• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

çevre izni

Şerife KAYA

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
lider grup osgb ve çevre danımanlık
Arkadaşlar Merhaba,

Çevre izin lisans uygulamasında danışmanlığını yapmakta olduğum firmaya çevre izni alacağım. Tüm bilgi ve belgeleri dolduruyorum. En sonunda 'Girmiş Olduğum Tüm Bilgileri Onaylıyorum. ' kutucuğuna tıkladığımda ekteki kapsam hatasını veriyor. Mobil imza/ e-imza sekmeleri açılmıyor. Böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Çözüm bulabildiniz mi?

@Şerife KAYA

Şahıs Uygulamaları > Yeterlik Uygulaması 'na girmeniz gerekmektedir. Burada sol bölümde yer alan sekmelerden TESİS İŞLEMLERİ > ÇYB/DANIŞMAN OLARAK HİZMET VERİLEN TESİSLER kısmına girip ek kapsamı seçmeniz gerekiyor. Sistem arızalı olduğundan seçme konusunda sıkıntı yaşıyorsanız; adnan.macit@csb.gov.tr 'ye durumu anlatan mail atın. Yeterlik kısmının sorunlarıyla o ilgileniyor. Çözüme kavuşacaktır.

@Şerife KAYA
merhaba şerife hanım, bilgi ve belge hazırlamada izlediğiniz yolları paylaşmanız mümkün mü ? bende firmaya çevre izini alacağım da şuan araştırıyorum siz de paylaşırsanız sevinirim.

Çevre izni alınması için sisteme yüklenilen belgeler;
Emisyon uygunluk ve VTR'nizi muhakkak almış olmanız gereklidir.
VTR
Emisyon uygunluk
Kapasite raporu
ÇED
Emisyon ölçümleri
Atıksu muafiyetiniz var ise muafiyet belgesi veya DKKR
Gürültü için muafiyetiniz var ise muafiyet belgesi.
İş Akım Şeması ve Proses Özeti

@SEMA BALKAYA

Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği eklerinde de var ama düzenli olması açısından PDF halini paylaşayım. Hangi konu ile ilgili başvuracaksanız, listeden bakabilirsiniz. Hem GFB için hem de İzin/Lisans süreci için istenen belgeler yer almaktadır.

Ekli dosyalar

• GFB ve ÇEVRE İZNİ DOSYALARI.pdf
    222.1 KB · Görüntüleme: 37