• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izin lisans belgesi yenilenmesi

hasan140715

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ENSATURK MÜHENDİSLİK
Arkadaşlar Merhaba,

Emisyon ve Tehlikesiz atık geri kazanım izin lisans belgesinin 5 yıllık süresi doluyor ve yenilenmesi gereklidir.

Sorularım şu;

1) İlk lisans alındığında alınmış olan İl Müdürlüğü uygunluk yazısını şuan sisteme yükleyebilir miyiz? Yoksa yeni bir uygunluk yazısı başvurusu mu yapmalıyım?

2) EÇBS çevre izin lisans yenileme işlemleri bölümü şuan aktif mi? çalışıyor mu?

3) Belge gecerlilik süresi 14/01/2019 ur. Ben en geç ne zaman başvuru yapmalıyım?

Teşekkürler.

merhaba,
1- İl müdürlüğü uygunluk yazısı başvurusu yapıp, uygunluk yazınız yenilenmeli ve sisteme yüklenmeli.
2-Şu an EÇBS çalışıyor.
3-En geç 180 takvim günü önce (gün olarak dikkatli sayın) başvuru yapabilirsiniz. Bahsekonu tarihe çok yakınsınız aman dikkat kolaylıklar dilerim.

Bu arada kaba bir hesapla 18.07.2018 Çarşamba günü başvuru tarihiniz doluyor sistem otomatik kapar, buna göre davranın.

3. madde için uyarım var. sisteme başvuru yaptığınızda evraklar tam olmasa da eksik evraklar için boş dosya yükleyiniz. örneğin emisyon ölçüm raporu yoksa başvuruda boş dosya yükleyiniz. yoksa sistem aktif olmuyor.

Merhabalar,

En önemlisi 14.01.2019 tarihi gelmeden sistemden başvurunuzu göndermeniz gerekmektedir. Diyelim siz Eylül ayı gibi uygunluk yazısı için başvuru yaptınız ama evrağı temin edemeseniz bile başvuru dilekçenizi yükleyin uygunluk yazısı yerine bu şekilde eksiklik yazabilir size. Ama o günü geçirseniz sürecinizi en baştan takip etmek zorunda kalırsınız.

eski sistemde çevre izni yenileme sürecindeydik ve dekont bekliyorduk, eçbs de ise başvuru yapıldı değerlendiriliyor görünüyor fakat dosyamıza bakan il çevre deki kullanıcı başvurumuzu görmüyor böyle bişi yaşayan var mı ya da ne yapmalıyız? sistem yeniden başvuru yapmama izin vermiyor

Merhaba Arkadaşlar,
Ecbs'de Çevre İzin Yenileme Belge Bedeli bankaya yatırıldıktan sonra dekont yükleme işlemi yapılmıyor mu? Sistemde sadece "Girmiş Olduğum Tüm Bilgileri Onaylıyorum" deyip imzalamak yeterli mi? Bedelin yatırıldığına dair ayrıca bir işaretleme oluyor mu?

Esin Hanım Merhaba, belge bedelini bankaya yatırdıktan sonra dekontu sisteme yüklemenize gerek yok. Siz tüm bilgileri onaylıyorum sekmesini işaretledikten sonra imzalama işlemi yapacaksınız. Eğer parayı yatırmadan onaylıyorum derseniz sistem buna izin vermiyor.