Çevre izni ve çalışma ruhsatı hk.

Hamza Ay

Daimi üye
Kayıt
5 Mart 2011
Başlık
35
Mesaj
179
Tepki
137
Şehir
İstanbul
1- ÇKAGİLY ne göre Ek 2 Madde 3.13 teki faaliyeti gerçekleştiren firma aldığı uygunluk yazısı sonrasında ki süreçte Çevre İzni Belgesini alıyor. ÇİLY nde ise aynı faaliyet Ek 2 Madde 3.9 ta belirtiliyor. Firmanın ayrıca Gürültü Muafiyet yazısı mevcut. Kısaca hem çevre izni var hem gürültüden muafiyet yazısı var. Yönetmelikte hava, gürültü vs konularının birinden izin almış olması gerekir gibi bir ibare vardı yanlış hatırlamıyorsam. Bu durumda belgelerde herhangi bir yenileme başvuru vs yapmamız gerekir mi ?

2- Firmanın bulunduğu binada iki mülk sahibi var, 2 katlı bina. Firmanın çalışma ruhsatı alabilmesi için belediye alt kattaki mülk sahibininde onayının olması gerektiğini belirtmiş. Şimdi bu firma ruhsatsız çalışıyor. Zamanı geldiğinde izin yenileme aşamalarında herhangi bir sorun teşkil edermi bu durum. Atık Yönetim Planıda yok hazırlyacağım ama memurlar ruhsata falan bakıyorlar mı ?

Görüşleriniz nelerdir ?
 

Okan Türe

Daimi üye
Kayıt
9 Nisan 2010
Başlık
2
Mesaj
385
Tepki
529
Şehir
İstanbul
Mezuniyet
2011—12
@Hamza Ay Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliğinde:
Geçiş hükümleri
GEÇİCİ MADDE 1 – (1) 3/7/2009 tarihli ve 27277 sayılı Sanayi Kaynaklı Hava Kirliliğinin Kontrolü Yönetmeliği hükümleri kapsamında emisyon izni/hava emisyonu konulu çevre izni almamış işletmelere tanınan süreler; bu Yönetmelik kapsamında yapılacak çevre izin veya çevre izin ve lisans başvurularında bu duruma ilişkin belgelerin sunulması kaydıyla geçerlidir.
(2) Bu Yönetmeliğin 11 inci maddesinin belirtilen yenileme durumları haricinde, bu Yönetmeliğin 20 nci maddesi ile yürürlükten kaldırılan Yönetmelik hükümleri çerçevesinde düzenlenen geçici faaliyet belgeleri ile çevre izin veya çevre izin ve lisans belgeleri süreleri sonuna kadar geçerlidir." denilmektedir. Dolayısıyla ÇİLY Madde 11' e göre herhangi bir değişiklik yoksa sorun yok.

Diğer soruyla ilgili 2 katlı binanın her katında ayrı bir işletme yok mu? Diğer kattaki işletmenin ruhsatla alakası ne onu çözemedim. Atık Yönetim Planında çalışma ruhsatı istenmiyor.
 
Yukarı Alt