• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre izni yenileme

dilekkaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çevre mühendisliği
mevcut çevre lisansı süresi dolmamış ve cevre izni(emisyon muafiyeti) verilmiş olan tesisime 2014 yılında değişen yönetmelikte ambalaj geri dönüşüm tesislerine getirilen emisyon cevre izni olması gerektiğinden başvuru sürecimin nasıl olacağı konusunda bilgim yok.Başvuru aşamalarım nasıl olacak.Böyle bir başvuru için mevcut lisansım iptal olacak mı,gfb süreci yeniden başlıyacakmı,çevre izni yenileme konusunda başvuruda göremedim.Bilgisi olan yada başından böyle bir durum geçmiş arkadaşlar lütfen yazarsa sevinirim.29.07.2018 lisans bitiş sürem ama emisyon muafiyet yazım vardı .fakat yapılan bir birleşik denetimde emisyon cevre iznine tabi olduğum söylendi ne yapmalıyım.

Merhaba ,

Bu durumda beklemeniz gerekiyor Onay süreci dediyse imzalama işlemi kalmıştır.
Yani çevre izniniz onaylanmıştır. Belge müdür tarafından imzalatılıp tarafınıza iletilir.

Merhabalar yeni bir firmamız var ancak hiçbir belgesi tamamlanmamış durumda işlemler sürüyor ancak il uygunluk denetimi olacak nelere bakarlar benim yapmam gereken hazırlık varmı yardımcı olursanız sevinirim

Hangi konular için başvurdunuz? Ona göre ufak tefek dikkat edilmesi gereken detayları ekleyelim.

@Emirhanyeryaran ÇİLY kapsam belirlemesi farklı şey, Uygunluk Yazısı denetimi farklı şeyler.

Kapsam belirlemesi sırasında kapasite raporunuzu alıp, sahayı dolaşırlar. %100 Doğru olmasını isterler, bunun dışında yakıt bilgilerinizi de talep edebilirler.

Uygunluk yazısı için geldiklerinde yukarıda söylediğime ek olarak VTR verebilmek adına bacaları kontrol edebilirler. Emisyon özet raporunu ve tam raporu alıp, kaynakları kontrol edebilirler. Ayrıca istisnasız her uygunluk yazısında dikkat etmeniz gereken koşullar mevcut. Örneğin tesisin atık sahası düzenli olmalı, varsa muafiyet evrakları hazırda bulundurulmalı, geçmiş yıllara ait beyanlar ve bildirimler hazır tutulmalıdır. Dahilseniz Endüstriyel Atık Yönetim Planı, BEKRA, Temiz Üretim Planı gibi konulara da bakabilirler.

Bunların hepsini aynı anda isteyebilecekleri gibi, hiçbirini istemeyebilirler :) Tamamen gelen kişi ile endeksli.

@Cem Yılmaz nın cevabına ilave kesin sigortan olsun :) Sigortanda yazan adres ve firma ünvanı ticaret sicil gazetesindeki gibi olsun. Ayrıca kapasite raporunda yazan firma unvanı ile firma adresinde ticaret sicil gazetesindeki gibi olsun. Atık alanınız var ise levhaları da asılı bir vaziyette olursa uygunluk başvurunuz için olumlu sonuç verecektir.

Tabi gene @Cem Yılmaz 'ın dediği gibi "Bunların hepsini aynı anda isteyebilecekleri gibi, hiçbirini istemeyebilirler :) Tamamen gelen kişi ile endeksli." :cool:

Merhabalar,
Bir firmayı tesis sorumlusu olarak üzerime aldım ve çevre izin işlemi yapacağım fakat uygunluk başvurusuna tıkladığımda listelerden tesis ismi çıkmamaktadır. Bunun sebebi ne olabilir? (Tesis/Şube listesinde yer alıyor)

@Cem Yılmaz merhaba atıksu arıtma tesisi teknik bilgiler listesindeki 12. madde taahütnamesinden örnek gönderebilir misiniz rica etsem bir de noter onaylı olmak zorunda mıdır?