• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izni kapsam dışı tesislerin aylık takvimde yer alması hakk.

Sinem.Ongoru

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
-
Merhabalar herkese;
03.11.2021 tarihinde yapılan duyuru ile kapsam dışına hizmet veren danışmanlık firmaların, aylık takvimlerine ilgili firmayı eklemesi ve hatta cumartesi ziyaret konusu gündeme gelmiştir. Bu durum çevre izni kapsam dışı bir firmanın danışmanlık hizmeti alma zorunluluğunu oluşturuyor mu?

Sinem.Ongoru
Merhaba,

Hayır zorunluluğu bulunmuyor. Çevre Danışmanlık Hizmeti almak için ÇİLY EK-1 ya da EK-2 kapsamında olmaları gerekiyor, kapsam dışı tesisler bunu tamamen kendi istekleri ile talep ediyor. Duyuruda da yer aldığı üzere kapsam dışı tesisler ile yapılan sözleşmeler de sisteme yüklenmeli, Çevre Görevlisi ataması yapılmalı ve aylık takvime girilmeli.

Önceki cevapları görüntüle…
Sinem.OngoruHayır, bu düşünceniz yanlış. Danışmanlık sözleşmesi imzalandığı anda, Çevre Yönetim Hizmetleri Hakkında Yönetmeliğin 7. Maddesinde yer alan "Mükellefiyetler" kısmını sağlamanız gerekmektedir. Aylık Faaliyet Raporu, İç Tetkik, Eğitim zorunludur sözleşme yapılan tesisler ile ilgili.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Ben bu duyurudan anlıyorum ki, Cumartesi günü için Ek Liste1-2 kapsamında ki tesislere saha ziyareti olmayacak. doğru mudur?

TÜM ÇEVRE DIŞMANLIK FİRMALARININ DİKKATİNE!​

BİLGİ NOTU
TÜM ÇEVRE DIŞMANLIK FİRMALARININ DİKKATİNE!!!
Firmanızın çevre danışmanlık hizmeti verdiği işletmeler Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliğinin ek listelerine girmiyor ise (yani sistem üzerinde kapsam dışı (sıfır puan) olarak görünüyor ise);
Bu işletmelerin de hizmet alımı sözleşmelerinin e-yeterlik sistemine yüklenmesi, işletmelere yapılacak ziyaret programının aylık çalışma takvimine günde 1 (bir) işletmeye hizmet verilecek şekilde girilmesi, ayrıca Çevre Yönetimi Hizmetleri Hakkında Yönetmelikte belirtilen mükellefiyetler kapsamında işletmeler ile yapılan hizmet alımı sözleşmeleri tarihinden itibaren belirtilen sürelere uygun olarak aylık faaliyet raporları, yıllık iç tetkik raporları ve çevre konusunda eğitim tutanaklarının hazırlanması ve çevre mühendisleri/çevre görevlileri ve işletme sorumlularına imzalattırılarak ilgili dosyalarında bulundurulması gerekmektedir.

Diğer taraftan; Aylık çalışma takvimleri hazırlanırken hizmet verilen işletmeler;
- Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliğinin ek listelerine giriyorsa takvimde hafta içi olacak şekilde program yapılmalı;
- Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliğinin ek listelerine girmiyor ise, bu işletmeler için ek listeler kapsamında olan işletmelerden arta kalan iş günlerinin kullanılması gerekmekte, gerekirse öncelikli olarak Cumartesi günleri olmak üzere Pazar günleri de programa dahil edilmelidir.

Merhaba ,
Mesela benim hafta içi boş günüm var.Yine de kapsam dışı tesislere haftasonu mu gidilmesi gerekiyor ?