çevre izni

mrb arkadaşlar çevre izninin atıksu konusunda başvuru yapacam, başvuru aşamasında arıtma çamuru analizi istendi ama yönetmelikleri incelediğimde arıtma çamuru analizi gerekiyor diye bir ibare bulamadım sadece tarımda kullanılacaksa isteniyor bu konuda yardımcı olursanız ....

denetleme esnasında arıtma tesisniz varsa arıtma çamurlarını nasıl bertaraf ediyorsunuz diye soru geleceğinden şüpheniz olmasın.bu yüzden de arıtma çamurlarını bertaraf şeklinizi belirlemeniz lazım.analizinizi yaptırırsınız eğer çamurunuz tehlikesizse belediyenin depo sahasına belediye ile görüşüp yollayabilirsiniz ya da toprak iyileştirmede kullanılabilecek bi sonuç çıkarsa toprakta kullanırsınız.yok analiz sonucu tehlikeli çıkarsa tehlikeli atıkları bertaraf eden bir firma bulmanız gerekmekte.bu firma çimento fab. da olabilir artıma çamuru bertaraf eden tesislerde olabilir.

Analİz yaptirmasi gerekİyor ama denetİm sirasinda benİm anlatmak İstedİĞİm İzİn baŞvurusu da yaptirmasi gerekİyor mu? Çevre İznİ baŞvurusunda İnternet ortaminda İstenen bİr belgemİdİr?

Şu anda bu içeriği okuyanlar (Üye: 1, Misafir: 0)