• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izinleri projesi elveda

E

erdemciga

Tum cevre izinlerini kullanan arkadaslar ..ozellikle ankara da olup bircok kez gorustugumuz (bu arada baklavalar icin cok tesekurler ) danisman firmalarda calisan cevre gorevlisi arkadaslar...yeni yil ..kis ...bahar derken bir seruvenin sonuna gelindi ...artik sistemler cevre bakanligina devrediliyor bizim yolculugumuz sona eriyor ... umarim cevre izinleri ile olan yolculugunuz bundan sonra daha guzel bir sekilde devam eder ...... 20.000 e yakin kullanicimiz ile (su an itibari ile tam olarak 18713 :) aktif kullanici ) ve yaklasik 18.000 e yakin basvuruda bulunan tesis e danismanlik veren veya tesiste calisan tum kullanicilara tesekurler...veda mi 1 -2 ufak not ile tamamlamak istiyorum ....

1- cevre bilgi sisteminde yapilan bir islem cevre izinlerine otomatik olarak yansir , eger yansimiyorsa cevre izinlerindeki tesisiniz ile elinizde cevre bilgi sistemi kullanici adi olan tesisiniz farklidir! (ismi ayni olsa bile..lutfen isim konusuna takilmayin.. ayni isimde birden fazla bulunabilir cunku..)

2- Imzalama problemleri icin
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
linkini kullanabilirsiniz...

3-Sistemde emin olun basvurulariniz kaybolmaz...hersey kayit altindadir...yanlizca dikkat etmeniz gereken anlastiginiz ya da calistiginiz tesis dogru tesis mi...yukarida ornegini verdim tesis ismi onemli degil..

4-GFB ve Izin ve Izin/Lisans basvurulariniz sistemde kaybolmaz...genelde eksiklik bildirimi geri donusu basvurular kaybolmakta seklinde sikayetler malesef gelmekte..oysa basvuru yonlendirilmek uzere Basvuru Yonlendirme ekrani Eksiklikten Geri Donen seceneginde beklemektedir...

5-basvurulariniz yapmadan once mutlaka tesis bilgileriniz cevre bilgis sisteminden teyit edin , ozellikle son gunlerde entegre tesisin faaliyeti seklinde cevre bilgi sisteminde isaretleyip cevre izinlerinde basvuru yapmaya calisan tesisler mevcut...

6- son dakika haberi veriyorum..artik firma tesis icin vekalet yuklemeyecek ...vekaletin yerini tesis ile yapilan protokol aldi... tesis secip vekaletname yuklediniz kisma artik tesis ile yapilan protokolu yuklemeniz gerekli... bu vekalet meselesi bitmis degil :) ...yeniden karsiniza cikacak ama bu kez muhtemelen basvuru yaparken istenecek...daha cok sular akar bu vekaletname icin...

7-...protokol yapmadan once mutlaka tesis ya da firmanin uzerine tiklayin ki detay bilgilerin emin olun...yanlis olan protokolleri duzenlemek zor...gerci bircok firmaya elimden geldigince yardimci oldum bu konuda ama emin olun bundan sonra bu tarz yanlisliklari duzelttirmek icin uzun bir zaman bekleyebilirsiniz ..umarim daha iyi olur ama ... sizleri zorlu bir zaman dilimi beklemekte ...

8- ek-2 tesisinde calisacak cg ler icin..hem cevre gorevlisi hem isletme yetkilisi olarak kendinizi tanimlayip imza atmak istiyorsunuz ama....ama ben denetci olsam ve bu durumu yakalasam ki sistem bilgi vermesine ragmen isletme yetkilisi demesine ragmen bunu yapan cok ....(ha haberiniz olsun denetim modulunu cevre izinlerinde devreye aldim...cevre gorevlisi ve danisman firma belge aski iptalleri basladi bile... protokol , imza , protokol bitis ve baslangic tarihleri , cevre gorevlisi egitim bilgileri yonetmelige uygun mu...herseyi kontrol edin... ozellikle protokol bitmis ama fesih tarihi girmemis ve protokol bitmis ama iptal etmemis iseniz....bir an once isletme protokolleri sayfasindan protokollerinizi kontrol edin... birsey daha ekleyeyim denetimlerde en cok bakilan konulardan biri cevre gorevlisinin yonetmelikte belirtilen sureleri tesiste gecirdigine dair saglam kanit sunmaniz gerekli...)

9-bu arada izin lisans yenileme basvurularinda sistem size su uyariyi verecektir ; son basvurunuz icin D\R kod atamasi yapilmamis gibi...atik kodlari icinde ayni sekilde ...bu sistemden kaynakli bir sorun degil...sistem tum bilgilerin dogru olmasini bekliyor yani eger cok eskiden izin lisans almis ve yenilemek istiyorsaniz son basvurunuz icin D\R kod ve atik kod atamalari yapilmasi gerekmekte.......ve bu atamalari yapacak sayfalar ilgili mercilerde mevcut ..insallah klasik soylem; sistem hata veriyor denip gecilmez... cunku sistem zaten dogru ya da eksik olan bilginin tamamlanmasini istiyor...

10-bu arada... izin lisans almis olan tesisler dikkat : izin lisans belge iptal modulu devreye girdi...calisma esaslari vb. durumlara mutlaka dikkat edin ...belgeler iptal olmasin...

11- yine bu arada .. nasil anlatsam...soyle ; bazen sistemde problem oldugu soyleniyor ise...bu problem var demek degildir...son gunlerde kullanim yanlisligi en cok karsimiza gelen problem....neyse allah kolaylik versin diyeyim ...

herkese iyi calismalar , bol sans ...yakinda yine gorusmek uzere ..tesekur edeyim ; tum kibar ,durumu anlayan ve en azindan yardimci oldugumuzda tesekur mesaji atan , biliyorsunuz son basvuru gunu gece saat 1 e kadar telefon basindaydik bizi arayan kahve getirmek isteyen , en azindan iyi calismalar dileyen tum kullanicilarimiza tesekurler...

:) bu arada serzenis kisimlarini kaldirdim... ama birsey eklemem gerekli yoksa icimde kalir ;
bircok kez ..onlarca ve yuzlerce kez basimiza geldi...sistemde hata olmamasina ragmen hersey sistemden bilindi...kaybolmayan basvurulardan tutunda , imza sorunlarina kadar ...oysa bu sistem onbinlerce belge yuklemesini , binlerce sinav , cevre gorevlisi , GFB ve diger basvurulari sonuclandirdi... sonuclandirdi cunku dunyada kac baba bebegi yeni dogmus hastanede iken yaninda bilgisayarini goturup cevre izinlerine bakar....2 baba...

bu arada mesajin duygusal kismina degil yazdigim maddelere dikkat edin.....emin olun bunlara ihtiyaciniz olacak ...bir de unutmadan danisman firmalar , cevre birimleri =>
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
linkine bir bakin...hala tesis ismini nasil guncellerim diyenler var...

neyse hoscakalin...

Ben çevre izinleri portal admininin serzenişi olarak algıladım. Fakat kesin bilgi için açıklama gerekiyor sanırım..

Bu su demek : Erdem,Can,infoalper ve Sedat artık olmayacak.
Forumdan ya da Telefonla destek verilmeyecek.
Yardım için Cevre Bakanlıgı aranacak.

Küsmeyin,çevremühendisleri.net deki üyeler size yanlış yapmadı.Sizleri bizlerle aynı gördük.Çok soru sorduk ama buna bakanlığın yaptığı sürekli değişiklikler sebeb oldu.Sizi bakanlıktan ayrı gördük.(Hem müslüman müslümana 3 günden fazla küs kalmaz)günah.:)

@Can Güney Uyar
Yapmayın Can Bey küslük olmasın hem sizin gibi birine de yakışmıyor zaten :)
Ayrıca "Ben artık küstüm, oynamıyorum" deme gibi bir lüksünüz yok :D Çünkü ben küsleri barıştırırım ki oyun kaldığı yerden devam etsin :))

Küçük bir not :) Çevre Bilgi Sisteminde firma ve tesislere ait tanım bilgilerini (adres,tel,il, ilçe,tesis bilgi detaylı tanımlamaları) girişini yapabilirsiniz, e-izin portalında ise çevre görevlisi işlemleri protokol yükleme ve tesis ekleme, geçici faaliyet belgesi ve izinlisans belgesi başvurularınızı yapabilir ve başvurunuzu izleyebilirsiniz. Çevre bilgi sistemi ile e-izin sistemi entegredir. Başvurularınız sistemden uçmaz silinmez, ancak protokol yaptığınız firmaya ait DOĞRU tesisi ekleyerek başvurusunuzu görebilirsiniz. :)

@Can Güney Uyar

3 ay çok hocam 3 gün olacak o =)

Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
“Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem):
‘Bir Müslümanın, kardeşine üç günden fazla küsmesi helal olmaz. Kim üç günden fazla küser ve bunun üzerine ölürse cehenneme girer’ buyurdu.”

Ebu Davud 5/215, Albânî Sahihu’l-Cami 7635

Ebu Hiraş El-Eslemi (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:
‘Kim kardeşine bir yıl küserse bu onun kanını dökmesi gibidir’ buyurdu.”

Buhari Edebü’l-Müfred 406, Albânî Sahihu’l-Cami 6557

Müslümanlar arasındaki ayrılığın kötülüğüne, Allah (Azze ve Celle)’nin bağışlamasından yoksun bırakılmak yeterlidir. Ebu Hureyre (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

‘Her Cuma iki kez, Pazartesi ve Perşembe günü insanların yaptıklarına bakılır. Kardeşiyle arasında kin ve düşmanlık bulunan kimse hariç her kul bağışlanır. Denilir ki: Bu ikisini bırakın ve bağışlanmalarını aralarındaki kardeşliğe geri dönünceye kadar erteleyin’ buyurdu.”

Müslim 2565/36

Aralarında düşmanlık bulunan iki kişiden Allah’a tevbe edenin, arkadaşına gelerek onu selamla karşılaması gerekir. Böyle yapar ve arkadaşı bunu reddederse sorumluluktan kurtulmuştur. Sorumluluk artık reddedenin üzerinedir. Ebu Eyyub (Radiyallahu Anh) şöyle dedi:

‘Müslümanın, kardeşine üç geceden fazla küsmesi helal olmaz. İkisi karşılaşır; bu ondan yüz çevirir, o bundan yüz çevirir. İkisinden hayırlı olanı selamı vererek konuşmaya başlayandır’ buyurdu.”

Buhari Fethu’l-Bari 10/492