Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izin ve lisans yönetmeliği

Konu, 'ARŞİV' kısmında Erol DALKILINÇ tarafından paylaşıldı.

 1. Erol DALKILINÇ

  Erol DALKILINÇ CMNet Üyesi

  Daha önce Çevre Kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hakkındaki yönetmelikte ek-1 listesi 8.1 maddesinde iken Şimdiki Çevre İzin lisans yönetmeliğinde ek-2 listesi 8.2 maddesinde yer alan tehlikesiz atık geri kazanım tesisleriyle ilgili olarak; Yönetmelikte ek-1 tesisleri için ay da 2 gün bulunmalıdır. diyordu ama şimdiki çevre izin lisans yönetmeliğinde ek-2 listesine geçen bir tesis yine lisans süresi bitene kadar ek-1 olarak mı değerlendirilecek yoksa yeni yönetmeliğe göre mi ek-2 olarak mı değerlendirilecek?

  Çevre izni alınmış ve eski yönetmelikte ek-1 listesi ve ayda 2 gün tesiste bulunmamız gerekiyor. ancak lisans süresi devam ediyor ve yeni yönetmelikte ek-2 listesinde yer alıyor. aylık denetimleri ek-1 olarak ayda 2 gün mü devam edecek yoksa ek-2 ayda 1 gün mü?
   
  ferhatcam bunu beğendi.
 2. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Yönetmelikte başvuru süreçleri ile ilgili "eğer eski yönetmelik sürecinde başlanmış ise o yönetmelik çerçevesinde süreç değerlendirilir" diyor.
  Fakat tesisin ek kapsamını güncel yönetmeliğe göre yapmanız gerekir.
   
 3. Erol DALKILINÇ

  Erol DALKILINÇ CMNet Üyesi

  yani ek-2 listesinde yeni yönetmelikte aylık denetimleri de ona göre yapmam gerekiyor değil mi ?
   
 4. Erol bey tesis ek-1 kapsamına göre değerlendiriliyorsa yeni yönetmelikte ek-2 kapsamına giriyorsa ek-2'ye göre değerlendirilir.
   
  Erol DALKILINÇ bunu beğendi.
 5. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Çevre İzin ve Lisans Yön. Geçici Madde.1 (2) ve (3) bentlerinde çevre izni sürekliliğine ilişkin bilgi verilmiştir.
  Zaten sizin 1 ya da 2 günlük denetimleriniz Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik kapsamında değerlendirilen bir husustur. Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliğinde mevcut durumda hangi kapsamda değerlendiriliyorsanız ona göre planlayabilirsiniz.
   
  Erol DALKILINÇ bunu beğendi.
 6. yıldırım mustafa

  yıldırım mustafa CMNet Üyesi

  çevre izin ve lisans yönetmenliğinde EK1 VE EK2 YER alan bilgiler nelerdir bunu nasıl öğrenebilirim
   
  Büşra Seçkin bunu beğendi.
 7. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

 8.  

  Ekli Dosyalar:

 9. yıldırım mustafa

  yıldırım mustafa CMNet Üyesi

  hepinize çok teşekkür ediyorum arkadaşlar başarılar diliyorum hepinize
   
  Olgaç SÜRMELİHİNDİ bunu beğendi.
 10. her zaman:)
   
 11. yıldırım mustafa

  yıldırım mustafa CMNet Üyesi

 12. Ali Can Dalgıç

  Ali Can Dalgıç CMNet Üyesi

  Eskiden ek 2 listesinde yer alan firma m şimdi yer bulamıyorum ne ayak anlamadım
   
  asmin bunu beğendi.
 13. asmin

  asmin CMNet Üyesi

  Aynı durum bende de var :)
   
 14. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  Basın Açıklaması:

  http://www.csb.gov.tr/turkce/index.php?Sayfa=faaliyetdetay&Id=1140

  Bazı basın yayın organlarında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının çevre izinlerinin verildiği internet sunucusunda yaşanan soruna dair gerçek dışı haber ve değerlendirmeler yer almaktadır. Söz konusu iddialar üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur.

  Ülkemizde çevreye kirletici etkisi bulunan faaliyet ve tesislerin ilgili yönetmelikler kapsamında almak zorunda oldukları izinler ve atık yönetimi konularındaki lisanslar yerine 01.04.2010 tarihinden itibaren bütüncül yaklaşım stratejisi çerçevesinde tek bir çevre izni uygulaması hayata geçirilmiş olup, söz konusu tarihten günümüze kadarki süreç içerisinde “çevre izin ve lisans uygulaması” başarı ile devam etmiştir.

  27.10.2014 tarihinde Bakanlığımız sunucularında meydana gelen bir elektronik kart sorunu e-izin uygulamasının da bulunduğu çevre uygulamalarında kesintiye neden olmuştur. Ancak, bazı basın yayın organlarında yer aldığı gibi herhangi bir veri kaybı veya verilerin çalınması durumu söz konusu değildir. İlgili iddialar da gerçek dışıdır.

  Söz konusu sorun, ilgili Genel Müdürlük tarafından giderilmesini müteakip e-izin sistemi en kısa zamanda devreye alınacaktır.

  Ayrıca, e-izin sistemin devrede olmadığı süreler dikkate alınarak işletmelerin herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için gerekli ek süreler verilecektir.

  Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


  Bilgilerinize.
   
 15. sümeye

  sümeye CMNet Üyesi

  Mrblar, Havaalanında izinler için başvuragım da,hangi izinleri almam gerek, hangileri için uygunluk yazısı almam gerek acaba,(gürültü,emisyon,deşarj)
   
 16. Tunç Bozkurt

  Tunç Bozkurt CMNet Üyesi

 17. deryaozyurt

  deryaozyurt CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Merhaba,

  Sizin de bildiğiniz gibi Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği ile tesislerimizin Ek-1 ve Ek-2 listelerindeki yerleri (no'ları) değişti. Fakat tesislerin çedi, izni vs. eski no'lar üzerinden çıktı. Bu durumda Aylık Değerlendirme Tutanaklarındaki "ÇKAGİLHY Kapsamındaki Yeri" kısmını yeni yönetmelikteki no'lara göre mi düzenleyeceğiz?
   
 18. evet
   
  deryaozyurt bunu beğendi.
 19. deryaozyurt

  deryaozyurt CMNet Üyesi

  Teşekkür ederim.
   
  Yasemin Aslantürk Çebi bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...