• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izin Lisans Başvuru Süreçleri

burcu00

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Firmamın çevre izin belgesinin yenilenmesi başvurusu yapabilmem için 24 gün kaldı. Çevre izin yenileme / uygunluk süreci için başvuru yaptım fakat dosyanın havale olduğu bulunduğum ildeki Çevre Şehircilik İl müdürlüğündeki memur saha ziyaretine gitmeyeceğinden dolayı bekleyeceğini uygunluğu vermeyeceğini dile getirdi. Uygunluğu alamadığım için ve çevre izin başvurusunda bulunamıyorum. Süre sistem üzerinden geçeceğinden biz firma olarak gfb ye gerimi döneceğiz. bu durumda olan başka arkadaşlar varmı aranızda yada bulunduğunuz ildeki memurların tutumu nasıl oldu.
izin süreeçleri ile ilgili evet bi yazı var ama sanki orda eksikte olsa çevre iznine başvuru yapın diyor sankı uygunluğu aldıktan snraki durumdan bahsediyor aklım çok karıştı ?‍♀️

Ekli dosyalar

• 82796.pdf.pdf.pdf
    73.3 KB · Görüntüleme: 93
Tuğba hanım merhaba,
Çevre izin ve lisans (e-izin) uygulamasından giriş yaparak başvuru sürecini başlatacaksınız. Firmayı sistem üzerinde siz almadıysanız işlem yapmanıza izin vermez.

firma benim üzerimde görünüyor ama yinede bu yazı çıkınca yanlış bi yerden mi işlem yapıyorum dedim. sistemsel bir sıkıntı o zaman bakanlıkla çözeyim çok teşekkürler

Merhabalar,

Çevre iznimizin yenileme süresinin bitmesine son 4. günüm. 180 gün öncesi dönem yani. Uygunluk yazısı için bazı evraklarımı eksik olduğu için kapasite(tarihi geçmiş) , ve gürültü muafiyet belgesi yok. Başvuru yapmalımıyım bilemedim. bazı arkadaşlar boş evrak yükleyin demişler. Böyle bir durumda zaman kazanabilir miyim ve bu zaman zarfında eksik evraklarımı halletsem bakanlık sıkıntı çıkartabilir mi? Ya da sene sonunda sürece en başından başlamak mı daha iyi olur.
Tecrübeli arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.

bence istesenizde istemesenizde sürece en başından başlayacaksınız ve bu size fazladan 1 gfb ücreti masrafı çıkartacak. mehmet gürsoya sorduğumda uygunluk yazınız olduktan sonra süre eklemeleri yapılacak demişti bana. siz uygunluk başvurusu için başvurduğunuzda eksik evrakla kabul edileceğini düşünmüyorum. ki saha ziyaretide yapmaları lazım ( bnde bu tarz bir sorunla karşılaşmıştım ama bnm evraklarım tamdı günüm azdı memurlar saha ziyaretine çıkmak istemiyorlardı bnde tesisin videosunu çekip anlatmıştım o şekilde almıştım uygunluğu buna da zar zor ikna etmiştim :) )

arkadaşlar merhaba. sanayi sitesinde bulunan tehlikesiz atık geri dönüşümü yapan bir firmam var. var olduğu adresteki üst katı kapatarak sadece alt kat ve alt katın bir yan dükkanında işlemlerine devam edecek. Bu durumda izin-lisans belgesini yenilememize gerek var mıdır? afaki bir adres değişikliği olmadığı için gerek yoktur diye düşünüyorum. il müdürlüğüne durumu bildiren yazı ile bilgilendirme yapsam yeterli olur mu sizcede?

Merhaba ,

Çevre İzin Lisans Yönetmeliğinde aşağıdaki gibi yenileme koşulları belirlenmiş.
Sizin farklı bir adres değişikliği olmadığı için aksiyon almanız gerekmez diye düşünüyorum. Ancak dediğiniz gibi İl Çevreye bu durumu bilgilendirici bir yazı ve varsa kapasite azalışı artışı şeklinde bilgilendirme yapmanız yararlı olacaktır. ,
Sözlü olarakta teyit amacıyla telefon veya maille sorabilir konu ile ilgili emin olmak açısından görüşlerini de alabilirsiniz.

1590755815719.png

@burcu00 zaten covid19 dan dolayı bütün işler aksıyor 1 yazı 2 ayda çıkıyor, muhattap bulmakta zorlanılıyor vs. vs. yani şu an uygunluk yazısını almakta sıkıntı var. Hem uygunluk başvurusunun onaylanması için il müdürlüğünün tesise gelmesi gerekmiyor mu? O kısımda sıkıntı. Uygunluk yazısını alana kadar covid19 yok, aldıktan sonra mı var? hem aldıktan sonra süre uzatılsa ne olacak anlamadım.

@adacevre bn sizinle aynı düşüncedeyim çok saçma bu olay kaldıki o söledikleri günlerin hiç biri eklenmedi yani bnm gfb sürecinde olan firmam vardı hiç gün eklenmedi . dediğiniz gbi tesise gelinmesi lazım ki yukarıdada belirtmişim video çekerek sırf cezaı duruma duşmesin firma diye yalvardım memura uygunluğu verdi vtr yi vermedi eksik başvuru olsun diye

Arkadaşlar merhaba;
Çevre İzin lisans Yenileme aşamasında olduğum tehlikesiz atık ve ambalaj atığı geri kazanım tesisim(EK1 tesisiyiz) için sürelerle ilgili yaşadığım sıkıntıdan dolayı GFB aşamasından başladım. GFB belgesini almış olduğum tesisim için Çevre izin Lisans yenileme sürecinde EK3-C de belirtilen belgelerden;

*Emisyon ölçüm raporumuz tamamlanmak üzere
*Gürültüden muafız(2015 de alınmış olan akustik raporda mevcut)
*atıksu deşarjı ile alakalı olarak belgeler mevcut
*Tehlikesiz atık geri kazanım ve ambalaj atığı geri kazanım teknik uygunluk raporlarını hazırlamaktayım

sizlerden ricam izin lisans yenileme aşamasında bazen bakanlık bunlara ek olarak bazı belgeler isteyebiliyor. Bu gibi duruma hazırlıklı olmak açısından aklınıza gelen başka belge vb. var mıdır hazırlamam gereken ?Daha önce sizlerden de talep edilen farklı belge vb.?

merhaba,
ek-2 8.8.1 tat ve ambalaj atığı toplama ayırma faaliyeti gösteren firma için;
bir yıllık kütle denge raporu, Tehlikeli Maddeler ve Tehlikeli Atık Mali Sorumluluk Sigortası Poliçesi, ticaret sicil gazetesi ,
iş akım şeması ve proses özeti,
kapasite raporu,
sağlık koruma bandı yazısı,
teknik uygunluk raporuna eklemeniz için ambalaj bilgi sistemi onay yazısı( il çevreye dilekçe ile başvuru yapılıyor),
adres tespit yazısı,
tesiste çalışanların sgk hizmet dökümü,
taahhütname( faaliyete ilişkin ve yönetmeliğin dışında bir işlem olmayacağına dair),
tesiste kullanılan araçlarda araç takip sistemi olması gerektiğiyle ilgili baskı yapmışlardı fakat belediye ile çalışmadığımız için öyle bir zorunluluğumuz yoktu,
lisanstaki tüm atık kodlarından alım yapmamız gerektiği konusunda da direttiler, bu konularla ilgili olarak bakanlıktan görüş yazısı talep ettiler, bakanlıktaki yetkilinin mail cevabı ile konuyu kapattık,

her ilde değişebilir yetkiliye de bağlı bu bahsettiğim son iki konu, kendilerince bir şeyleri zorundaymışız gibi gösterebiliyorlar

evet çok haklısınız Müge Hanım; ben de şöyle bir sıkıntı oldu şimdi öncelikle İl müdürlüğü uygunluk yazısı başvurusu ile GFB başvurusunda yüklenecek belgeler hemen hemen aynı zaten il müdürlüğü aynı şeyleri inceledi bir eksiklik vermedi ama bir de üstüne çok geç onaylandı pandemiden dolayı..uygunluğu alır almaz gfb başvurdum ki aynı belgeler üzerinden bir dolu eksiklik bildirdiler(bakanlık) başka belgeler istediler..Ben de her ihtimale karşı hazırlıklı olmak istedim öyle bir şey yaşayınca