• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izni değerlendirilme süreci

Pınar Özgen

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Egesis Çevre Teknolojileri
Arkadaşlar merhaba,
Çevre izinlerinin değerlendirilmesi süreciyle ilgili bir sorunum var. Danışmanlığını yaptığım tesislerden biri için temmuz ayında izin başvurusu gerçekleştirildi. Eksiklik bildirildi. Tekrar başvuruda bulunuldu. Tekrar eksiklik bildirildi. En son 30 ekimde üçüncü kez başvuruldu ve o gün bu gündür ses yok. İl Müdürlüğünü arıyorum değerlendirilince portalda görürsünüz diyorlar. Süreyle ilgili sorduğumda başvurudan bu yana kalan günler üzerine eklenir ve muhtemelen 80 günü aşabilir dediler. İlk başvuru 9 temmuzda yapılmıştı. Bu kadar bekletilmesi normal mi? Ne kadar bir süre daha bekleme ihtimalimiz var? Açıkçası bunca ay bekledikten sonra yine bir eksiklik bildirecekler diye de korkuyorum. Tesisin bu kadar bir süre daha beklemeye tahammülü yok artık.

Pınar hanım mümkünse Şube Müdürü'ndne başvurunuzla kimin ilgilendiğini öğrenin ve teknik personel ile temasa geçin. Kendisine durumun hassasiyetini anlatın. Tahminimce yarcımcı olmayı deneyecektir.

Şube müdürüyle defalarca görüştüm ama ne yazık ki pek yardımcı olmuyor. değerlendirmede bulunan memur arkadaşa ulaşmaya çalışıyorum. eksiklik değerlendirmeleriyle de ilgili yasal bir süre olsa ne hoş olurdu...

80 günü aşamaz yönetmelik hükmü var. zaten hepsi kafasına göre uygulama yapıyor. işlerine gelince yönetmelik hükmü var yapmak zorundayız işlerine gelmeyince 80 günü aşar mı diyorlar. peki gfb süresi dolunca izin alamadığımız taktir de ne olacak diye bir sorun onlara gfb 2 sene geçerli olacakmıymış. heyhat