• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

çevre izin yenileme süreci

hande aydın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
merhaba ;
Çevre danişmanlık konusnda çok yeniyim ilk kez çevre yenileme iznine başvuru yaptım. Emisyon ölçümü yapıldı raporlar geldi valilik tespit raporunuda yazdım verdim .Çevre ve Şehirclik il müdürlüğü geldi baktı birkaç eksiği sözlü olarak söyledi firma onlarıda tamamladı bende görsel gönderdim Çevre şehircilk il müdülüğündeki mühendise.Sistem şuan onay sürecinde olarak yazıyor .bundan sonra hangi işlemleri yapacağım yardımcı olabilirmisiniz

Öncelikle teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Bizim firma Tip3 den Tip2ye geçti. Bu yüzden bakanlık diğer kısmından ilerlememi istedi (bakanlıktan iki kişi de böyle söyledi). Süremizin bitmesine daha 4 yıl var. Tip 2 için Uygunluk yazımızı aldık. Şimdi de GFB olması normal mi kimse bilmiyor. Şaşırdım vallahi...

@H. Pınar Çulha üretimden 1/3 oranından az oldu. Ayrıştırma bandı kapasitesi arttığı için Tip 2'ye yükseldik. Başvurudaki seçenekler uygun olmadığı için diğer kısmından başvurmam gerekirmiş. Yeni alınacak belge de eskisinin tarihinden devam edecekmiş...

@MerveŞafak ben herhangi bir birimden dönüş alamayınca Mehmet bey e yazıyorum ona bile yardımcı oluyor. İşimi hızlandırıyor. Kendisine ne kadar teşekkür etsek az. İzin ve lisanslar direkt Mehmet beyin alanı, mutlaka dönecektir ?

Arkadaşlar Merhaba,
Çalıştığım tesiste çevre izin lisans yenilemesinde dekont talebi geldi. Ücret yatırıldı ama sistemden dekont yükleme ya da ücret yatırıldı diye bir bildirim gelmedi. Direk e imzayla mı imzalamam gerekiyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Ödeme yapılmasaydı e imzayla imzalanmayacak mıydı ? Ödenmemiştir diye uyarı mı çıkacaktı?