• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izin lisans belge yenileme aşamaları

Işıl Ü.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
..
Merhaba,
EÇBS üzerinden ilk defa Çevre İzin Lisans Belgesi yenileme başvurusunda bulunacağım. İlk önce ne ile başlamalıyım, Çevre şehircilik teknik uygunluk raporu tekrardan istiyor mu ? yardımlarınızı rica ederim.

Merhaba , Çevre İzni yenileme aşamasında uygunluk başvurusu yapacağım .

İş akım için en son Ek'teki formatı buldum . En güncel format bu değil mi ?

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ekli dosyalar

• Is Akim Semasi ve Proses Ozeti(1).doc
    423 KB · Görüntüleme: 44
Merhaba , belge süre bitimi sebebi ile çevre izni yenileme uygunluk başvurusu yaparken imza aşamasında E-imza ekranımda İl Müdürlüğüne ait ekteki dilekçe ile karşılaştım. Benzer dilekçe ile karşılaşan var mı muhtelif çevre görevlisi olarak başvuru yapıyorum, İl Müdürlüğüne ait dilekçe neden bana imzaya geldi anlayamadım

Ekli dosyalar

• çevre izni yenileme uygunluk.jpg
    çevre izni yenileme uygunluk.jpg
    571.8 KB · Görüntüleme: 68
Olgaç Sürmelihindiİşletmenin 17.01.2024 e kadar çevre izni var zaten , çevre izni yenileme zamanı geldiği için belge süre bitimi uygunluk başvurusu ile başlıyordum e-imza aşamasında bunu gördüm.Hem de 4 tane ard ara aynı dilekçeden var ,ekinde de hiçbir şey yazmıyor sistemsel bir hata diye düşünüyorum ,yine de yarın il müdürlüğüne soracağım.

"Otomatik her girişte geliyor o kısımda yükleme yapılan pdf belgeler dışındakilerin tik işaretini kaldırıp imza işlemi alabilirsiniz." diye cevapladı ecbs uygulama mailine yazmıştım.Ecbs sistemine girince de sunucu 2 den imzalanınca bu sorunun olduğuna dair duyuru varmış, sistemsel yani ben sadece ilgili belgelerimi seçip imzaladım halloldu ,

bize il müdürlüğünde gfb den başlaması için belge süre bitiminden değil diğerden yapın demişlerdi de ama tabi tesis kapatmaya gittiği için ben o yolu deneyemedim emin olmadığım için de bir şey demek istemedim

merhabalar ambalaj atıkları toplama ayırma tesisi için lisans yenileme yapacağım ama anlamadığım birkaç şey var yardımcı olabilirseniz sevinirim;
Direkt uygunluk yazısı için başvuru yapıyorum ilk aşamada, orada iş akım şeması formatında izin lisans konuları değişmiş olarak gireceğiz değilmi? yani artık ön işlem tesisi diye geçiyoruz o şekilde yazacağız?
ayrıca uygunluk yazısı için artık sadece sistemden mi başvuru gerekiyor yoksa yine dilekçe de vereceğiz değilmi?

Merhaba,
2. tip tat tesisi olarak çevre izin lisans yenileme tarihim yaklaşıyor. En az 240 gün önceden eçbs üzerinden uygunluk başvuru sürecini başlatmam gerekiyor değil mi? GFB sürecinden başlamak zorunda kalır mıyım?
Şuan belge bitiş süreme bakınca 300 gün kadar bir sürem var zaten. Atık ön işlem ve geri kazanım tesisi olarak geçecek yeni yönetmeliğe göre. ÇİLY ek 2 kapsamındayız. Neye göre GFB den başlanıyor veya başlanmıyor.

Tuğbaçev.Merhaba @Tuğbaçev. ,
Çevre izin lisans belgenizin bitiş süresine 180 gün kalana kadar yeni izin başvurunuzu sistemden göndermiş olmanız gerek. Eğer bahsettiğimiz 180 günden sonra başvuru yaparsanız sistem sizi otomatik olarak GFB başvurusuna yönlendiriyor. Burada amaç 180 dolmadan önce "İl Müdürlüğü Uygunluk Yazısı"nın alınmasıdır.
Sonrasında ölçüm vb. işlemler devam etse bile eksik bir şekilde izin başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.