• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Taslak Çevre izni kapsam dişi

morgul

Kayıtlı Kullanıcı
SİSTEMDE YÜKLÜ BİR FİRMA ÇEVRE İZNİ KAPSAM DIŞI İLAN EDİLDİĞİNDE SİSTEMDE DİREK PROTOKOL İPTAL KISMINDAN İPTAL EDİYORUZ DEĞİL Mİ?

Eğer firma bir sebeple artık Ek1 ve Ek2 listelerinde yer almıyorsa protokol iptal kısmında sözleşmeyi bitirirsiniz. Ancak doğru anladıysam sizin durumunuzda firma ek1 veya ek2 listesinde yer alıyor ancak çevre izninden muaf durumda. Bu durumda firmanın çevre danışmanlık hizmeti alması hala zorunlu. Yani protokol devam etmeli.

Biz bu şekilde uyguluyoruz, eğer yanlış bir durum varsa lütfen bilen düzeltsin.

evet bizde bu şekilde yapıyoruz. Yani çevre kapsam dışı ise (ek listelerde bulunmuyor ) zaten danışmanlık almak zorunluluğuda yok. ancak çevre izninden muaf ise (ek listelerde bulunupta muafiyet söz konusu ise)ozamanda sözleşmenizde devam eder ve sistemde yüklü olarak kalır.

Ancak bu konuda yazılı görüş almadım hiç, sözlü görüşlerim sonucu

fakat yönetmelikte ek 1 ve ek 2 listelerinde yer almayan tesisler de 1 puan olarak değerlendirilir yazıyor, böyle bır fırma olup da danışmanlık yaparsınız ve 1 gununuzu alır,bunu goz ardı etmeyın.bu durumda protokol ıptal edılmez

keşke yönetmelikteki bu maddeyı açıklasaydınız.mantık orgusu kurulunca cok basıt aslında. ıl mudurluktekıler oyle dedı dıye doğru olduğunu dusunmemeılıyız. çünkü onlar danışmanlık portalını bılmıyorlar, kendılerıne gore yorum yapmışlar bence

@Çiğdem Selişter ancak ben şu şekilde anlamıştım o maddeyi; kapsamda olupta muaf olan tesisler için düşünmüştüm. Oyuzden bana mantıklı gelmişti. ancak ben yine bi değerlendireyim. Ona göre farklı bir yol izleyim.
Teşekkürler

kapsamda olup, çevre ıznı kapsam dışı ıse bile , zaten yıne danışmanlık alacaktır. Fakat soyle bır konu var, herhangı bır ızın konusuna tabı degıl, kapsamda da değil, muafıyetını kendı aldı dıyelım danışmanlık fırması olmadan, ozaman o fırma danışman almayı tercıh etmeyebılır. veya bılgısı yoktur mevzuat hakkında danışman fırmadan hızmet almak ısteyebılır. ben bu sekılde degerlendırıp mantıklı buluyorum bu konuyu. böyle olursada danışman fırma gorevlısının 1 puanaı alır.ama iç tetkı vs. onlar cok mantıklı gelmiyor bana

@Didem Çelebi Eskiden danışmanlık yapılan firmalar dilekçe ile müdürlüğe bildiriliyordu ancak artık sadece portal üzerinden giriş yapıyoruz bu sebeple danışmanlık yapılan tesislerin hepsinin(muaf olsalar veya ekte yer almasalar dahi) sisteme giriş yapılması gereklidir diye düşünüyorum.

Konu eski ama teyit etmek için soruyorum
firma ÇİLY Kapsam dışında, organize sanayi bölgesinde, çed'de kapsam dışı
danışmanlık hizmeti alma zorunluluğu yok değil mi?