• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izin ve lisansı

mervedidemaksoy

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇINAR KAGIT ABALAJ ATIK İNŞ. GIDA SAN.TİC.LTD.ŞTİ.
arkadaslar cevre izni ve cevre lisansı arasındaki farkı tam olarak acıklayabılılırmısınız?cevre ıznı nereler ıcın gereklı ve cevre ıznı alabılmek ıcın neler gerekıyo.aynı sekılde lisasn için yardım beklıorum

Çevre Kanununca Alınması Gereken Çevre İzin ve Lisanslar Hakkındaki Yönetmelik

Tanımlar:

b) (Değişik:RG-24/2/2010-27503) Çevre izni: Çevre Kanunu uyarınca alınması gereken; emisyon, deşarj, gürültü kontrol, derin deniz deşarjı ve tehlikeli madde deşarjı konularından en az birini içeren izni,
c) Çevre izin belgesi: İşletmeler için, hava, su ve toprak gibi alıcı ortamları korumak amacıyla ilgili mevzuat uyarınca verilecek belgeyi,
ç) Çevre izin ve lisans belgesi: Bu Yönetmelik kapsamında verilecek çevre izin ve çevre lisanslarını kapsayan tek bir belgeyi,
d) Çevre lisansı: Atıkların toplanması, geri kazanılması, geri dönüşümü ve bertaraf edilebilmesine ilişkin teknik yeterliliği,
ifade eder.

nimet hanım tabloya baktım ama bazı seylerı anlayamadım..örnegın gürültü ile ilgili izin+lisasn+gfb için gereklı belgeler belırtılmıs.cevre izni veya lisansı ıcın gereklı belgeler tamamlanıp basvuru yapıldıktan sona gfb surecımı baslıyo

birde çed raporundan muafsa ıl mud'ne yada bakanlıga dılekce yazılıp muafıyet yazısı alınıyo.ama ced gereklı veya deıl bu bılgıye nerden ulasıyoruz.

gfb+izin şeklinde devam ediyor. çed muafiyet yazısının yeterli olacağını düşünüyorum ama yinede il müdürlüğü ile görüşmenizde fayda var.