• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izin Lisans Başvuru Süreçleri

burcu00

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Firmamın çevre izin belgesinin yenilenmesi başvurusu yapabilmem için 24 gün kaldı. Çevre izin yenileme / uygunluk süreci için başvuru yaptım fakat dosyanın havale olduğu bulunduğum ildeki Çevre Şehircilik İl müdürlüğündeki memur saha ziyaretine gitmeyeceğinden dolayı bekleyeceğini uygunluğu vermeyeceğini dile getirdi. Uygunluğu alamadığım için ve çevre izin başvurusunda bulunamıyorum. Süre sistem üzerinden geçeceğinden biz firma olarak gfb ye gerimi döneceğiz. bu durumda olan başka arkadaşlar varmı aranızda yada bulunduğunuz ildeki memurların tutumu nasıl oldu.
izin süreeçleri ile ilgili evet bi yazı var ama sanki orda eksikte olsa çevre iznine başvuru yapın diyor sankı uygunluğu aldıktan snraki durumdan bahsediyor aklım çok karıştı ?‍♀️

Ekli dosyalar

• 82796.pdf.pdf.pdf
    73.3 KB · Görüntüleme: 93
Merhabalar, Uygunluk yazısı başvurusu için Atıksu ve Gürültü muafiyetleri konusunda sisteme neler yüklenmeli?
ScreenHunter_01 Aug. 06 14.35.jpg

Atıksu için varsa kanal bağlantı izni, su faturası, fosseptikte biriktirme varsa çekim belgeleri yetiyor.

Gürültü için varsa gürültü muafiyet görüşü gerekiyor. Yoksa neden muaf olduğunuzu ispatlamanız lazım. Örneğin harita görüntüsü, ÇİLY kapsam görüntüsü vb.

Atıksu için söylemiş olduğunuz belgeleri yükleyeceğim.

ÇİLY'de EK-2 listesi 4.2 maddesi kapsamındayız, Çevresel Gürültü Konulu Çevre İzninden muaf olan tesisler olarak geçiyor. Açıklama olarak bunu yazsam olur değil mi?

Merhaba arkadaşlar GFB'miz Süre aşımına ugradı.Tekrar acil başvuru yapmalıyım.
1-Şimdi otomatik iptal oldu mu yoksa Bakanlığın bana gönderdiği maile göre GFB iptal nedeni ile yenileme butonu seçip GFB'yi sistemden ben önce iptal etmeliymişim.
2-Sistem ise beni direkt 11/2 nedeniyle iptale yönlendirerek evrakları yuklememi sağlıyor.
Hangisi doğru bilgisi olan varsa yardımcı olsa sevinirdim,teşekkürler

Anlıyorum , bakanlıktan gelen yazı haricinde bu mailde ki arkadaşlar konu ile ilgili ne tür aksiyon almanız için yardımcı oluyor demek istemiştim bende :D
Yani sorunuza direk bakanlıktan bir kişinin cevap vermesi için buraya atabilirsiniz :)

Aynen.Bana diyolar ki bakanlığı tel ile arayın.GFB 'yi İptal nedeni ile önce iptal edin.Hİç bi şekilde ulaşamıyorum

Süreç şöyle oluyor , Denildiği gibi bakanlıktan iptal ettirmeniz ( yani sistemdeki gfb nizi sildirmeniz ) gerekiyor. Ben bu işlemi Mehmet Gürsoy ile yapıyordum. Ancak kendisi şahsi mailini artık kullanmıyor. O nedenle eizin@csb.gov.tr den talep ediyorum. Genellikle de cevap veriyorlar.
Daha sonra da diğer sürece yenileme sürecine geçiyorsunuz.

merhabalar, çevre izni yenilemesi için il müdürlüğü uyg. yazısı alıp 180 gün dolmadan çevre izni yenileme başvurusu da yapılmalı sınırım ? ben 180 gün öncesinden il müdürlüğü aldım ancak çevre izni yenileme için süre aşımı uyarısı veriyor.:/

180 gün öncesinden il müdürlüğü uygunluk yazısını alıp 180 gün öncesinden izin yenileme başvurusunda bulundunuz mu?

il müdürlüğü uygunluğu başvurusu yaptım, ama değerlendirme için 55 gün sonra cevap gelince (180 gün öncesinden )çevre iznine başvuru yapamadım. o nedenle süre aşımına girdi. önce gfb almam gerekecek.

@Evin Ersoy Maalesef böyle sıkıntılar olabiliyor 2019 Temmuz'da yaptığım başvuruya 13 Mart 2020'de ek belge talebi vermişti İl Müdürlüğü. Pandemi nedeniyle cevabını 29 Mayıs'ta göndermiştim, Temmuz ayında başvurumu reddedip GFB sürecine dönmemi istemişlerdi 🤷‍♂️ Umarım GFB sürecini sıkıntısız atlatırsınız.