• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izni yenileme başvurusunda gecikme

funda bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Öztek Genel Temizlik TAT Tesisi
merhabalar benim bir sorum olacaktı yardımcı olabilirseniz sevinirim.
çevre izni yenileme işlemini gerçekleştirirken belge süresinin bitiminden 6 ay önce başvurulması gerekmekte. fakat bir firma bu süreyi 2,5 ay geciktirmiş. bu durumda nasıl bir yol izleneceği konusunda fikri ve bilgisi olan benimle paylaşabilir mi lütfen.
şimdiden teşekkürler....

Funda Hanım, firmada kapasite artışı söz konusu mudur? Bizim bir firmamızda yenileme işlemlerini geciktirmişti. Ama onlarda kapasite artışı söz konusu idi. Başvurularını da bu şekilde başlatmıştık. Sorun olmadı. @funda bülbül

Merhabalar,
Başvuru gecikti ise gfb yenileme başvurusunda diğer bütonunu seçip nedenini açıklayacaksınız. Bu arada sayın Berberi 'in dediği gibi kapasite artışı varsa çed, uygunluk görüşlerini yenileyip öyle devam edersiniz. Onları işaretlemenize gerek yok çünkü aynı gfb işlemlerini yapacağınız için belgeler yenilenmiş olacaktır.

Merhabalar,
Online üzerinden izin lisans yenileme bütonuna bastığınızda süresi geçti ise (180 gün öncesinde değilse) "İzin ve İzin/Lisans belge süre bitimi nedeni ile yenileme başvurusu yapamazsınız uyarısı veriliyor. Bakanlık böyle bir durumda gfb başvurusundan başlatılmasını söylemiş ve başlatılmıştır.

GFB başvurunu seçip ilgili tesisinizi yazdığınızda zaten gfb yenileme başvurusunu göreceksiniz. Orada diğer kısmını seçip açıklamayı yazmalısınız. Tabi ki belde İl Müdürlüğünüze başvurun ama bu işlemlerin bölgesel değişeceğini sanmıyorum. Bakanlığa sormanız daha iyi olur diye düşünüyorum.

Bu arada gfb alıp çevre izni sürecini devam ettiren arkadaşlara bilgi ve tecrübe amaçlı şunu da söyleyeyim. Sakın başvuru sürecinde online sistemde gösterilen takvime sadece güvenmeyin, aldığınız GFB üzerinde yazan bitiş tarihi ile kontrol edin.

Mrb cevre izni yenileme süresi 180 gün önceden yapılmalıdır denilmektedir. Bu süre geçmiş olursa danışman in ceza yeme gibi bir durum oluyor mu bakanlık olmaz diyor mudurluk olur diyor

@Erol Dlklnc Merhaba,
Normal koşullarda "Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkında Yönetmelik" Ek-1 Listesi 6.1 maddesi kapsamında ceza puanı uygulanması gerekir.
Fakat bu gibi süre aşımı durumlarda genellikle firma yükümlülük altına alınıyor. Yapılacak denetim türüne göre ceza puanı verilip verilmeyeceği değişebilir.

Merhaba,
Çevre izin belgesi için sisteme yüklenmesi gereken dekontun herhangi bir süresi var mı? Bilgi verebilir misiniz?