• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Çevre İzin Lisanslar Hk.

Kayıt
5 Eylül 2010
Mesajlar
46
Beğeniler
23
#1
Sevgili arkadaşlar,

Bir firmanın iki farklı adreste aynı faaliyeti yapan iki ayrı tesisi bulunmaktadır.

Örnek: Elektrik Santrali 1
Örnek: Elektrik Santrali 2

Firma ÇKAGİLHY kapsamına girmektedir. İzin lisans başvurularını Firma için mi başvuruda bulunacaz, yoksa

Örn: Elektrik Santrali 1 için ayrı bir izin lisans süreci Ek-2 kapsamında yer alıyor.
Örn: Elektrik Santrali 2 için ayrı bir izin lisans süreci Ek-1 kapsamında yer alıyor.

Ayrı ayrı tesisleri için izin lisans sürecini mi başlatacağız?
 
Kayıt
5 Eylül 2010
Mesajlar
46
Beğeniler
23
#3
Cevap: Çevre İzin Lisanslar Hk.

Bizimde düşündüğümüz açıkçası bu şekildeydi. Firma belgeleri bütün firma adına aldığından dolayı yaşadığımız sıkıntılar mevcut. Kapasite raporunu tek firma adına almış elektrik santrali 1 ve elektrik santrali 2 birleştirmiş. Ayrı ayrı değerlendirdiğimizde belge konusunda bu şekilde sıkıntılar yaşıyoruz. Cevap için teşekkür ederim. İyi forumlar...
 
Kayıt
3 Aralık 2010
Mesajlar
193
Beğeniler
95
Şehir
Karşıyaka,İzmir
#5
Cevap: Çevre İzin Lisanslar Hk.

İki farklı adres için tek rapor hazırlanabilir ama bildiğim kadarıyla aynı üretimi tamamlayan farklı işyerleri varsa tek raporda birleştiriliyor.Sizde aynı iş kolu olmakla birlikte birbirinden bağımsız üretim söz konusu.Sizin durumda ayrı kapasite raporu hazırlansa daha iyi olurdu bence ama tek rapor hazırlanmış ve ilgili kurum tarafından onaylanmışsa sorun yoktur.Raporun içeriğindeki bilgilerin her iki adresi kapsaması önemli.Fakat başvuru safhasında durumu açıklamanızda fayda var.