• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izin ve yönetmelikler

Nefize Yıldız

Kayıtlı Kullanıcı
Çevre izin kapsamında bir tesisi kaç yönetmelik kapsamında değerlendiriyoruz.? Ben 20 - 25 arası biliyorum ama başka var mı?
Yönetmelik listesi olan varmı?

Ayrıca değişen yönetmelik maddelerini lebib yalkın ve resmi gazete başka nereden takip edebiliriz?

Teşekkürler

çevre izni kapsamında bir tesisi tek yönetmelik kapsamında değerlendirirsiniz. ancak çevre mevzuatları kapsamında danışmanlık hizmeti verirken tüm yönetmelikler bazında inceler ve değerlendirmeye alırsınız.
değişen yönetmelikler için de en doğru kaynak resmi gazetedir.

Nefize Hanım, sorduğunuz sorunun direk evet yada hayır şeklinde bir cevabı yok malesef,
herhangi bir tesis gerçekleştirdiği faaliyete göre barındırdığı özelliklere göre birbirinden farklı yönetmeliklere tabidir. toplamda ben en son 44 yönetmelik saymıştım. ancak bakarsanız uygulamadan 10 u geçmez.