• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izni yenileme

dilekkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çevre mühendisliği
mevcut çevre lisansı süresi dolmamış ve cevre izni(emisyon muafiyeti) verilmiş olan tesisime 2014 yılında değişen yönetmelikte ambalaj geri dönüşüm tesislerine getirilen emisyon cevre izni olması gerektiğinden başvuru sürecimin nasıl olacağı konusunda bilgim yok.Başvuru aşamalarım nasıl olacak.Böyle bir başvuru için mevcut lisansım iptal olacak mı,gfb süreci yeniden başlıyacakmı,çevre izni yenileme konusunda başvuruda göremedim.Bilgisi olan yada başından böyle bir durum geçmiş arkadaşlar lütfen yazarsa sevinirim.29.07.2018 lisans bitiş sürem ama emisyon muafiyet yazım vardı .fakat yapılan bir birleşik denetimde emisyon cevre iznine tabi olduğum söylendi ne yapmalıyım.

=) baktım fatıh hocam saolasın ben buna yınede emın olayım dedım acaba herhangı bır sey yapmaya gerek varmı dıye .

Merhaba, eğer makinelerin kapasitelerinde herhangi bir değişme yok ise çevre izni yenilemenize gerek yoktur. Ancak makinelerin yeri değiştiğinden dolayı geçici faaliyet belgesi iş akım şeması ve proses özetinde sunmuş olduğunuz vaziyet planında yapacağınız makine yerleşim planı ile ilgili il çevreye dilekçe ile beraber vaziyet planını ekine ekleyerek bilgi amaçlı başvuru yapabilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba,

Emisyon konulu çevre iznimin yenileme süresi 2020 mart ayında. Süreç nasıl ilerliyor. tekrardan uygunluk yazısı için başvuru yapmamız gerekiyor mu. ve son olarak bu yaz yapılan teyit emisyon ölçüm raporunu sisteme yüklemem yeterli olacak mı. süreç hakkında bilgi verebilirseniz çok sevinirim

Merhabalar ,

Emisyon konulu çevre izin yenileme işlemi için süreç aşağıdaki gibidir.

1- İl Müdürlüğü uygunluk yazısı alacaksınız (ECBS sİstemi üzerinden)

2- Valilik Tespit Raporu alacaksınız.( Manuel başvuru ile )

3- Geçici faaliyet belgesi için başvuracaksınız (sistem üzerinden )

4-Çevre izin belgesi başvurusu (sistem üzerinden )

bunları sırası ile uyguladığınızda izin süreciniz tamamlanıyor.

Bunlarla ilgili detaylı bilgilerde forum içinde kolaylıkla ulaşabileceğiniz yerdedir. Biraz gezinme ile bulabilirsiniz :)

Teşekkür ederim Fatih Bey, çevre iznini en baştan alacağım desenize :) hemen paylaşımları geziyorum sağolun

@deryanil ECBS ' de yapılan duyuruya istinaden 180 gün öncesinden İl müdürlüğü uygunluk alınmış olması gerekmektedir yazıyor.
İl Müdürlüğü uygunluk yazısı da ortalama 1-1,5 ay sürdüğünü farz edersek evet eylül de başlarsanız sizin için rahat ve kolay geçecek
Ayrıca belge süre bitiminde GFB kısmını almayacaksınız tabi :) il mdr+ vtr + çevre izin süreniz geçerse GFB ye düşersiniz.

@Fatih Koçak Fatih Bey başvuru için veri girişi yapıyorum "kaydet ve ilerle"kısmında işlem yapmıyor. yukarıdaki "girdiğim bilgiler doğrudur" kutucuğunu işaretliyorum. yine bir aksiyon olmuyor e-imza ve mobil imza kısmı pasif konumda oluyor. bir sonraki belge kısmına giremiyorum. girdiğim bilgileri de kaydetmiyor sistem. neler oluyor acaba :(

Ekli dosyalar

• 1.jpg
    1.jpg
    88 KB · Görüntüleme: 27
  • 2.jpg
    2.jpg
    61.4 KB · Görüntüleme: 29
Girmiş olduğum tüm bilgiler doğrudur kutucuğunu en son belgelerinizi yükledikten sonra yapacaksınız.
Öncelikle tüm bilgileri girdiğinizden emin olun. Eğer eminseniz sistem üzerinde çalışma olması kuvvetle muhtemel.
Sağ altta ilerleme kutucuğundan ilerleyeceksiniz.

@Fatih Koçak kaydet-ilerle kutucuğuna bastığım halde dün ve bugün ilerleme yok. belgeler kısmına geçiş yapamıyorum. dediğiniz gibi umarım sistemde çalışma vardır. teşekkürler.

Merhaba, siz faaliyet yapıyorsanız ve makine kullanımı olduğundan dolayı kapasite raporu çıkarmanız gerekmektedir. Bunun için bağlı bulunduğunuz ilin sanayi veya ticaret odasına kayıtlı olmanız gerekmektedir. Firma odaya kayıtlı olmazsa kapasite raporu çıkmaz.