 1 ine ulaşabiliyoruz. Buda gösteriyor ki, su kaynaklarımız büyük tehlike altında! Güzel dünyamız, çevremiz için tehlike çanları çalmaya başlamış durumda. Bunu engellemek biz insanların elinde, keşke demeden önce bir kez daha düşünmeliyiz.

  Susuz bir dünya, susuz bir endüstri, susuz bir tarım, susuz bir hayat olamaz. Bizde yüksek sesle haykırıyoruz, su tasarrufuna yönelik yeni projelerin tasarlanıp hayata geçirilme zamanı diyoruz. Bu konuda çalışmalar yapan bilim adamlarının yeni projeler hazırlamaları konularında önünün açılması gerekirken, bizlere düşen görev suyu az kullanan, suyu tasarruf eden eğitimli insanlar yetiştirmek.

  Medeniyetler için su hayattır. Tarım ülkesi olan ülkemizde çiftçimiz kaliteli ürün elde etmek, ürün hasatında yüksek oranda kazanım için suya ihtiyaç duymaktadır. Çünkü ülkemizde su kaynaklarımızın %70 i tarım alanlarının sulamasında kullanılıyor.

  Belediye olarak atık suların arıtılmasına yönelik tesisimiz için proje çalışmalarında sona gelindi. Burada arıtacağımız suları tarımda tekrar geri kullanıma kazandırmış olacağız.

  Yapılan çalışmalarımızın hayata geçirilmesi için vatandaşlarımızın, sivil toplum kuruluşlarının ve gelecek neslimiz sevgili öğrencilerimizin desteğine ihtiyaç duyuyoruz.

  (Konuşmamdan bir alıntıyı paylaşmak istedim umarım kabalık etmemişimdir.)

  Çevre Haftamız kutlu olsun. Saygılarımla...
   
  Fatih Közen bunu beğendi.
 8. Erdem Akgül

  Erdem Akgül CMNet Üyesi

  Cevap: çevre haftası etkinliğimiz

  kapsam iyiymiş.beğendik..tebrikler çiğdem hanım
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.