Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izni başvurusu esnasında istenen analiz sonuçları

Konu, 'ARŞİV' kısmında Yasemin Agca tarafından paylaşıldı.

 1. Yasemin Agca

  Yasemin Agca CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Merhaba,
  Çevre izni başvurusunda bakanlığın tarafımızdan istemiş olduğu analiz sonuçları kaç günü kapsamaktadır ?
  Gün olarak herhangi bir açıklama yapmamışlar. Ben sadece yıl içerisindeki herhangi bir göne ait analiz sonucu ekleyebilir miyim sisteme ?
  Yardımcı olursanız sevinirim . Teşekkürler.
  Herkese kolay gelsin.
   
 2. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  analiz sonucu derken atıksu analiz sonucu mu?
  eğer atıksu ise il müd. dilekçe yazıp il müdürlüğü gözetiminde numune aldırıyorsunuz ve onların analiz sonuçlarını kullanıyorsunuz.
   
  E.KAYA bunu beğendi.
 3. kolay gelsin bize analiz sonucu temmuz başında gelmişti ve lisanslara başvuru yaptığımızda aralık ayı gibiydi. öyle belli bir günü kapsamaz.
   
  E.KAYA bunu beğendi.
 4. E.KAYA

  E.KAYA CMNet Üyesi

  çevre izni için zaten Emine Erdem arkadaşım gereken bilgiyi vermiş. kesinlikle il çevre gözetiminde numuneni aldırıyorsun. 3 ayrı günde 2 saatlik komp. ya da 24 saatlik gibi. tabi çevre izninden sonra numune aldırma zaman aralıkları da var.
   
 5. benim dediğim lisans için cevre izni için arkadaşlarımın dediği dogru.
   
 6. Yasemin Agca

  Yasemin Agca CMNet Üyesi

  Ekteki dosyada bakanlığın istediği belgeler yazıyor. Anlaşmalı olduğunuz laboratuvar sonuçlarını yüklememizi istiyor. Bizim atıksu arıtma tesisinde haftada 3 kez numune alınıp analiz yaptırıyoruz anlaşmalı olduğumuz şirkete. Bu sonuçlar geçerli olmaz mı ?
  Şirket numune alacağı günleri il çevre müdürlüğüne bildiriyor ancak onlardan gelen olmuyor numune alımına.

  Adsız.jpg
   
 7. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  siz il müdürlüğüne dilekçe yazıp numune alımı için gelmelerini isteyeceksiniz zaten. onlarda uygun programı yapıp gelirler. aynı numunenizin il müdürlüğü gözetiminde alınması gerekir. isterseniz 3 defa 2 saatlik kompozit numune aldırırsınız yada 24 saatlik tek numune ve bu numunenin analiz sonuçlarını izin işlemleri için kullanırsınız. (giriş-çıkış numuneleri). 24 saatlikte ilk gerip kurarlar cihaz mühürlenir ertesi gün süre bitiminde gelirler. saha analizleri yapılır yazılır diğerleri için lab. alır gider numuneyi

  numune alma günlerinizi söylersiniz belkide programları uygun olursa size o konuda yardımcı olurlar.

  eğer işletmenize ait lojman var ise onun atıksularının nereye gittiğini ve nasıl arıtıldığını gösteren bilgi ve belgeleri yükleyeceksiniz.
  diğerinde ise 5 yıl içinde herhangi bir değişikli olup olmayacağının taahhütnamesini yazacaksınız.. şuan yanımda örneği yok ama pazartesi gün isterseniz yollayabilirim örneğini.

  birde benden noter onaylı taahhüt istemmişlerdi su kirliliği kontrol yönt., çevre kanununa ve kanuna istinaden yayınlanmış olan tüm yönt., teblig vb. . ayrıca birde su kirliliği kontrolü yönt. idari usuller tebliği ekinden deşarj başvuru formunu doldurmuştum. sizde size uygun olan eki hazırlamanızı isteyebilirler.
   
 8. Yasemin Agca

  Yasemin Agca CMNet Üyesi

 9. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  ama pazartesi günü yollayabilirim ancak şuan işte değilim.....
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları