• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izin ve lisans yenileme başvurusu

hikmettabakoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Magün Çevre Danışmanlık Firması
Arkadaşlar merhabalar danışmanlığını yaptığım bir firmanın hava emisyon konulu çevre izin belgesi 16.10.2017 tarihinde bitecektir. Tesis Ek-2 kapsamındadır. Yenilenmesi hususunda hangi evrakların hazırlanması gereklidir? Yenilenmesi için gerekli evrakları sistememi yüklemem gerekiyor? Yoksa sisteme birşey yüklemeden il müdürlüğüne dilekçe sunmak yeterli midir?

@neriman sert
Hayır her sene yenilemenize gerek yok. İzin-lisans yenileme başvurularında ya da sıfırdan başvuru yaparken gerekli o evrak.

@Cem Yılmaz

Yenileme başvurusu yapacağımız zaman tekrar uygunluk belgesi mi almamız lazım ? yoksa eski uygunluk belgesini kullansak (tesiste herhangi bir değişiklik yok) olur mu?

@Göker

Yeni uygunluk belgesi almanız gerekiyor. Hele ki yeni sistemde uygunluk belgesi 1 yıl geçerli ibaresi var. Bu belge olmadan başvuru başlatamıyorsunuz.

Çevre İzni yenilemede uygunluk aldıktan sonra çevre İzni yenileme aktif olmuyor. Bu sorunu benden başka yaşayan var mı?

Çevre izni yenileme başvurusunda yaklaşık 1 aydır sıkıntı yaşıyorum. aynı sıkıntıyı forumda gördüğüm kadarıyla bir kaç meslektaşımda yaşamış. sorun şu; çevre izni yenileme başlatıyoruz, sistem otomatik uygunluk yazısı alına yönlendiriyor. uygunluk yazısını alıyoruz ve önceki alınmış olan ve geçerliliği halen devam eden çevre iznini iptal ediyor. çevre izni yenilemeyi de geçerli bir GFB ve çevre izniniz olmadığından dolayı yapamıyorsunuz. benim gibi birilerine ulaşmak için yırtınıyorsunuz. yardım sekmesi konulmuş eizin sistemi uygulamasına ama beyaz bir ekrandan başka bir şey çıkmıyor. 181 diyorsun arıyorsun arkadaşlar neredeyse benden yardım isteyecek. bakanlığa telefonla ulaşmaya çalışıyoruz telefonlar öyle boş boş çalıyor. eizin sistemine bakanlıktaki ilgililerin bakanlık eposta adreslerine mesaj gönderiyoruz onlarda iki satır bişey dahi yazmıyor. sonra insanların işi gücü yokmuş gibi yanıma gelin birlikte çözelim söylentileri dolanıyor. bir de bakanlık verdiği ek süreleri geri alıyor sanki sistem sorunsuz çalışıyormuş gibi. Allah aşkına birisi şu sistemi düzeltsin.

9Merhaba arkadaşlar ben geri dönüşüm firmasında çalışmaktayım firmanın GFB var ve izin lisans süresi başvurunun tamamlanmasına 3 ay kadar süre kaldı bu süreçte yapılası gerekenler hakkında bilgi verebilir misiniz, ben araştırdım ama kafam biraz karıştı bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim :)

@Adem Taş
Tehlikesiz atık ambalaj atığı toplama ayrıştıma geri dönüşüm olarak sadece plastik geri dönüşümü yapılıyor

@Boranss
Henüz başvuruyu tamamlamak için başvuru yapılmadı

@emineçiçek
Çevre izin lisans yönetmeliğinde "İşletmelerin, geçici faaliyet belgesi alınmasından itibaren yüz seksen takvim günü içerisinde EK-3C’de belirtilen bilgi, belge ve raporlar ile birlikte çevre izni veya çevre izin ve lisansına başvuru yapması zorunludur." ibaresi yer almaktadır.

@emineçiçek
Çevre izni veya çevre izin ve lisans belgesine ait başvurunun değerlendirilmesi ve belgenin düzenlenmesi

MADDE 9
– (1) İşletmelerin, geçici faaliyet belgesi alınmasından itibaren yüz seksen takvim günü içerisinde EK-3C’de belirtilen bilgi, belge ve raporlar ile birlikte çevre izni veya çevre izin ve lisansına başvuru yapmasızorunludur.

Merhaba Çiçek

Çevre İzin Lisans Yönetmeliğinde ;

MADDE 9 – (1) İşletmelerin, geçici faaliyet belgesi alınmasından itibaren yüz seksen takvim günü içerisinde EK-3C’de belirtilen bilgi, belge ve raporlar ile birlikte çevre izni veya çevre izin ve lisansına başvuru yapması zorunludur.

Yani GFB çıkış tarihi baz alınıp ilk 6 ay içerisinde Çevre İzin başvurusu tamamlanmalıdır. Kalan son 6 ay içerisinde Çevre İzni'nin çıkarılması için olan süredir.

hesna mutlu başvuru sadece il çevre müdürlüğünden mi yapılıyor yoksa sistem üzerinden de yapılabiliyor mu yapılıyorsa nereden nası yapılıyo bilgi verir misin?

@Olgaç Sürmelihindi bey haklı il çevre denetime geliyorlar bende çevre izin yenilme sürecinde il müdürlüğü uygunluk yazısına başvurdum denetime geldiler. Bide başvururken dilekçe il valilik tespit raporunu da isteyin denetime gelmişlerken valilik tespit raporunu da alın çünkü izin yenilemede vtr istiyor sistem.

Merhaba. babama ait olan firmayı EÇBS kayıt ettirdim. kendime de yetki verdim. çevre görevlisiyim ama herhangi bir danışmanlıkla bağlantım yok. çed muafiyetini aldım. firmamız çevre izninden de muaf. başvuruyu nasıl yapabilirim? bir de daha önce hiç atık çıkışı yapılmadı onun için bu yıl beyan veremeyecğim. yine de motat uygulamasını eklesem sorun yaşar mıyım?