• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izinleri portalı - sorun!

Pınar Özgen

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Egesis Çevre Teknolojileri
Arkadaşlar. Sizin de farketmiş olacağınızı düşünüyorum. Portalda belge görüntüleme işlemi sırasında yaklaşık bir haftadır sorun yaşanıyor. Birkaç farklı bilgisayarda denedim hep aynı hatayı aldım. Javayla ilgili bir sorun mu acaba? Ne yapılabilir bir fikri olan varsa sevinirim.

Çevre İzin Portalı Hata.png

su an gfb başvurusu yaptım tarayıcı olarak yandex ile tamamlayabildim :) bilgilerinize...

bunların tamamını yaptım yine olmuyor javayı kaldırdık yükledik tamamen sildik ancak hala aynı, daha önce belge görüntüleme yapabiliyordum şimdi o da olmuyor. yani bir nevi durup dururken oldu.

İyice canımı sıkmaya başladı. Bir gün düzeltiyorum ertesi gün yine bozuluyor. Sürekli java kaldırıp yüklemekten gına geldi desem yeridir. Şuna bir çare bulsunlar.

@pinarozgen

tarayıcı değiştirmeyi denediniz mi mesela yandex kullanmayı ?

Şanlıurfa da Çevre Danışmanlık Bürosunda Çalışacak Çevre Görevlisi Belgesine Sahip Çevre MÜhendisi aranmaktadır.
Ruha Mühendislik Proje Danışmanlık Sanayi Tic. Ltd. Şti.
İlgililer için İrtibat adresi.
Eski 11 nisan stadı yanı Karakoyunlu apt. no:10/19 ŞANLIURFA
Tel: 0 541 404 42 17
E-mail: ruhacevre@gmail.com
web:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

@pinarozgen
internet explorer 10 kullanıyorsanız ondan kaynaklı olabilir. bende çok yaşadım o sıkıntıları. şimdi ie8 kullanıyorum sıkıntı yok. sırf internet explorer ı çevre bilgi sistemi için bilgisayarımda tutuyorum diğer tarayıcılar daha akıcı ve kullanışlı

İyi Günler Arkadaşlar,
Danışman firmada çalışıyorum, yeni protokol imzaladığım firmanın 6 adet tesisi önceden kaydedilmiş, firma kullanıcı adı parola ve şifresi alarak, geçersiz tesisleri iptal ettim. Böylece hem de bayadır açamadığım, sorun yaşadığım kütle denge uygulamasını halletmiş oldum fakat yeni bir sorun ile karşılaştım. Firma kullanıcı bilgileri ile giriş gerçekleştirdiğim zaman diğerlerini iptal ettiğim için sadece 1 adet tesis gözüküyor. Tesis tüm atık beyan işlemlerini iptal ettiğim tesislerin birisinden gerçekleştiriyormuş. Ama geçerli çevre lisansı (kütle denge uygulamasının gerçekleşebileceği uygulama) iptal etmediğim tesis de gözüküyor ve atık beyan formu uygulaması burada da var fakat yapılmış olan beyanlar gözükmüyor. Tüm beyanlar seçeneğini tıkladığmda herhangi bir şey çıkmıyor, hatta hiç birşey çıkmıyor :/
İptal etmiş olduğum tesise ait şifre ve kullanıcı adı ile giriş yaptığımda (online.cevre.gov.tr adresi üzerinden ), orada tüm beyanlar gözüküyor. fakat aktif olan tesiste (iptal etmediğim tesis) herhangi bir atık beyanı gözükmüyor. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum ve sizlerden yardım bekliyorum.
Teşekkür ederim şimdiden.
Saygılar...

Arkadaşlar, geçtiğimiz haftalarda Bakanlık İzin/Lisans Şubesinden bir yetkili beni aradı. Forum üzerinde portala yönelik sorunlarımızı takip ediyorlarmış. Hala bir sorun yaşayıp yaşamadığımı sordu. Yaşamadığımı ancak birkaç günlük kullanımdan sonra tekrar problem çıkabildiğini, bunu birkaç defa yaşadığımı söyledim. Yine bir sorun yaşanması durumunda onları bilgilendirmem konusunda ricada bulundu. O zamandan bu yana Explorer üzerinden sorunsuzca portala giriş yapıp her türlü işlemimi gerçekleştirebiliyorum. Umarım aynı şekilde sizler de sorunlarınızı halledebilmişsinizdir. Sorunlarınız devam ediyorsa izinlisans@csb.gov.tr adresine mail atarak bildirimde bulunabilirsiniz.

@CMNet Okuru
Evet kesinlikle daha önce bilgisayarımda hiç açamamıştım. izinlisans yardımda da dijital imzadan bahsediyordu bunu yükleyince hemen açtı.

Ben yine yükleme esnasında sorun yaşamaya başladım. Geçtiğimiz haftalarda belgeleri imzalayamıyordum. Dünden beri de farkettiğim kadarıyla yükleme yaparken sayfa görüntülenemiyor yazısı çıkıyor. Farklı bilgisayar ve bağlantılar üzerinden denedim hep aynı ekran. Bu sorunla karşılaşan var mı? Tesisin izin başvurusunu yapmak için son günler. Acil desteğe ihtiyacım var.

Dosya yükleme işlemleri sırasında mobil imza işlemlerine kadar ilerlemeyi başardım. Ancak mobil imzayla imzalamayı yaptıktan sonra belge yüklenmiyor ve mobil imza işlem sayfasını başa alıyor.
181'i aradım GSM operatörünüzü arayıp bir sorun dediler. GSM operatörümü aradım bir sorun görünmüyor dediler.
Sonra ben ısrarla yükleme yapmaya çalışırken dosya yüklendi diye bir yazı gördüm. Halloldu zannedip dosyayı görüntülemek istedim. Bir de ne göreyim! İstanbul'da ikamet eden hiç tanımadığım bir çevre mühendisi meslektaşımın SGK İşe Giriş Bildirgesi... Bu neye alamet??? Ve ben sayılı günlerim kalmışken tesisimin başvurusunu nasıl gerçekleştireceğim???