• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre, İsg ve Halk Sağlığını geliştirme

FERHAT ELÇİ

Haberci Grup Lideri
Yönetim Grubu
Haberci Grubu
Firma
yok
İçinde bulunduğumuz süreçte gerek ulusal gerekse uluslararası düzeylerde tüm toplumlar çeşitli koruma önlemleri almaya çalışıyor, aslında tüm bu önlemlerin genel anlamda halk sağlığı, çevre sağlığı ile özelinde de İSG konuları ile doğrudan ilgili olduğunu görüyoruz.

Buradan hareketle ulusal ve ulusal düzeylerde İSG Çevre ve Halk Sağlığını geliştirmek için ilk anda ne gibi öneriler aklımıza gelebilir diye bir beyin fırtınası önerisinde bulunmak istiyorum.

Benim ilk anda aklıma gelenler;

- Ulusal ve uluslararası düzeylerde başta işçi, işveren ve ilgili kamu kurumları olmak üzere ilgili meslek organizasyonları ve STK’lar ile işbirliğinin en temel konu olduğunu düşünüyorum.

- Yukarıda belirttiğim ilgili tüm paydaşların eş güdümlü çalışması sonucunda çeşitli düzeylerde Eylem Planları hazırlamanın önemine dikkatinizi çekmek istiyorum.

- Tabii ki genel anlamda tüm toplumu ilgilendiren alanlar olması nedeniyle toplumun bilgilendirilmesi ve eğitiminin en can alıcı noktalardan birisi olduğunu vurgulamak istiyorum.

Hepinize sağlıklı günler diliyorum.

kaynak: Dr. Önal bey