Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izin lisans belgesi hk;

Konu, 'Çevre ve Atık Yönetimi' kısmında Meryem GÜNGÖR tarafından paylaşıldı.

 1. Meryem GÜNGÖR

  Meryem GÜNGÖR CMNet Üyesi

  Günaydın herkese. Şuanda çalıştığım firma Ek-7 kapsamında bir TAT Tesisi. Bu firmaya bir lisans daha almak istiyorum ve bu konu ile ilgili ilk olarak Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne bir kaç evrak ile birlikte dilekçe yazdım. Denetime de geldiler. Benim sorum şu; çevrimiçi yazılım portalından başvuru sürecini nasıl ve ne zaman yapmam gerekiyor?
   
 2. Mahmut Cimşit

  Mahmut Cimşit CMNet Üyesi

  sektörden ayrılalı baya oldu ama hatırladığım kadarıyla;
  TAT--- Belgesi il müdürlüğünden e izin olmadan alınıyor.
  lisans demek atık geri kazanım bertaraf gibi faaliyetler için veriliyor.
  EK-7 den anlayacağım üzere sadece tat tesisi olduğunuz için il müdürlüğünde alacağınız belge yeterlidir.
   
 3. Gülin Ç.

  Gülin Ç. CMNet Üyesi

  Ambalaj Atığı TAT ise Lisans alacaksınız şayet tehlikesiz atık toplama ayırma ise İL Müdürlüğünden Belge yetecektir.
   
  Meryem GÜNGÖR ve Tarık Can bunu beğendi.
 4. Meryem GÜNGÖR

  Meryem GÜNGÖR CMNet Üyesi

 5. baysal

  baysal CMNet Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar, EK 2 firmasına ait emisyon konulu çevre izni için geçici faaliyet belgesini aldık. Bundan sonraki süreçte nelere yapıyoruz. Sistem üzerinden hiçbirşey yapmadan önce başvuru yapıp ölçümler yapıldıktan sonra sisteme mi yüklüyoruz . Yardımcı olabilir misiniz?
   
 6. Merhaba,emisyon konulu çevre izninde,yetkili firma tarafından baca ölçümleri yapılıyor.Daha sonra bu ölçümlerin yapıldığına dair yetkili firma size emisyon ölçüm raporu verecek. Sonra Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne valilik tespit raporu için dilekçe (dilekçe ekinde emisyon özet raporu ve emisyon raporunu cd'ye aktarıp sunacaksınız.) ile müracaat edeceksiniz.yetkili firmanın size vereceği emisyon raporunda özet raporda var.Sonra İl Çevre kontrole gelecek ve bacaların boylarına bakacak ve uygunsuz bir şey yoksa valilik tespit raporu size verecek ve emisyon ölçüm raporu ve valilik tespit raporunu sisteme yükleyeceksiniz.
   
  g_kılıc bunu beğendi.
 7. baysal

  baysal CMNet Üyesi

  Yardımlarınız için teşekkür ederim. E izin sistemine giriş yapıp başvuru başlat dememde herhangi bir sıkıntı çıkar mı. Ölçümler 17 martta yapılacak.
   
 8. Eğer geçici faaliyet belgesi süreniz bu tarihten önce dolmuyorsa bekleyin.Ama gfb süresi 16 martta doluyorsa siz eksik başvuru yaparsınız ve size eksiklik bildirirler.Bundan dolayı sıkıntı çıkmaz ölçümler yapıldığında tekrar müracaat edersiniz.
   
 9. baysal

  baysal CMNet Üyesi

  Geçici Faaliyet belgesi 1 ay önce alındı. Ölçüm raporları geldikten sonra başvuru başlatma işlemi sonuçlar geldikten sonra mı yapalım.
   
 10. Hüseyin Hanlı

  Hüseyin Hanlı CMNet Üyesi

  zaten sisteme ölçüm raporunun taranmış halini koyucaksınız mecburen raporu bekliceksiniz
   
 11. 6 ay içerisinde izne başvurmanız gerekmekte ve daha zamanınız var siz ölçümleri yaptırın ve her şey tam olduğunda sisteme yüklersiniz. Yani bekleyin
   
 12. Onur Kapmaz

  Onur Kapmaz CMNet Üyesi

  Eger gelen İl Cevre yetkilileri, isini iyi yapan birileri ise ya da birisi ise, olcum raporunuzu didik didik inceleyecekler. Emisyon olcumu sikintili bir surec aslinda. Raporun incelendiginde, gerek gorulurse olcumun yenilenmesi istenebilir.

  O yuzden denildigi gibi beklenmesinde yarar var. Olcum yaptirilsin, rapor ciksin. Bu surec en fazla 1 aydir zaten

  TURKCELL T50 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
   
  Olgaç SÜRMELİHİNDİ bunu beğendi.
 13. Erdoğan Bayın

  Erdoğan Bayın CMNet Üyesi

  Faaliyet konusu değiştirmede başvurunuzu yapın. İl Müdürlüğü Uygunluk yazısı alırken hem önceki faaliyet konunuzun hemde mevcut almak istediğiniz konuyu tek il müdürlüğü uygunluk yazınızda birleştirmeyi unutmayın.
   
  Olgaç SÜRMELİHİNDİ bunu beğendi.
 14. Zaten emisyon ölçüm raporunu dediğiniz gibi dikkatli şekilde inceliyorlar ve baca gazı hız ölçüm verilerini de istiyorlar ve hatta bu veriler olmazsa en baştan başvuru yapılıyor.
   
 15. jn6zo

  jn6zo CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar,
  Sağlık koruma bandı mesafesinde kurulmuş, emisyon kaynağı olan bir makine varsa çevre izin sürecinde sorun oluyor mu? Bildiğim kadarıyla önceki dönemlerde yapı kullanma izni haricindeki alanlarda üretim makineleri olduğunda sorun oluyordu. Ancak artık çevre izin lisans sürecinde yapı kullanma izinleri talep edilmiyor diye biliyorum. Yorumlarınızı beklerim.
   

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?