• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izni - iski görüş yazısı

Volkan Azak

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba arkadaşlarım,

triko üzerine fason çalışan bir firmaya çevre izni ve çed muafiyet belgesi almak istiyorum. çed muafiyeti aldım. tek problemin çevre izninden muaf olduğuma dair yazı almak, onun içinde benden İSKİ'den görüş yazısı olmamı istediler. söz konusu İSKİ ile görüştüğümde benden 13 madde içeren bir evrak vermemi istediler(görüş yazısı için bence fazla olduğu için ). tam olarak ne olduğu hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi ?

çevre İzni için tuttukları tutanakta şu ibare yer almaktadır. " evsel ve endüstriyel atık sulara ait İSKİ görüş yazısı"

ayrıca firmada herhangi bir kimyasal kullanım yoktur.

iyi çalışmalar dilerim,

İSKİ sizden ne evrakları istedi ? Ayrıca size göre fazla olan bir şey onların prosedürleri oldugu için istemeleri normaldir. evrakların ne olduguna bakmak gerek direk 13 evrak istemeleri fazla gibi bir şey demek yanlış olur.

iski evrakları standart isteniyor. Adres bilgisi(adres tespit yazısı), vergi levhası, imza sirküsü, vaziyet planı, iş akım şeması, proses özeti, kira kontratı, tapu bilgileri, kanal veya parsel bacası bilgisi, firmaya ait faaliyet belgesi, var ise sanayi sicil ve kapasite raporu. bunun akabinde tesise hem genel müdürlük iski, hemde bağlı bulunduğunuz şube iski denetime geliyor. Kanal katılım payı alınmış ise yazınızı veriyor. Alınmamış ise bir ücret ödemeniz isteniyor ve sonrasında bağlantı izni yazınız veriliyor.

İSKİ Görüşü için eş zamanlı olarak 2 ayrı başvuru yapmanız gerekiyor.

Öncelikle ekteki "İSKİ Gsmr Başvuru Formu" nu doldurup Avrupa Yakasındaki İSKİ Genel Müdürlüğü'ne başvurun. Başvuru formu eklerine ayrıca vergi levhası, ticaret sicili gazetesi, kapasite raporu, güncel adres tespiti yazısı, yapı kullanma izin belgesi, tapu ya da kira sözleşmesini eklersiniz.

Diğer başvuru için ise firmanızın bağlı olduğu İSKİ Şube Müdürlüğüne ekteki gibi başvuru dilekçesi ve ekleri ile başvurmanız gerekiyor.

Başvurulara ait size evrak kayıt numaraları verilecektir.

Bu şekilde İSKİ Görüşü ya da Deşarj İzin Belgesi alınıyor. Yine de bağlı olduğunuz İSKİ Şube Müdürlüğü ile görüşün ve farklı bir şey isteniyorsa öğrenebilirsiniz. Ayrıca firmanız İSKİ'ye kanal katılım payı ödemiş mi ya da kiracıysa eğer bina sahibi ödemiş mi bununla ilgili makbuz var mı bunu da araştırın başvurudan önce.

Ekli dosyalar

• İSKİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ BAŞVURU DİLEKÇESİ.docx
    23.1 KB · Görüntüleme: 73
  • İSKİ Gsmr Başvuru Formu-AVRUPA.pdf
    206.9 KB · Görüntüleme: 59
Merhaba yine ben,
Şu süreci bi türlü toparlayamadım,

3 transfer merkezimiz için çevre izin muafiyet başvurusu yaptım. Atıksu görüş eksikliği yazdılar. Bunları tamamlamaya çalışıyorum.
2 tanesi organize sanayi içerisinde, birini OSB Müdürlüğünden hallediyorum ama diğeri biz ilgilenmiyoruz İSKİ ile görüşün dediler
2 Transfer için iski ve havza müdürlüğüne başvuru yapıldı fakat sonrasında üretiminiz yok sizin Kanal Katılım Belgesi almanız gerek dediler.

Kanal Katılım Belgesi ile ilgili yeterli bilgiye ulaşamadım. Atıksu görüş yazısı yerine mi geçiyor ? Tam olarak nedir ?
5000 tlye yakın rakam çıkıyor Kanal Katılımda. Bizim proses suyumuz yok. hatta 1 tane transferde evsel atıksu da yok rakam yüksek geldi.
bi yerde yanlışlık mı yapıyorum ?
İstanbul İl Çevreye de ulaşamıyorum taşınma nedeni ile sanırım telefon çalmıyor.