• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çevre İzninde Anfo Torbaları

Hurşit

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AKYA PROJE ETÜT MÜHENDİSLİK DANIŞMANLIK L.T.D. Ş.T.İ.
Maden ocağında anfo kullanılıyor. AYP'de kullanmak için Anfo torbalarının atık kodu ne olarak geçiyor; bir de bertarafı lisanslı firma grubundan hangisine verilecek bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Teşekkürler

@Hurşit
Kardeşim merhaba. Dediğin anfo torbalar içerisinde tehlikeli madde barındırıyor ise bu tür atık torbaları bence 15 01 10 kontamine olmus ambalaj atiklari kategorisine girebilir.

Abi merhaba; cevabın için teşekkür ederim öncelikle, dediğin gibi 15 01 10 bir kaç yerde de bu atık kodunu buldum. Bir de bu anfo torbalarını anfo üreten paketleyen firmaya mı teslim ediyoruz yoksa tehlikeli atık sınıfını kabul eden lisanslı firmalara mı? Her ikisini de kabul eden il çevre var çünkü

@Hurşit
Rica ederim. Kardeşim üreten firma alabilir ve torbaları tekrar kullanabilir. Ya da bertaraf tesisine verebilirsin. İstersen il cevreyle görüş.

Merhaba;

Anfo torbaları patlayıcı madde içerdiği için geri kazanıma yollanmamalıdır, diye düşünüyorum, kendi tüzükleri olması gerekiyor.

@Erkan Karakaya TEKEL DIŞI BIRAKILAN PATLAYICI MADDELERLE AV MALZEMESİ VE BENZERLERİNİN ÜRETİMİ, İTHALİ, TAŞINMASI, SAKLANMASI, DEPOLANMASI, SATIŞI, KULLANILMASI, YOK EDİLMESİ, DENETLENMESİ USUL VE ESASLARINA İLİŞKİN TÜZÜK bunu kastediyorsanız ben bulamadım burada böyle birşey

Makina kimya yakıyor diye biliyorum, ayrıca patlama veya yanma özelliği olan kontamine olmuş ambalajları geri kazanıma yollamak risk.

@Erkan Karakaya bana yakılması pek mantıklı gelmedi yanlış mı biliyorum toz halinde de olsa patlayıcı madde kalıntısı torba içerisinde kalıyor ve yüzlerce torbadan bahsediyorum; sonra adamlar kendini havaya uçurmasın :D Kimsenin günahına girmeyelim:)