• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izin ve lisans yenileme başvurusu

hikmettabakoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Magün Çevre Danışmanlık Firması
Arkadaşlar merhabalar danışmanlığını yaptığım bir firmanın hava emisyon konulu çevre izin belgesi 16.10.2017 tarihinde bitecektir. Tesis Ek-2 kapsamındadır. Yenilenmesi hususunda hangi evrakların hazırlanması gereklidir? Yenilenmesi için gerekli evrakları sistememi yüklemem gerekiyor? Yoksa sisteme birşey yüklemeden il müdürlüğüne dilekçe sunmak yeterli midir?

Aynen dediğiniz gibi, hepsi e-izin üzerinden oluyor. Mevcut izni muafiyete dönüştürmek de zor, önce iznin bitmesini bekleyeceksiniz :rolleyes:

Ek-1 tesisimin çevre izin lisansını yeniliyoruz. GFB alındı ve teknik uygunluk raporu hazırlıyorum. Firma geri dönüşümle pvc ve bakır elde etmekte. TSE analizlerinin gerekli olup olmadığını bakanlıktan teyit ettirmem lazım ama kimi aradıysam ya ulaşamadım yada yardımcı olamadılar. Şimdi bu durumu nasıl çözerim?

Mert Bey Merhaba,

Geri kazanım sonucu çıkan ürünü TSE'ye analiz ettirmeniz gerekir. Tehlikesiz atık geri kazanım lisansına mı başvuru yapacaksınız.

Olgaç bey merhaba,

Evet tehlikesiz atık geri kazanım tesisi. Teknik uygunluk raporu hazırlarken firma yetkilisine bu analizlerin gerekli olduğunu söyledim ve yetkili bana senden önce gelen danışman öyle başıma icat çıkarmıyordu dedi :D

Bende dosyadan sorumlu personel ile görüşüp bu durumu teyit ettirmek istedim ama hala dosyanın kimde olduğunu öğrenemedim.

@mert053 Mert Bey, siz doğrusunu yapın ve maalesef işverenlerle bu şekilde sıkıntı yaşıyoruz. Tehlikesiz atık geri kazanım için hazırlanan teknik uygunluk raporunda şu ifade geçmektedir;
1575366141824.png
Bunu kanıt olarak gösterebilirsiniz.

@Olgaç Sürmelihindi Bu il müdürlüğü ve bakanlığa bağlanabilmek nasıl bu kadar zor olabilir anlamıyorum :komik:

@mert053 bakanlıkta bazen personelin yanında vatandaş veya meslektaşı oluyor bundan dolayı açmıyor. İl müdürlüğünde durum daha da farklı çünkü genelde ya görevde oluyorlar yada başka bir odada çay, kahve muhabbette :D

farklı adreslerde aynı unvanla çalışan firmanın başvurusu aynı unvan ile mi olmalı yoksa şube olarak mı açtırılmalı teşekkürler

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
SENECAÜstad merhaba, farklı adreslerde aynı unvanla başvuru yapılacağı zaman firmalardan birini şube olarak gösterebilirsiniz. Çünkü firmaları entegre çevre bilgi sistemine tanımlayacağınız zaman sistem uyarı verir. Ondan dolayı birini şube olarak tanımlarsanız iyi olur. 😊

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
SENECAMerhaba, tesisin ticaret sicil gazetesinde ne yazıyorsa e-cbs kaydı ona göre yapılır. Önceden şube olaraktan yazılmadan aynı unvanla çıkıyordu gazeteler ama artık şube olarak çıkıyor. Karıştırmamak için birinin unvanını kısa diğerini uzun yazabilirsiniz. Örneğin biri "Yılmaz ambalaj san. ve tic. A.ş" iken diğeri "Yılmaz ambalaj sanayi ve ticaret a.ş" gibi. Bizim aynı unvanlı 4 tesisimiz var. Ayrımı bu şekilde yapılıyor. Aynı unvanlı iki tesisimiz saha vardı biri taşındı unvanına şube ekleyip açtılar aynı unvanli açılmasına izin verilmedi.

Merhaba,
Hali hazırda emisyon iznine tabi olan bir işletmem atıksu arıtma tesisi yaptırarak atıksu iznine de tabi olacak ancak emisyon izin süremiz henüz bitmedi izin yenileme başvurusu yaparken sadece atıksu konulu başvuru mu yapacağız yoksa ikisine de başvuru yapacak mıyız? Şimdiden teşekkürler.