• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izin lisans yönetmeliği

Merhaba,

Tesis emisyon konulu çevre iznimiz mevcut, yan tarafımızda bulunan bina satın alındı, depo olarak kullanılacak. Çevre izniyle ilgili bir işlem yapılması gerekir mi?

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
zeynep k.Merhaba,

Çevre izni yenileme şartları aşağıdaki gibi belirlenmiştir:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Depolama kavramını biraz daha açmanız lazım. Kimyasal depolamak farklı (ek-2 madde 9.2 olması lazım), ürettiğim bir kumaşı depolamak farklı. Birisi kapsama girebiliyorken öteki girmiyor.

Öte yandan ÇED ile ilgili çalışmanız gerekiyor. Depolama türü kapsamda değilse, Kapsam Dışı görüşü için ivedilikle başvurmak lazım. Kapsamda olan bir ÇED konusu ise (yine kimyasal depolama örneğini verebiliriz) buna göre çalışma yapmak lazım.

Cem YılmazTeşekkürler bilgiler için. Ürettiğimiz ham ve yarımamül maddeler depolanacak. Kimyasal depo vs değil. O nedenle izin kapsamı etkilenmez diye düşünüyorum ama emin olamadım.
Çed için, mevcutta kapsam dışı görüşümüz var ve depolama halihazırdaki binamızda zaten yapılıyor, sadece artık alan yeterli gelmiyor. Bu durumda gerek yok sanırım hem izin hem çed bu şekilde anladım?
Kafamı karıştıran etmen adres konusu oldu. Yan bina olduğu için bina numarası farklı.