• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izin ve lisans yenileme başvurusu

hikmettabakoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Magün Çevre Danışmanlık Firması
Arkadaşlar merhabalar danışmanlığını yaptığım bir firmanın hava emisyon konulu çevre izin belgesi 16.10.2017 tarihinde bitecektir. Tesis Ek-2 kapsamındadır. Yenilenmesi hususunda hangi evrakların hazırlanması gereklidir? Yenilenmesi için gerekli evrakları sistememi yüklemem gerekiyor? Yoksa sisteme birşey yüklemeden il müdürlüğüne dilekçe sunmak yeterli midir?

arkadaşlar bişey sormak istiyorum, gvf başvurusu yaptığım sırada lisans konulaını seçerken sol yan tarafta atıksu deşarjı ve hava emisyon u kendi otomatik işaretliyor ama ben o işaretleri kaldırabiliyorum da acaba işaretli mi olması lazım yosa kaldırmalı mıyım?

Büşra hanım merhabalar; ben belgelerimi sisteme yükleyeceğim ama önce size sormak istedim. Başvuruyu tamamladınız mı, süre tam bitmeden önce yaptıysanız herhangi bir sıkıntı çıktı mı?

@Büşra Arık

Büşra Hanım Merhabalar;
Başvuru işlemini hala gerçekleştiremedim. Başvuru yapmak istediğimde "Kabul edilmiş bir başvurunuz bulunuyor, başvuru işleminiz başlatılamadı." şeklinde bir uyarı çıkıyor. Siz böyle bir sorun yaşadınız mı? Bu sebeple izin günü bittikten sonra mı yapmam gerekiyor acaba ?

Merhabalar, İzin süremizin dolmasına rağmen bilgi sisteminde başvuru yapamıyorum. Kabul edilmiş başvuru olduğunun ve yeniden başvuru yapamayacağımın bildirimi çıkıyor. Sadece İzin konusu ekleme yapabiliyorum ama bununda yanlış bir seçim olacağını düşündüğüm için yapmadım. Daha önce aynı olayla karşılaşmış yardım edebilecek birileri var mı ?

@Cemre Aysalar ,

İzin / Lisans Sistemi izinlisans@csb.gov.tr durumunuzu belirten mail atınız. Eğer dönüş yapmazlar ise 0312) 410 15 00 telefondan ulaşabilirsiniz.

Çevre izin veya çevre izin ve lisans belgesinin geçerliliği ve yenilenmesi
MADDE 11 – (1) İşletmelere verilen çevre izni veya çevre izin ve lisans belgeleri beş yıl süre ile geçerlidir. İşletmeler belge
geçerlilik süresinin sona ereceği tarihten en az 180 takvim günü önce başvuru yapmak ve beş yıllık süre dolmadan yeniden çevre izni
veya çevre izin ve lisans belgesi almak zorundadır. Bu süreç çevre izni belgesi için her durumda, çevre izin ve lisansı belgesi için ise
mevcut lisans konuları ile ilgili prosesinde ve çalışma koşullarında herhangi bir değişiklik olmaması durumunda, GFB başvuru süreci
uygulanmaksızın bu Yönetmeliğin 9 uncu maddesi kapsamında yürütülür.

Gereği Çevre İzin süreci Uygunluktan itibaren yeniden başlayacak.

@Cemre Aysalar

Bakanlık kendi sisteminden dolayı yapılamayan başvurularda bile baştan başlatıyor. Benim de unvan yenileme nedeniyle başvurum vardı izin yenileme yapmama izin vermedi sistem. İl Müdürlüğüne yazı yazdım onlarda bakanlığa yazdılar ama baştan başlamak zorunda kaldım.

Arkadaşlar mevcut çevre iznine konu ekleme yapmak istiyorum. İzinlisans.cevre.gov.tr de çevre izni yenileme kısmından girip konu çıkarma sekmesinden mi yapacağız şüpheye düştüm. Netice de konu ekleyeceğim konu çıkarmayacağım

@serdaralkan

merhaba benim de çevre izin sürem 23.10.2018 e kadar yani 6 ay öncesi ne kadar başvuru başlatabiliyor olmam gerekiyor, ama şuan da şubat ayında yenileme sekmesine tıklıyorum süreniz dolduğundan başlatamazsınız diyor.

arkadaşlar merhaba,

@sdagtekinn

çevre yönetim birimi sistemimde iki adet aynı tesis adına kayıt var, mükerrer olandan kendi atamamı geri çeksem problem acaba çözülür mü? deneyen var mı?. izin lisans da tek adet tesis görünüyor fakat çevre yönetim birimi sayfasında iki adet görünüyor. bakanlığa ulaşamıyorum ve mail ile de bir haftadır dönmüyorlar. sizce ne yapmalıyım.

Arkadaşlar merhaba,
Bir şey sormak istiyorum.
Çalıştığım kurumun ÇİLY Kapsamındaki yeri EK-2 ve 10.9 (Hastane ve sağlık kuruluşları (yatak kapasitesi 20 ve üzeri olanlar)ile hastane ve tıp merkezleri bünyesi dışında yer alan diyaliz merkezleri(15 cihaz ve üzeri)1,2)
1 : Çevresel gürültü konulu çevre izninden muaf olan tesisler​
2 : Hava emisyonu konulu çevre izninden muaf olan tesisler​
Bu muafiyetler ile ilgili yazıları nasıl alabilirim, bilginiz var mı acaba? Direk dilekçe ile başvursam yeterli olur mu? Yardımcı olabilir misiniz?​
Şimdiden teşekkürler.​

Arkadaşlar merhaba TAT firmasında çalışmaktayım fakat ambalaj atığı toplama ve ayırma için almış olduğumuz izin ve lisans belgesini iptal ettirmek istiyoruz ne yapmamız gerekmektedir bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

@Seren Doğan
Ne sebeple iptal ettiriyosunuz ya da makine ekipmanı mı sattınız, devrettiniz. İlgili dökümanlarla birlikte şu tarih ve şu sayılı lisansımı iptal ettirmek istiyorum diye il çevreye dilekçe yazın. Tesise gelip bakarlar, lisansınızı sistemden düşürürler.