• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

çevre izin isim değişikliği hk.

hande aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
merhaba arkadaşlar ,

Danışmanlığı yapmış olduğum firma sadece unvan değişikliği yaptı fakat vergi numarası değişmedi. Çevre izin süreci devam etmekte vergi numarası değişmediği halde yeni unvanla eçbs açılıp yine aynı şekilde devir mi yapmamız gerekiyor. Ticaret sicil gazetesi ,kapasite raporu ve taahhütname ile konu ile ilgili yardımlarınızı bekliyorum.Teşekkür ederim .

Merhabalar,
İlk önce EÇBS üzerinden ünvan değişikliği yapılması gerekiyor.EÇBS de unvan değişikliği tıklanıp,Ticaret Sicil Gazetesi,İmza Sirküleri,Kapasite Raporu yükleniyor.(Ekranı tam olarak hatırlayamadım ama bu belgelerdi)Başvuru dilekçesini sistem oluşturuyor,çıktı alınıp kaşe imza yapıldıktan sonra ekindeki belgelerle, ilgili İl Çevre Müdürlüğü ne başvuru yapılıyor.İl Çevre Müdürlüğü EÇBS deki gerekli değişikliği yaptıktan sonra,İzin belgesi için, izin lisans sisteminden unvan değişikliği başvurusu yapılıyor. İzin lisans sisteminde de gerekli olan unvan değişikliği yapılmış olmalı.Eğer unvan değişikliği EÇBS den izin lisansa aktarılmadıysa,bakanlıkla görüşülüp sistemdeki değişikliğin yapılması gerekiyor.Sonra çevre izin unvan değişikliği tıklanıp istenen belgeler yüklenir.(Kapasite Raporu,ÇED,Tahhütname,isim değişikliği belgeleri vb.)

Sorumu cevapladığınız için öncelikle teşekkür ederim .Ben eçbs den unvan değişikliği başvurusunu yaptım başvuru dilekçesi çıktı kaşe imza yapıp il müdürlüğüne teslim ettim ama daha isimde bir değişiklik olmadı bekliyorum.

Dilekçenin evrak kayıt numarası varsa, havalesini öğrenin. İl müdürlüğündeki personelin onaylaması gerekir. Onaylanınca mail/mesaj da gelebilir.

Merhaba,

@hati aydın siz dilekçenizi müdürlüğe verdiyseniz, başvurunuz onaylanınca mail adresine bilgi maili düşmektedir.

Arkadaşlar merhaba,

İzin lisans belge süre bitimi nedeniyle yenilemeye başvurulduğunda ayrıca lisansa atık kodu ekleme yapılabiliyor mu? Sistem buna izin veriyor mu?

merhaba ,
unvan değişikliği için onay yapıldı mesaj ve mail geldi ama böyle bir form gelmedi .eçbs sisteminde tesisi şube bölümünde isim değişti fakat çevre izin lisans bölümünde eski unvan hala devam etmekte .Şimdi nasıl bir yol izlemeliyim .

Murat Bey'in gönderdiği form eski sistemden :D Gelmemesi çok normal. Şimdi izne sahip tesis hangisi ise; E-İZİN uygulamasına girip "Çevre İzin ve Lisans Başvurusu" kısmından "unvan değişikliği" başvurusu açmanız gerekiyor.

unvan değişikliği.jpg

@Cem Yılmaz unvan.png
[automerge]1591712535[/automerge]
merhaba , sizin söylemiş olduğunuz gibi yaptım fakat süreyi geçirdiğim söyleniyor .Cuma günü il çevre onaylamıştı .3 ay lık süre var dı ama bunu sistem görebiliyor mu anlamadım

Merhaba, benim firmam da da unvan değişikliği meydana geldi, unvan değişikliğini pandemi sebebi ile 3 ay içerisinde gerçekleştiremedim, bununla ilgili herhangi bir ceza işleme konuyormu,

Merhaba,

Normal şartlarda uygulama hakları var ama pandemi sürecinde buna pek takılmayabilirler. Çed görüşünü yenilettiyseniz başvurunuzu bir an önce başlatmanızı öneririm.

Maalesef ödenmek zorunda. 2020 Yılı döner sermaye birim fiyatları şeklinde arama yaparsanız fiyat listesine erişebilirsiniz.