Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çevre izni

Konu, 'ARŞİV' kısmında Mustafa Ünal tarafından paylaşıldı.

 1. Mustafa Ünal

  Mustafa Ünal CMNet Üyesi

  mrhb arkadaşlar şantiye için gfb ve daha sonra çevre iznine başvuracağım.Şantiye sınırları içinde beton santrali mevcut.kırma eleme tesisi ve kalker ocağı şantiye dışında bulunmaktadır.nasıl bi yol izlemeliyim , nerden başlamalıyım gfb ve çevre iznine basvururken.tesekkürler....
   
 2. Murat Tosun

  Murat Tosun CMNet Üyesi

  öğrenebildiyseniz bizimlede paylaşirmisiniz
   
 3. Arif Doğan

  Arif Doğan CMNet Üyesi

  tesisler aynı vergi numarasına, aynı sgk iş yeri numarasına sahip ve aralarındaki mesafe 500 m aşmıyorsa enteğre tesis olarak değerlendirerek uygunluk belgeni tek tesismiş gibi düşünerek başvuru gerçekleştirebilirsin.
   
 4. Mustafa Ünal

  Mustafa Ünal CMNet Üyesi

  tesisler aynı vergi numarasına ve aynı sgk iş yeri numarasına sahip fakat aralarındaki mesafeler farklı.tas ocağı ,kırma eleme tesisi farklı yerlerde ve mesafe 500 metreden fazla.
   
 5. Mustafa Demir

  Mustafa Demir CMNet Üyesi

  bu 500 metre olayını ben ilk defa duyuyorum. yönetmelikte de böyle bir şey olduğunu hatırlamıyorum. bu bilgiye nereden ulaştınız acaba? gerçekten bilgim olmadığı için soruyorum
   
 6. Arif Doğan

  Arif Doğan CMNet Üyesi

  başvuru yaptığım il çevre müdürlüğü bu mesafeyi sağlamamızı istedi
   
 7. Murat Tosun

  Murat Tosun CMNet Üyesi

  firmamız için GDT (ambalaj atıkları)ve TAT faaliyetleri için GFB aldık....2side aynı mekan içinde.....şimdi bulundurmamız gereken çevre görevlisi sayısı ne olmalı....

  2 faaliyet içinde ayrı ayrı danışmanlık mı almalıyız...tek bir danışmanlık yeterlimi
   
 8. Mehtap Işık

  Mehtap Işık CMNet Üyesi

  Hangi il çevre müdürlüğü bu mesafeyi sağlamanızı istedi?
   
 9. Arif Doğan

  Arif Doğan CMNet Üyesi

  mesafe zaten uygundu (afyon çevre)
   
 10. Mustafa Ünal

  Mustafa Ünal CMNet Üyesi

  bnm bulunduğum bölgede hazırlanan proje tanıtım dosyasında da 500 metre etrafında herhangi bi yerleşim yeri olmadığı için gürültüden muaf olduğu yazıyodu yani böle bişey var.
   
 11. radres

  radres CMNet Üyesi

  gürültüden muaf olur 500 metre olayı dogrudur
   
 12. Mehtap Işık

  Mehtap Işık CMNet Üyesi

  500 metre mesafesi gürültü muafiyeti için var ancak 500 metre mesafe de entegre kabul edilip edilmeyeceği konusunda yönetmeliklerde bir şey yazmıyor yada ben atladım
   
 13. Mustafa Ünal

  Mustafa Ünal CMNet Üyesi

  tesis entegre sayılıyo tas ocağı ve kırma eleme tesisi farklı yerlerde ve mesafeleri 500 den fazla tek bir çevre iznine basvuracağım yani.
   
 14. cemba82

  cemba82 CMNet Üyesi

  arkadaşlar doğru konuya mı yazıyorum bilmiyorum ama benim merak ettiğim şey de bütün izinler için ortak bir geçici faaliyet belgesi başvurusu yapıldı. geçici faaliyet belgesini de aldık. (tesis ek 1 bu arada) başvurduğumuz lisans konularından birinde lisans koşullarına yeterli görülmedik diyelim. böyle bir durumda lisansı alamamamız diğer başvurulara etki eder mi?
   
 15. Neslihan Öztürk

  Neslihan Öztürk CMNet Üyesi

  gfb 'li toplama ayırma tesisi için bu son yönetmelik değişikliği ile (veri giriş sitemi onay yazısı ile )lisansa başvuran arkadaşlar varmı?Bu onay yazısı nasıl alınıyor belli bir şartı varmıdır?tesisim belediye sisteminden toplama yapacak yönetim planı hazırlanması gerekiyor ancak lisans alma sürecini kısaltabiliyormuyuz yönetim planı hazırlamadanda veri giriş sistemi onay yazısını alabiliyormuyuz ?il çevreler bana bu konuda net bi bilgi veremediler.bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını rica ediyorum.
   
 16. Murat Tosun

  Murat Tosun CMNet Üyesi

  lisans almak için belediyelerle sözleşme yapma zorunluluğu kalktı
   
  KaanDogukan bunu beğendi.
 17. Br_br

  Br_br CMNet Üyesi

  Her şantiye için çevre izni alınması gerekmekte midir?