• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izin ve lisans yenileme başvurusu

hikmettabakoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Magün Çevre Danışmanlık Firması
Arkadaşlar merhabalar danışmanlığını yaptığım bir firmanın hava emisyon konulu çevre izin belgesi 16.10.2017 tarihinde bitecektir. Tesis Ek-2 kapsamındadır. Yenilenmesi hususunda hangi evrakların hazırlanması gereklidir? Yenilenmesi için gerekli evrakları sistememi yüklemem gerekiyor? Yoksa sisteme birşey yüklemeden il müdürlüğüne dilekçe sunmak yeterli midir?

@YgTK Ah kaç kere aradım. Şimdi tekrar aradım toplantıdaymış. Ali Durak a mail de attım. Böyle bir sistemsel hata olmasını aklım almıyor. İl Müdürlüğü de çözebilmiş değil. Sürekli arayacağım çok teşekkürler.

Bakanlıktan Okan kaya vardı yazılımcı. Bunu dışından yönlendirildiğiniz yazılımcı birisi biliyor musunuz ona da mail atayım

Arkadaşlar merhaba. Ben belge bedelleri ile ilgili bir soru soracağım. Birden fazla izin-lisans konusu olan firmalar her konu için ayrı ayrı olacak şekilde mi belge bedelini yatırıyor?

Merhaba ,

Ambalaj G.k , Tehlikesiz Geri K. GFB , İZİN gibi süreçleri için ayrı ayrı ücretlendirme yapılmaktadır. Aşağıdaki dosyada fiyatları inceleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 2019 yılı birim fiyatlar (1).pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 52
@Fatih Koçak Fatih Bey çok teşekkürler. Firmamız ambalaj atığı gk ve tehlikesiz atığı gk lisansları hava emisyonu konusunda çevre iznine tabi .Muhasebemiz başvuruyu yapmadan önce bir rakam paylaşmamı istedi de. Ben de paylaşmış olduğunuz listede hepsi için ayrı ayrı belirtilen rakamların toplamını paylaştım. Ama yeniden bir danışmak istedim..

@ozber Yanlış anlaşılma olmuş o zaman :) O listedekiler "ilk alım" için. Eğer yenileme yapıyorsanız "Çevre İzni/Lisansı Belgesi Güncelleme" kısmına bakmanız gerekiyor. EK - 1 için 3.050 TL ; EK - 2 için 1.450 TL olacak.

Mevcut izniniz iptal olmadığı sürece o fiyat çıkmaz içiniz rahat olsun :) 1.450 TL'yi görünce şaşıracaklardır :D

@Cem Yılmaz Geçen sene başka bir firmada çalışıyordum. Orada da atıksu deşarjı konulu çevre izni için belge yenileme başvurusunu yapmıştım. Ödenen rakam 1800 tl idi. Şimdi atıksu için var olan rakamın 2100 olduğu görünce güncelleme olarak değerlendirmedim hiç. Güncellemeyi ünvan değişikliği, şirket sahibinin değişmesi vb. kapsamında düşündüm. Bilgilendirmeniz için teşekkürler.

@ozber @Cem Yılmaz atık su konulu çevre izni yenilemede 2100 TL isteniyor. güncelleme ünvan değişikliği, yetkili değişikliği, adres değişikliği gibi değişimler için. en azında muğla il çevre müdürlüğü bu şekilde uyguluyor.

merhaba;
Çevre İzin yenilemede sistem de yer alan referans kodu ile firmaları ödeme için hangi bankalara yönlendiriyoruz ?