Çevre İzni Geçici Maddeler

Pınar Esin

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
1 Nisan 2009
Mesajlar
90
Beğeniler
7
#1
Merhabalar,

Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar hakk. yönetmelik

Geçici Madde 1: Ayrı ayı alınmış izinlerden geçerliliği ilk bitecek olanın bitiş tarihinden 30 gün önce
Geçici Madde 2: Süresiz olanlar yürürlük tarihinden itibaren 2 yıl içerisinde (1.1.2012'ye kadar)

izin ve lisans başvurusunda bulunur deniliyor.

Buna göre deşarj izni Eylül 2012'de biten ve emisyon izni süresiz olan bir tesis hangi maddeye göre hareket etmelidir.? Erken olana göre hareket etmek daha mantıklı sanırım, ne dersiniz? Konuyla ilgili tecrübesi olan var mı?
 

MasterMind

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
7 Ocak 2010
Mesajlar
819
Beğeniler
307
Şehir
Antalya
#2
En erken hangisi bitiyorsa o tarihe göre işlem yapacaksınız. Süresiz izniniz varsa da bitiş tarihi olarak yönetmelikte belirtilen tarihi, 2012 yi düşüneceksiniz.
 
K

Kübra Arslan

#3
Merhabalar,

Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar hakk. yönetmelik

Geçici Madde 1: Ayrı ayı alınmış izinlerden geçerliliği ilk bitecek olanın bitiş tarihinden 30 gün önce
Geçici Madde 2: Süresiz olanlar yürürlük tarihinden itibaren 2 yıl içerisinde (1.1.2012'ye kadar)

izin ve lisans başvurusunda bulunur deniliyor.

Buna göre deşarj izni Eylül 2012'de biten ve emisyon izni süresiz olan bir tesis hangi maddeye göre hareket etmelidir.? Erken olana göre hareket etmek daha mantıklı sanırım, ne dersiniz? Konuyla ilgili tecrübesi olan var mı?

Süresiz emisyon izni derken neyden bahsediyorsunuz? yani süresiz izin nedir?
 

Aykut Gökçay

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
4 Nisan 2011
Mesajlar
296
Beğeniler
14
Şehir
Bursa
#4
bende emisyonun süresiz olanını hiç duymadım. heralde emisyon kaynağı olmayanlardan bahsediyor olmalı.
 

Göksel Kurtuluş

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
25 Kasım 2009
Mesajlar
786
Beğeniler
489
Şehir
İstanbul
#5
kapsam dışı yazısından bahsediliyor olabilir
 

Aykut Gökçay

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
4 Nisan 2011
Mesajlar
296
Beğeniler
14
Şehir
Bursa
#6
bencede kaynağı olmayan kapsam dışı tesisleri kastediyordur
 

MasterMind

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
7 Ocak 2010
Mesajlar
819
Beğeniler
307
Şehir
Antalya
#7
Emisyon izni süresiz diye bir şey geçiyor. Bu şekilde izin belgesi olanların da geçerlilik süresi yönetmelikte belirtilen tarih.
 

Aykut Gökçay

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
4 Nisan 2011
Mesajlar
296
Beğeniler
14
Şehir
Bursa
#8
Yani 3yıl benim bildiğim
 

Pınar Esin

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
1 Nisan 2009
Mesajlar
90
Beğeniler
7
#9
Kapsam dışı değiliz, A Grubu Emisyon İzni 2007 tarihinde alınmış ve geçerlilik süresi belirtilmemiş. Sürekli ölçüm cihazları ile devamlı izlediğimiz parametreler var ve rapor olarak her ay İl Çevre'ye gönderiyoruz.

Çevre İzni kapsamında "ECK" nın da söylediği gibi en erken bitene göre hareket etmemiz gerekecek bunun teyidini almak istemiştim, bakanlıkta muhattap bulmak her zaman kolay olmuyor. Teşekkürler..
 

Yukarı