• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izni yenileme

Kenan Atalar

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
,ÇEVRE TMGD İSG
çevre izni yenilendiğinde 5 yıl geçerli oluyor, kapasite artırımı ile çevre izni yenilenince yine süre 5 yıl olacak şekilde mi düzenleniyor yoksa eski iznin süresi mi geçerli oluyor

eski izin süresi aynı kalmak şartı ile yenileniyor diye biliyorum. sistem değişmediyse.
yenileme paranızı tekrar sizden almaları gerekiyor. yoksa nasıl ayakta kalır bu devlet.

peki kapasite artışı yerine direk çevre iznini yenilemeye başvurulsa bir sorun olurmu ? izin 2017 şubatta bitiyor, 180 takvim günü önce başvurulması gerekiyor yanlış hatırlamıyorsam

mevcut çevre izni kapasite artışı vb durumlarda@Mahmut Cimşit arkadaşımızın dediği gibi süre aynı kalmak koşulu ile yenilenebilir. mevcut bir izin; süresi sıfırdan başlayacak şekilde yenilenemez. izin iptal edilir gfb süreci ile başlar (ki hangi gerekçe ile iptal edileceği önemli, sürenin sıfırdan başlaması amacıyla iptal edilemez). diyelim atıksu konulu çevre izni varken bir fabrikanın, emisyon kaynağı oluşturacak bir proses getirilir ve emisyona da tabii olursa, izin süreci gfb den tekrar başlar, başlarken atıksu konulu çevre izni devam etmez, emisyon ve atıksu konulu çevre izin belgesi gfb ile baştan başlar. yanlış bilgilendirme yaptıysam özür dilerim.

Teşekkür ederim bilgi için. Benim firma kapasite için süreç yenilemeye başladığımda süreç bitince mevcut iznin süresi bitecek beni düşündüren konu bu, il çevre ile görüşmek en doğrusu sanırım

il müdürlüklerinde bunun formülü var, onu anca müdürlükte konuşabilirsin, demek istediğin anladım. sadece zamanında herhangi şekilde sistem üzerinden başvurunu yapman yeterli olacak

BEN GEÇEN AY KAPASİTE ARTIŞI İÇİN ÇEVRE İZNİ YENİLEME BAŞVURDUM YENİ DEN 5 YIL GEÇERLİ ÇEVRE İZNİ GELDİ. YANİ SÜRE SIFIRLANDI YENİ 5 YILLIK BELGE GELDİ, YENİLEME BAŞVURUSUNDA BAYA Bİ EK EVRAK İSTEDİLER. KAPASİTE ARTIŞI SONUCU ARITMA TESİSİNİN YETERLİ OLUP OLMADIĞI VS. GİBİ BAYA DETAYLI RAPOR VE EVRAK İSTEDİLER.

yeni gördüm mesajınızı kusura bakmayın,

benim yenileme yaptığı tesis atıksu desarjı idi. farklı bir firmam için ise hava emisyon ve diğer bir kaç konudan daha kapasite artışına bağlı izin yenileme yapıyor su anda. orası için de valilik tespit raporunu yeniledik. kapasite artışı olduğunda , başvurulardaki yaklaşım, çevresel etkinin de değişip değişmediği konusu aslında , eğer yeni bir emisyon kaynağı oluştu ise yada valilik tespit raporunda belirtilen ısıl güç ünite bağlantısı vs. değişti ise valilik tespit raporunun değişmesi gerekmekte. ama kapasite artışı var ama valilik tespiti etkileyen bir durum yok ise, konuyu açıklar bir dilekçe ile valilik tespitin geçerliliğini koruduğuna dair yazı almanız en sağlıklısı olacaktır.